» Poradna » Web a internet

JOIN tabuliek ale iba 1 riadok z pravej

AhojtePotrebujem jeden MySQL Join. Riešil som ho už asi 5x ale stále nefunguje. Mám užívateľov v jednej tabuľke a v druhej tabuľke sú sessiony (čiže SID, nejaký čas poslednej aktivity a čas odhlásenie - ak už prebehlo). Potrebujem teraz vypísať všetkých užívateľov spolu s posledným sessionom podľa ktoré zistím či je online (čiže posledná aktivita bola - 60 sekúnd). Ako spraviť takýto JOIN? Dopracoval som sa ku niečo takému: SELECT user.*, session.activity AS last_activity, session.logout_time AS logout_time FROM `test_users` AS user JOIN `test_sessions` AS session ON session.id = ( SELECT MAX(id) FROM `chatv2_sessions` WHERE user_id = user.id GROUP BY user_id ) ORDER BY session.activity Avšak vypíše to iba jedného usera. Neviete mi prosím niekto poradiť? Vďaka :)

Odpovědi na otázku

Zkus neco takoveho:SELECT user.*, session.activity AS last_activity, session.logout_time AS logout_time FROM `test_users` AS user JOIN ( SELECT user_id, MAX(id) as id FROM `chatv2_sessions` GROUP BY user_id ) AS pom ON pom.user_id = user.user_id JOIN `chatv2_sessions` as session on pom.id = session.id ORDER BY session.activity