» Poradna » Ostatní

Jízda bez řidičáku

Čau, chápu, že to tady je asi trošku OT, ale někdo by mi snad poradit mohl. Úspěšně jsem složil závěrečné zkoužky v autoškole a na úřadě jsem si zažádal o ŘP. Jenže našim úředníkům to trvá 3 týdny a do té doby bych chtěl párkrát někam dojet. Chci se zeptat, co mi hrozí v případě, že mě zastaví policie (nebo nedejbůh dojde k nehodě). Jestli je to jako když nechám řidičák doma, nebo jestli je to jako jízda bez řidičáku vůbec (což je myslim dokonce trestný čin s nejnižší sazbou 25000 a rok odklad). Díky

Odpovědi na otázku

Pozvi na projížďku mamku. Předpokládám, že tě lískne mokrým hadrem po té tvé pitomé hubě a hned budeš vědět "co a jak".

No tvůj nick dost vypovídá o tvém mentálním stavu.

"...Úspěšně jsem složil závěrečné zkoužky v autoškole..." . pak si tak nějak nedovedu představit, že byste se takto ptal!

Jestli chceš o ten řidičák přijít dřív, než jej vůbec dostaneš, tak klidně jeď ...
Jinak chápu, že se ptáš, protože vypadá logicky, že když jsi udělal autoškolu, tak bys teoreticky mohl jezdit, ovšem takto věci nefungují - ŘP musí být nejdříve fyzicky vydán.

Řídit motorové vozidlo na pozemních komunikacích může poze DRŽITEL řidičského průkazu. Ten komu je tento doklad odebrán také nesmí řídit výše uvedené vozidlo i kduž v minulosti též úspěšně složil závěrečné zkoušky v autoškole.

Hrozí také 2 roky zákaz řízení.
Já bych počkala...

Vítej mezi dospělé, zodpovědné lidi, prostě počkáš až budeš mít řidičák, do té doby nemáš za volantem co dělat ...

Vítej mezi dospělé - to snad ne. Kdo se takhle ptá, tak má do dospělosti ještě hodně daleko. Ale jinak souhlas.

No oni u nás mám pocit dávají řidičáky jenom dospělým ... bohužel ta hranice dospělosti je u nás žalostně nízko ...

pro "onoho" vdyt ten clovek se uplne normalne zeptal, to vam vsem vazne dela dobre delat z nej debila? to mate vazne tak male EGO?

Zřejmě si sem dost lidí chodí léčit komplexy.

Třeba se bojí, že zapomene, co se při jízdách naučil.
Aby nevyšel ze cviku...

Na mopeda můžeš už od 15.

Ano a vzhledem k tomu že je únor a venku je dvacet pod nulou, tak se tazatel evidentně nemůže dočkat, až vyrazí na silnice právě na mopedu a rozhodně neměl namysli jízdu automobilem

Rozhodným datem pro nabytí právní moci rozhodnutí o udělení řidičského oprávnění je však datum vlastního převzetí řidičského průkazu žadatelem. Zákonné řešení, které by umožňovalo žadateli o řidičské oprávnění, který úspěšně absolvoval závěrečnou zkoušku, vydat obratem nějaký doklad, který by jej opravňoval k řízení motorových vozidel, neexistuje v současné době žádné. Jediným dokladem, který osvědčuje udělení řidičského oprávnění je, jak již bylo shora uvedeno, pouze řidičský průkaz.

Toto stanovisko je potvrzené legislativním odborem Ministerstva dopravy.

Zdroj: http://ridicske-prukazy.info...

Přesněji http://ridicske-prukazy.info/stanovisko-k-udeleni-rozs... ...
Tak si počti a udělej si závěr sám.

Mám dojem, že je to dokonce jedna z testových otázek, pak tvrzení: "...Úspěšně jsem složil závěrečné zkoužky v autoškole..." je poněkud podivné a vyvolávající další otázky...

Vydržel to minimálně 18 let / pro automobil / tak to snad těch pár dní taky vydrží. Pochybuji, že by v této zimě chtěl jezdit na motorce i když jsem včera takového blázna viděl ....

Taky mezi ne patrim, zima nezima, jezdim

Jo, jo, pred ctrnasti dny jsem potkal asi 25 bezmozku na masinach. Teplota -10 stupnu a ti volove pekne v chumlu se plouzili po I/4 v patecni odpoledni spicce a zdrzovali desitky lidi. Pak touhle rychlosti pokracovali po R4, ale tam se aspon dali predjet. Hrdinove nam krasne predvedli, ze se umi na masinu oblict i v zime...

Něco špatné je k něčemu dobré, budou orgány...

No když jsem udělal autoškolu já tak jsem dostal papír že jsem schopen, ten jsem donesl na odbor dopravy i s fotkama, dal podpísek a baba za pultem vzala fotky nacvakala údaje do PC vytiskla, dala do té žehličky či co to je a ŘP jsem dostal během pár minut ještě teplý.
Je pravda že jsem se na něj těšil jako blázen a vydržen pár týdnů by mě asi položilo, ale i tak jsem si pro ŘP přijel vozem. Nelegálně tam legálně zpět.

Zkusil jste se poptat, jestli se to vydání ŘP nedá nějak urychlit?

Normálně má úřad vydat řidičák do 20 dnů ode dne podání žádosti. Po zaplacení správního poplatku 500 Kč je možné ho vydat do pěti pracovních dnů (je to dané zákonem). Otázkou je, jestli byl o této možnosti příslušnou úřední osobou informován.

to je prostě ta dnešní nedočkavá mládež - CHCI VŠECHNO HNED - a všichni kolem si s toho sednou na pr del

Dobře míněné rady/varování asi tady minik slyšet nechce. Pokud potřebuje s partičkou v sobotu vyrazit na diskotéku, je to jeho volba a výrazně se tím zvyšuje pravděpodobnost, že se s ním nikdo z nás už na silnici nepotká.

Zákon č. 361/2000 Sb. je základním obsahem kurzu a i samotných zkoušek, proto lze úspěšně pochybovat, zda vůbec něco takového absolvoval...

§ 103
(1) Řidičský průkaz je veřejná listina, která osvědčuje udělení řidičského oprávnění k řízení motorových vozidel zařazených do příslušné skupiny nebo podskupiny řidičského oprávnění a kterou držitel prokazuje své jméno, příjmení, rodné číslo a podobu, jakož i další údaje v ní zapsané podle tohoto zákona.

§ 104
(2) K řízení motorových vozidel na území České republiky opravňují
a) řidičský průkaz,
b) řidičský průkaz vydaný členským státem Evropských společenství (dále jen "řidičský průkaz Evropských společenství"),
c) řidičský průkaz vydaný cizím státem podle Úmluvy o silničním provozu (Vídeň 1968) a Úmluvy o silničním provozu (Ženeva 1949) (dále jen "řidičský průkaz vydaný cizím státem"),
d) mezinárodní řidičský průkaz vydaný cizím státem podle Úmluvy o silničním provozu (Vídeň 1968) a Úmluvy o silničním provozu (Ženeva 1949) (dále jen "mezinárodní řidičský průkaz vydaný cizím státem"),
e) řidičský průkaz člena diplomatického personálu zastupitelského úřadu cizího státu, který požívá výsad a imunit podle zákona nebo mezinárodního práva, případně jiných osob požívajících výsad a imunit podle zákona nebo mezinárodního práva.
jsou-li v době řízení motorového vozidla na území České republiky platné,...

Takže pokud někdo absolvoval zkoušky, pak musí toto znát!

Muzu rict, ze ackoli jsem zkousky absolvoval, takovehle kraviny mi uspesne vypadly asi sedm minut po testech, presto jezdim uz skoro deset let bez nehody. Existuje spousta daleko dulezitejsich veci, ktere musi clovek znat aby se mohl po silnici pohybovat bezpecne. Smutne spis je, ze si tazatel tuhle informaci neumi dohledat - to bohuzel svedci o nizke urovni naseho skolstvi...

Vy jste vedel vsechny testove otazky z hlavy gratulace ja je udelelal za plny pocet ale opravdu bych je asi pokud by to bylo žádano vsechny spravne nedal tak si prosim nehonte ego na nekom kdo se zeptal

Výše uvedené netřeba komentovat, jen ještě drobnost - vzhledem k počasí a tvým řidičským schopnostem bas měl sedět doma a čekat až se zlepší počasí bez ohledu na to jestli řidičák už máš nebo ne.

Naopak - v tomhle marastu se clovek vyjezdi daleko lip, pokud tedy nema v hlave nas-ano od prirody. Kdo delal autoskolu v zime a mel stesti na dobreho instruktora, musi potvrdit - potom ho zdaleka tolik veci na silnici neprekvapi.

No, kdyz vidim tohodle typka, co je nazhaveny jezdit bez ridicaku, tak si nemyslim, ze je to dobry napad. Jinak ja osobne tuhle zkusenost co pises s zimou nemam a osobne tvrdim, ze clovek se stane ridicem po ujeti cca 30.000 km v ruznych klimatickych podminkach. Nesouhlasim s tim, ze clovek umi jezdit po jedne zime, ale je to jen muj osobni nazor.

Tak clovek neumi jezdit nikdy dost dobre, porad se je co ucit. Treba couvani v tunelu jsem donedavna neznal a ejhle - i tohle je mozne videt

Ja ale delal papiry v pomerne tuhe zime a s perfektnim instruktorem, ktery se nebal ukazat mi, co neriditelny auto umi. Zaroven me pocastoval praktickymi radami, ktere jsme si k memu nemalemu nadseni sli vyzkouset na volne prostransvi. No a jelikoz to byl mnohalety praktik, vsechny jeho rady smerovaly bud k prevenci pruseru, nebo k nejrychlejsi ceste z pruseru. Zadne "drzte ten volant za pet minut pul na deset a sedte tak a tak" a podobne slinty - spis "na toho si davej pozor, vidis jak jede, ten bude odbocovat a nevi kam" nebo rovnou facka za nedostatecny rozestup.

Po obdrzeni papiru jsem byl vybaven solidni davkou pouzitelne (tedy nikoli knizni) teorie a o poznani lepsi sadou praktickych zkusenosti nez moji vrstevnici. Zimni podminky mi nedovolily podlehnout euforii prazdninovych zacatecniku, takze nez prislo leto, mel jsem nejakych 15k odjezdenych a narozdil od vrstevniku, kteri delali papiry pred prazdninami jsem auta nemackal, nemuchlal ani nedemoloval

Za sebe muzu tim padem jen doporucit ucit se v zime. Pritelkyne do toho jde taky tedka v unoru, jejiho instruktora si nejdriv jednou zkusebni jizdou otestuju sam, jinak ji s nim do auta nepustim. Chci, aby ji i neco naucil a ne jen odvylkadal jako kolovratek to svy...mimochodem, nechat si instruktora proklepnout nekym zkusenejsim neni vubec spatna vec. Obcas to delaji strasliva jelita...

Tak to jsi mel super - toho instruktora. Ja takhle ucim jezdit syna. Reagovat az na nastalou situaci je problem, ridic musi dopredu predvidat co se kde muze stat a podle toho dopredu prizpusobit svoji jizdu. Tim se do problemu ani nedostane a nemusi pak resit kriticke situace - alespon u mne to takhle funguje prefektne a to jezdim skutecne hodne "ostre".

To s tim proklepnutim instruktora je zajimava myslenka. Budu na to myslet. Diky.

Ta myšlenka mě taky zaujala. Čeká mě jakýsi zákrok, nejde sice o život jako na silnici, ale proklepnutí doktora bych tak nějak taky uvítal. Zkušební jízda tady nepřipadá v úvahu. Jen nevím, jak proklepnout někoho, kdo by mi proklepnul toho, který by pak proklepnul doktora. Nebo aspoň anesteziologa...

Jaky je u vas rozdil jezdit po uspesnem absolvovani autoskoly bez nebo s ridicskym prukazem myslite ze po vydani ridicskeho opravneni po cca 14 dnech budou ridicske zkusenosti lepsi?

Mě fascinuje (opět) zdejší podivná flame-chtivost. Jedna jediná odpověď - NESMÍ se jezdit dokud nemáš řidičák v ruce - a vy tu děláte rodeo....

no vidíš...a i ty sám ses přidal....a pak se div ostatním

Já to tu mám na povel, kdo jiný je má upozornit na vlastní blbost, když ne já.

" kdo jiný je má upozornit na vlastní blbost, když ne já " ? na vlastní blbost zde upozorňuje hoidně lidí no a teď jsi tak učinil i Ty sám, dobrý

Mně to tu připomnělo Zákony profesora Parkinsona - jak popisuje poradu, kde se má schválit výstavba atomového reaktoru a postavení kůlny na kola zaměstnanců. Atomovému reaktoru nikdo nerozumí, tak je výstavba rychle schválená, kůlně rozumějí všichni, tak se o tom dlouze debatuje.

Já souhlasím ... na druhé straně, umíš si představit, že by se tady skutečně fundovaně debatovalo pouze o jaderné elektrárně? To už by to tady dávno zelo prázdnotou

Takže se tady zase ukázalo, jak je internet mocná zbraň a dává lidem moc říct něco, co by si do očí netroufli ani pomyslet. Nežádal jsem vás o to, abyste hodnotili mé řidičské schopnosti (o kterých nemáte ani ponětí), ani jsem neřekl, že si myslím, že se smí jezdit bez řidičáku. Ptal jsem se na to, co mi za to hrozí. Hodně lidí ale, jak se zdá, má dost velký problém s chápáním jednoduchých dotazů a za každou cenu se musí nad někoho povyšovat.

Za inteligentní odpovědi děkuji, autorům těch ostatních přeji více úspěchu v osobním životě (ten asi totiž dostává v mnoha případech dost na frak).

Ty si teda komediant. A zeptat se přímo v autoškole tě nenapadlo ? Nebo na nějakém automobilovém fóru ?

Jestli ono to nebude třeba výchovou a podobně. Podívej ... já, když jsem měl v mládí nějaké dotazy ( internet tehdy neexistoval ) tak jsem šel za tátou a prostě se ho zeptal. Kdybych mu položil tehdy stejný dotaz jako Ty tady teď, tak by mi takovou jednu fláknul po tlamě, že bych druhou vzal o zem. Jednak proto, že nevím, že se bez řidičáku jezdit nesmí a druhak proto, abych si pamatoval, že až zase budu chodit na nějaký "vzdělávací kurz", tak abych tam pořádně poslouchal co se mi říká. Takže v jistém smyslu máš výhodu, že ses s polovinou odpovídajících nesetkal při konzultaci face to face, to by ses asi nestačil divit Dneska už dostane papíry holt každý no a podle toho to taky na silnicích vypadá, co naděláme ....

Mně je ale od začátku jasné, že bez řidičáku se jezdit nesmí. Nechápu, co je na tom dotazu pořád tak nesrozumitelné.

No třeba to že rozumný člověk by vůbec ani nepomyslel na jízdu bez řidičáku.

Chtel jsem se zeptat dostal jsem zakaz motorovych vozidel a uteklo zhruba 5let a mnel jsem zato ze uz mi zakas skoncil tak jsem sel delat auto skolu a tam jsem jim rek ze nevim jestli mam jeste zakas rizeni a tam jim v pocitaci nic nenaskocilo tak jsme mneli zato ze mi zakas skoncil tak jsem udelal auto skolu a sel jsem podat papiri na ridicak a tam mi rekli ze mam zakas papiri si ofotili a poslali to faksem policiji co mne hrozi

Tobě je od začátku jasné že bez řidičáku se jezdit nesmí ? Tak proč pokládáš idiotský dotaz, zda-li smíš sedat za volant když nemáš řidičák ?

A na to jsem se ptal konkrétně kde?

" Úspěšně jsem složil závěrečné zkoužky v autoškole a na úřadě jsem si zažádal o ŘP. Jenže našim úředníkům to trvá 3 týdny a do té doby bych chtěl párkrát někam dojet " Konkrétně z toho vyplývá že chceš jezdit bez řidičského průkazu .... pokud nechápeš ani svůj vlastní dotaz, pak je myslím diskuse u konce To další nemá smysl komentovat ... normální člověk vůbec nebude uvažovat co by mu hrozilo, normální člověk prostě bez řidičáků za volant nepoleze, kapišto ?

OK, takže podle tebe až dostanu zalaminátovanou kartičku, tak se to náhle změní a bez problému už budu moct bezpečně řídit, jo? Do té doby je to prostě strašnej problém a všechny bych ohrožoval. Logika věci je na mojí straně. Kapišto?

O bezpečném řízení tu nebylo ani slovo! Vy jste opravdu zjevně zralý pro psychiatrické vyšetření a přinejmenším k omezení způsobilosti k právním úkonům!
Logika, tj. slovo jehož význam neznáte, je naprosto jasná! Porušením zákona se riskuje patřičný postih a v případě jakékoliv újmy majetkové, či jiné, je přitěžující okolností!

Ale tou bezpečností pouze poukazuju na to, že tim, že dostanu řidičák, se prakticky nic nezmění. Takže to, že tady na základě toho, že bych chtěl jezdit i bez něj, hodnotíte můj mentální stav je už vaše věc. Jasně jsem se zeptal, co mi za to hrozí. Dotaz to není nijak stupidní. Vy prostě asi máte nějaké svoje problémy, tak to tady ventilujete, no. Ale já myslim, že bude dobře, hlavně žádný nervíky!

minik [77.48.104.xxx] - jestli dostalo něco na frak, tak je to tvoje myšlení a tím pádem lze pochybovat i o tvém rozumu.

Nejdřív bych si zametl na vlastním dvorku.

pokud já vim, tak se může ode dne co je složená úspěšně zkouška, akorát dostaneš pokutu že nemáš doklad u sebe a mínus 2 nebo 2 body, v systému seš uvedenej jako řidič s oprávněním B, nevim jak to bylo do teď, ale já jsem si akorát řidičák udělal

Konečně někdo, kdo pochopil, na co se ptám. Už jsem si to zjistil, a není to tak, opravdu bych mohl dostat odklad a mastnou pokutu.

hlavně jak tě v tý autoškole naučej velký kulový a už vubec né jezdit bezpečně, to nas**e, co ?
zvlášť když to stojí takové nechutné peníze, za co to člověk dostane ? že tam jede na trenažeru Felicie kde je na obrazovce textura jako z 12 let staré hry (GTA III), v některejch zemích to dostaneš za pár dolarů a máš dokaldy za hodinu vystavený

No asi takhle když nebudeš jezdit jak blazen tak si tě loupežníci nevšimnou a taky hodně záleží jaky maš auto pokud pojedeš ve šrotě tak pěkně zvednou placačku a maji tě ale pokud jedes v pěkným,čistým,nezhnilým, autě tak si tě nevšimnou co jsem si vzal auto na splátky tak je to dobrý auto vlastním 4 roky a za 4 roky mě ani jednou nezastavyly

Dobrý den potřeboval bych poradit mám zákaz řízení platný od 6,8,2013 po dobu 48 měsíců to je do: 6,82017 mohu udělat něco pro to aby mi něco z toho trestu odpustili. Aby jste mi rozuměli řidičák jsem nikdy nevlastnil a chytla mě pčr. měj jsem zákaz na rok v zákazu mě chytli znovu a dostal jem těch 48 měsíců nikdy jsem v tom neměl alkohol ani mjiné návykové látky pouze to že jsem řídil. Díky za radu. Zdeněk KARVINÁ

Dobrý večer chtěl bych se zeptat dělám autoškolu dnes mě chytli policajti mužů dokončit autoškolu nebo ne