» Poradna » Web a internet

Již delší dobu mi nejde zaslat e-maily určitým adresátům.

:Již delší dobu zjišťuji, že některé adresy, kam zasílám zprávy (i s fakturami) prostě nedojdou. Zajímalo by mně, jestli tyto zkušenosti máte též, nebo je to pouze můj problém. A samozřejmě by mně zajímalo, jak se dá tento (dost závažný problém) vyřešit.¨Díky a zdravím.

Odpovědi na otázku

Nepletete si PC poradnu s věštírnou? Jak máme vědět, proč na některé maily od vás nedochází adresátům, když jste nedodal vůbec žádné informace?

Je možné, že vypadají jako SPAM či něco podobně nežádoucího...

A mail hostuješ kde? Jestli je to nějaký freemail typu seznam, volny, centrum a další prehistorické služby, tak bude chyba tam.Taky by bylo dobré si ověřit, co za chybovou zprávu se z nefunkčních mailových schránek vrací, tam je většinou dost jednoznačně uveden důvod.

Proč by měl být problém? Používám volny snad od počátků emailu a nikdy jsem neměl problém.

Protože tyhle parodie na emaily jsou skoro na každém blacklistu.

Aha, to jsem netušil, že se jedná o parodie. Mně fungují bez jediného zádrhelu.

a jinym zase nefunguji. To ze jsou casto na blacklistech je fakt a tim padem odeslane maily casto padaji adresatum do spamu, pripadne se vubec nemusi dorucit (zalezi jak ma kdo nastaveny postovni server).Cili pro firemni ucely pouzivat email typu volny, seznam atp. je hovadina.

Jako že se na blacklist dostane celá doména @volny.cz?

Co když se tam dostanou IP adresy, protože pro ně nesedí DNSSEC + TLSA, DANE, DKIM, SPF, ADSP? Co když se tam dostanou domény spamfree.cz a virusfree.cz? Jak to spolu souvisí, to jsem řešil podrobně zde: https://www.zive.cz/poradna/e-maily-na-adresy...

Ach jo. Tak ještě jeden pokus dát na lživě odkaz na lživě: https://www.zive.cz/poradna/e-maily-na-adresy...

"Jako že se na blacklist dostane celá doména @volny.cz?"ano na blacklist se dostanou všechny servery který volny.cz používá pro odesílání mailů. Často se s tím svezou i další domény který daný provider vlastní.. např. u seznam.cz jsou to i post.cz, email.cz atp.

Vždy se nějaká chyba objeví prvně. A kupodivu při prvním objevení chyby je s tím spojena hláška: "nikdy předtím jsem neměl problém".

Řešení ti bez podrobností nikdo ani neodhadne, takže jde nejspíš jen o tvůj problém. Zprávy posíláš z webmailu nebo klienta? Příjemci můžou i mít jen plné schránky, maily bez příloh dostávají? Neúspěšné doručení se týká jedné domény nebo různých? Určitě uvádíš jejich adresy správně? Dřív u těchto adres zprávy dostávali?