» Poradna » Ostatní

Jirka

Zdravím všechny příznivce starých DOSovských her aby mi přislěchali na pomoc. Mám integrovanou zvukovou kartu VIA Audio WAVE a nastaveny správně všechny parametry ( adresa 220, IRQ5, DMA1) a přesto zvuk nejede. V setupu Dukea se mi dokonce zobrazila hláška že je špatně zadané IRQ nebo DMA, přestože je vše, jak má být. V BIOSu toho taky moc neovlivním. Znám i další lidi, jež mají ten samý problém i s normální zvukovkou. Nemusí to být důležité, ale v DirectX setupu jsem zjistil, že příslušná karta nepodporuje harwareovou vyrovnávací paměť. Nevěděli byste,co s tím???

Odpovědi na otázku

Titulek dotazu "jirka" je fakt vserikajici...Nepises OS, takze nevim presne, ale muzes v principu narazit na dva problemy: - pod WinNT/Win2k/WinXP ti zvuk v DOSovejch hrach nepojede - pod DOS/Win9x je casto zapotrebi nainstalovat i DOS drivery (vetsinou je to jen nejakej program, kterej se vola z autoexecu a konfiguruje zvukovku na SB kompatibilituJinak nezapomen, ze vsechny zvukovky, ktery nejsou od Creative, umi emulovat maximalne SoundBlaster Pro (8bit)...