» Poradna » Ostatní

Jiný obor

Zdravím, jak funguje v dnešní době přestup na jinou školu, když jsem v prváku není to tak, že mě to nebaví, ale třídu co jsem dostal je fakt hrozná týpci tu mají 20 let víc než polovina propadla a ještě k tomu fetuje ještě k tomu se mi smějou, že mám tělesné postižení, protože jsem měl nehodu a navádí všechny na to, aby začali kouřit fetovat chlastat apod. chtěl bych se zeptat ještě na změnu oboru momentálně jsem v Ekonomika a Podnikání, ale uvědomil jsem si ,že jsem milovník počítačů a rozumím jim, dá se studium přerušit a potom nastoupit do prváku na té jinačí škole? díky za odpověď

Odpovědi na otázku

Dělá se to no, ale já bych jsem si to dost promyslel, pokud je ta škola dobrá a baví tě, tak by tě tyto nedostatky neměli trápit, ale pokud by jsi chtěl studovat IT ,tak je dobré vědět co tě čeká, pak vědět zda máš v tvém okolí něco takového dostupné[( ať nedojíždíš,nebo zda není plná)(třeba já v MoravskoSlezkém kraji mám k dispozici především průmyslové školy, takže kdybych chtěl třeba studovat něco s chemií tak nemám moc z čeho vybírat.)], avšak pokud si myslíš ,že ti IT jde, baví tě, a chtěl by jsi to studovat, tak jdi do toho. No , ale záleží čím chceš v budoucnu být. Předem se omlouvám za moje chybky.

nevím jak teď, ale dříve se chemie studovala na průmyslovce - spšch neboli střední průmyslová škola chemická

A snad ti tenhle odkaz pomůže: http://www.infoabsolvent.cz/Rady/Clanek/2

...to vypadá na nějakou elitní podnikatelskou školu ...předpokládám soukromou, asi budoucí elita taxikářů a vekslákůPřestup není problém, kor takhle zavčasu, když si to na vybrané škole domluvíš tak ani nebudeš muset řešit uznávání nějakých známek a zkoušek když ještě žádné neproběhly.

Ano soukromá mohl bys poprosit o nějaké doporučení na školu? jestli teda máte něco s těma počítačema, mě by stejně asi to podnikání nebavilo a právě jsem chtěl přestoupit hned, protože ještě nejsou ani učebnice apod.

Vytipuj si školy podle oboru ve svém regionuhttp://rejskol.msmt.cz/a pak si můžeš u zřizovatelů případně přímo ve škole zjistit všechny potřebné informace.

pokud je tam banda zloduchů z nichž učitelé šílí, pryč z jámy lvové, nebo jim budeš dělat hadr na podlahu. Jak si blb zasedne, nic s ním nehne

Můžu se teda zeptat znova? chci změnit obor, kdyby tam nebylo místo tak co mám dělat dál ?

máš to nahoře v odkazu, jen na něj kliknout a číst

Ne, nemůžeš se zeptat. Pokud sis nevšimnul, tak toto je PC poradna, ne debatní kroužek o školách. Nahlášeno pro debilitu tazatele...

co chtěl vědět měl v odkazu ale ptal se znovu. postižení nejen uváděné, zřemě proto mylná volba poradny

No já si myslím, že jsi spíš postižený duševně..... Na poradně o počítačích se ptát na změnu školy totiž může jen debil !

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.05.2018 22:16:48, Jiri Pita) Na ČVUT studovat ekonomii a IT nelze, nevěřte, že by na ČVUT byli pedagogové vzdělaní v oboru ekonomie, ekonometrie nebo informačních technologií. Na ČVUT jsou strojaři, elektrikáři-elektroinženýři, pár teoreticků fyziků a několik (málo) vynikajících jaderných inženýrů. IT pedagogové na FEL a FIT nejsou v oboru dostatečně erudovaní, absolventi nepatří mezi dobře platově hodnocené zaměstnance v ČR. Na ČVUT je výborná stavárna FSv, dle mého názoru nejlepší fakulta společně s FJFI. FA architekti jsou dlouhodobě nejhůře uplatnitelnými absolventy mezi vysokoškoláky na trhu práce v ČR, ruku v ruce s absolventy živočicháři z ČZU, daleko lepší je jít studovat architekturu na FUA TUL, UMPRUM nebo do Německa na TU Dresden, kde dosahují uchazeči z ČR relativně dobrou úspěšnost u přijímacích zkoušek.Kdo máte v úmyslu studovat IT na ČVUT vyberte si FJFI, zde nepřednáší naprostí IT ignoranti jako na FEL a FIT.Na PEF ČZU si vůbec nemá smysl na Bc. obory podávat přihlášku, "ajťáci" a "ekonomové" z \'hnojárny\' jsou jen nepatrně lepší, než ti z FIT a FEL ČVUT. Největší průšvih je, že jakmile získáte titul Bc. na ČVUT nebo ČZU, tak fakticky nemáte šanci na přijetí, ani úspěšné zvládnutí průběhu studia na navazujícím Ing. studiu na VŠE nebo některé ze soukromých vysokých škol či univerzit. Z obou zmíněných veřejných technických VŠ, podobně jako z uměleckých studijních programů nebo VŠCHT, VŠB (Ostrava) a VŠTE (ČB) na VŠE ani ekonomicky orientované soukromé vysoké školy a univerzity k navazujícímu Ing. povětšinou nepřijímají, neboť uchazeči z technických vysokých škol by byli nuceni složit značný počet rozdílových zkoušek, a to v rozsahu odpovídajícímu státním zkouškám na akreditovaných ekonomických st. programech.Ekonomii má smysl studovat výhradně na VŠE, FSV UK, MUNI nebo VŠFS, případně Ukázat celý příspěvek