» Poradna » Notebooky

Jiný napájecí adaptér

Zdravím,Zapomněl jsem si napájecí adaptér k notebooku a nutně ho potřebuji nabít, mám k dispozici jiný, ovšem s trochu jinými parametry.INPUT na NTB =19.5V, 6.92AOUTPUT adaptéru = 19V, 7,1AJe možné používat tento napájecí adaptér nebo ho z něj alespoň jednorázově notebook nabít? Předem děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Pokud je napětí přibližně stejné a proud taky a zároveň je stejný konektor a je stejně zapojený, tak ano múžeš ten adaptér použít. Jediným problémem by bylo, pokud by ten adaptér měl jinak zapojené (přepólované) kontakty. To by byl asi prúšvih.

Přibližně stejné napětí, to je dost relativní pojem. Rozdíl 0,5V nevadí, ale i třeba napětí o 2V vyšší může někdo považovat za přibližně stejné a už by to mohlo vadit. Proud nemusí být vůbec stejný, může být i vyšší. Pokud by byl notebook napájený z nějakého 10kW , které má 19,5V a je na něm 52A, tak je to v pohodě. To je AŽ 52A.

tato zamena je korektna, pokial sedi konektor, vsetko bude OK!ale pozor na polaritu "noveho" adaptera, musi suhlasit s povodnym modelom, teda ak bol na povodnom (+) na koliku, musi byt aj na tom nahradnom, a vice versa!!!ak by to nesuhlasilo, doslo by k destrukcii napajacich obvodov NTB, pokiak nie je chraneny proti prepolovaniu, v lepsom pripade to len nebude nabijat.

Pokud to tedy není střídavý (AC) vstup ... ten nemá vyznačenu polaritu ...

Si ma pobavil, s tym striedavym adapterom, hehehe...Uz si nico take videl, mimochodom?VSETKY adaptery k NTB su typu AC/DC! VSETKY!Kremä ak nejakych pehitorickych notasov pre Chandlera Binga z r. 1995.

AC adaptér k notebooku? To snad ne ;)

To bych tedy rád viděl ten adaptér 19,5VAC/6,92A ... Transformátor (zaokrouhleně) 150VA není žádné mimino. To by k přenosnému notebooku potřeboval vozíček na adaptér.