» Poradna » Mobily

Jen 1GB RAM ? - v tabletu, mobilu

Má smysl dnes kupovat zařízení s 1GB RAM ?Pravda je že ten androidí pseudo-multitasking je velice úsporný a donedávna bylo možné si na běžné fungování vystačit se starým samsungem s 1,5 GB RAM.Ale vydrží ta použitelnost ještě aspoň 3roky?Proč vlastně výrobci tak šidili tablet co do RAM? Dodnes se v nich plácají na úrovni 2 GB, přitom mobily mají běžně 4-6 GB. A dá se předpokládat že tablet bude využíván na náročnější práci než mobil do kapsy.

Odpovědi na otázku

Nebrat.

Ne nema. Bude to utrpeni. Navic si myslim ze ulozne misto se bude pohybovst tsky tak na urovni 16GB coz je dnes take nedostacujici

Tradiční socko-přístup. Místo toho, aby se koupilo kvalitní zařízení co vydrží X let použitelné, tak koupíme naprostou sračku, co bude nepoužitelná od prvního dne a za rok ji vyhodíme a koupíme podobně nepoužitelnou sračku. Sakra 1GB RAM se ještě vyrábí? Můj mobil z roku 2013 měl 2GB RAM proboha...

to musel ale byt na tu dobu highend, ja som vtedy kupoval xperiaSP, co bol model vyssej strednej triedy a mal 1GB RAM. V PC som uz vtedy mal 16, dnes mam furt 16 a staci.

Já donedávna používal mobil s 1,5 GB RAM, lehký, malý, nezničitelný a kupodivu to stačilo na surfování, youtube videa, navigaci a offline mapy.cz, a na některé jednoduché hry když jsem se nudil.Kdyby operátoři nezabili 3G, a google uživatelům 4.2 androidu nezablokoval Google play, tak bych s tím fungoval doteď.Jen kvůli tomu jsem koupil nový mobil - težká podlouhlá celoskleněná nudle tak křehká že ji pak po pádu z nočního stolku budu moct vyhodit.Prostě nepatřím mezi lidi co si koupí prokrastinační zařízení za 20 000. Já v podstatě potřebuju jen funkční internet a ty mapy.Průměrný mobilní fetišista si stejně kupuje nový mobil co 3 roky, pak ho střelí hluboce pod cenou a koupí zase nejnovější. Takže když mi to vydrží ještě 3 roky na net a videa, tak to bude v pohodě.

A proto jsem si připlatil za telefon s 6GB RAM, protože RAM je to, co vás začne omezovat jako první. A případně úložiště. Má naběhané 4 roky bez ztráty kytičky.-Telefonů je na trhu hromada. Nemusíte si kupovat celoskleněnou nudli. Jenom se trochu rozhlédněte, výběr je dostatečný ve všem. Pokud nechcete HW klávesnici

Výběr je jak v čem - pokud třeba chci kompaktnější telefon, tak to s výběrem moc slavné není (momentálně mám A40, větší nechci a radši nemyslím na to co budu vybírat až doslouží)

Zrovna taková S22 je skoro stejně velká.

Ono nejde o to, že by na tom s 1,5GB něco nefungovalo. Většina věcí tam pojede. ale je to o tom, že čas je drahý a málo kdo má dost času na to, aby pořád čekal, než mobil něco vykoná. A ještě větší průšvih s nedostatkem RAM je v multitaskingu. Člověk třeba hledá něco v prohlížeči, potom se chce přepnout do mapy, aby si to ověřil a když se vrátí zpátky do prohlížeče, tak zjistí, že se mu mezi tím na pozadí kvůli nedostatku RAM zavřel a musí se znovu spustit a načíst předchozí obsah. a to je neskutečně otravné, navíc pokud člověk s webem nějak interaktivně pracoval (něco tam zadával), tak se to ztratí a může začít znovu. Takže to opravdu není o nějakém snobství, ale jak si kdo cení svého času a nervů, protože to je neskutečná otrava, pracovat s něčím takovým. Jo a není potřeba kupovat telefony za 20000. Velmi dobře použitelný se dá koupit od 5000.

Skáčeš z extrému do extrému - historický, omezeně použitelný kousek vs. nový mobil za 20 litrů. Já třeba mám už dva a půl roku stroj za něco přes 6 litrů, se 6/64GB paměti, OLEDem, pořád relativně slušným foťákem a bez jediného škrábance, protože ty skleněné záda stejně chrání plastový kryt. Zlatá střední cesta se vždycky najde.Btw. kupovat dnes mobil/tablet s 1GB RAM je pitomost.

Ako tazitko dobre, ale drahé.

Mám to tady doma za 2 flašky je to vaše a ještě tam jsou jak windows, tak android a řek bych že to ma 2GB Ram

Co je to za značku? Umax? Že to má jak windows tak i android.

Nemá to smysl.Před 10 roky by to byla slušná porce paměti, ale od té doby nároky aplikací i systému krapet narostly. Bude to jakž takž svižně fungovat pár dní po vybalení, dokud se na to nedají první aplikace. Pak začne peklo. Android jako mladý systém je docela rozežraný a s jídlem roste chuť. HW nároky rostou, bohudík roste i výkon zařízení v dané cenové třídě (a ve střední a nižší střední třídě roste díkybohu rychleji, než nároky aplikací a systému).Nevšiml jsem si, že by výrobci šidili RAM tabletů. Spíš je to o tom, že v tabletech není takový výběr, boom těchto zařízení je pryč (skutečně efektivní použití jen pro úzkou skupinu zákazníků, v podstatě kombinují nevýhody notebooku a mobilu).

ma prvni G1 v 2010 mela mnohem méně 96MB a jela jak pila, pozdejsi ZTE grand x s intelem, v cca 2014, mel 1GB a taky jel dobře, dnes by to ovsem bylo utrpeni.

Aj ja som ešte v roku 2010 išiel ako píla , stará mi to povedala ....dnes už hovoví , že ma má za trest !

Dneska do tabletu i android telefonu minimálně 4GB RAM, 1GB bylo málo už před 4 lety.

Tablet , mobil s 1 GB RAM ? Ani zadarmo . Lebo by to bol trest.

Proč ?Proč tolik nesmyslných příspěvků ještě hloupějšímu dotazu !!!

Koupil jsem si v bazaru asi za 3 stovky telefon ASUS se 2GB RAM a 3 jádry CPU. Používám to jen čistě jako M365 Dash. Na to to stačí. Samotný systém je celkem svižný (procházení nabídkou aplikací), ale na každou kravinu se čeká dost dlouho. Mám to jen na tu koloběžku. V reálu bych to používat nechtěl ani jako zálohu. 1GB RAM na Androidu je dnes neskutečně málo. Odpad. Ani iPad / iPhone 6 s 1GB RAM už není žádné dělo, spíše jako zařízení pro malé dítě na pohádky. A tam je samozřejmě optimalizace výkonu na úplně jiné úrovni.