» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jednotka na obnovenie

Dobrý deň, spustil som vo Win 10 jednotku na obnovenie(vytvára USB), je to rovnaké, ako vytvorenie bootovacieho kľúča cez Media Creation Tool, alebo je to len záloha OS v počítači. Ďakujem.

Odpovědi na otázku

Zdravím,tohle je záloha systému se vším co máš teď instalované,takže po čase až přibudou další aktualizace a instaluješ další programy atd.je dobré udělat zase novou.A když ji budeš chtít použít tak přes instalační DVD nebo USB vybereš instalace ze zálohy a vybereš datum té zálohy co je na tom USB které musí být připojené v tom PC.

kolega co robi servre takto zalohoval windows server na viac pocitacoch. Raz bolo treba spravit obnovu... skoncilo to cistou instalaciou a firma potom kupila +kove synology, lebo Active backup funguje spolahlivo.

presne tak a krom toho jednotka pro obnoveni na kterou se pta je jen bootovaci disk ktery by mel umet (ale neumi) opravid OS kdyz se podela treba boot.A ocekavat ze me ta integrovana zaloha windows zachrani az se neco podela je cira naivita, Me se to taky nikdy nepovedlo obnovit tak jak to bylo.To uz je lepsi free Easeus TodoBackup nebo AOMEI ktery to delaj aspon poradne.

"Jednotka na obnovení" je primárně jen boot prostředí WinRE, takže je možné PC spustit po nějakém problému se spouštěním a použít třeba bodu obnovy apod.Ale je možné tam přidat i systémové soubory, tedy vlastně vytvořit instalačku s aktuálním stavem systému, hlavně tam budou aktuální ovladače (takže nebude třeba je hledat a odněkud stahovat). Pochybuji, že tam budou i nainstalované programy (ale nezkoušel jsem to).MST vytvoří aktuální instalačku, ale BEZ specifických ovladačů pro dané PC.

... body ...MCT ...