» Poradna » Ostatní

Jednoduchý program C# - nevím proc program nefunguje

Prosím o pomoc proč daný program nefunguje, děkuji za pomoc. using System;using System.Collections.Generic;using System.Linq;using System.Text;using System.Threading.Tasks;namespace ConsoleApplication11 { class Program { static void NactiText(string txt){ Console.WriteLine("Zadejte vstupni text:"); txt=Console.ReadLine(); } static bool JeCislice(char vstup){ return (vstup >= '0' || vstup <= '9'); } static void Zpracuj(string txt){ char pred = 'X'; int pocetcisel = 0; for (int i=0;i<txt.Length;i++){ if (JeCislice(pred) && (!(JeCislice(txt[i])))){ pocetcisel++; } pred = txt[i]; } if(JeCislice(pred)){ pocetcisel++; } Console.WriteLine("Pocet celych cisel ve vete {0} je {1}", txt, pocetcisel); } static void Main(string[] args){ char volba = "9"; string vstup=""; do{ Console.Clear(); if (volba == "1" || volba == "0"){ NactiText(vstup); } if (volba == "2" || volba == "0"){ Zpracuj(vstup); } Console.WriteLine("Program pocita pocet celych cisel v zadani. Napr. asdfsafd45.98asd je vysledek 2.\n\n1..Zadat vstupni text\n2..Zpracovat\n----------------\n9..Konec"); Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Nechce se mi to zkoušet, co to dělá "špatně"? Tj co jsi chtěl aby to dělalo a co to ve skutečnosti dělá?Každopádně ti mohu s jistotou říci, že program funguje přesně podle toho kódu co jsi napsal. Jestli má kód dělat něco jiného než jsi zamýšlel tak je jistě problém v tom že jsi to napsal špatně.

Tyo číst se mi to nechce - ale dej si tam prostě logování, nebo to rovnou proleť debugerem... Případně teda... u programátora slovo "nefunguje" neexistuje... prsotě se to chová jak má ap roto se ptám, jak se to chová ?

v main() po zadani volby '1' skaces do funkcie nactiText(vstup). vstupny parameter je ale len hodnota lokalnej premennej 'vstup' metody main(). v metode nactiVstup() nacitavas vstup z klavesnice do lokalnej premennej metody nactiVstup() ktorej hodnota je len inicializovana hodnotou z premennej 'vstup', ale je to len "skopirovana" hodnota, ty nepristupujes ku skutocnej premennej vstup. keby si mal c/c++ tak mozes v parametri predat pointer na premennu vstup a potom zapisovat vstup z klavesnice priamo na adresu premennej vstup. v c# sa daju predavat nie pointre ale tzv. referencie. implicitne predavas referenciu vzdy na objektove typy (to znamena pri ich predavani v parametri sa nekopiruju, ale sa len odovzda referencia) ale pri hodnotovych typoch ako integer musis kompilatoru vzdy explicitne uviest ze chces predavat referenciu a nie hodnotu a robi sa to pomocou klucoveho slova ref. takze v metode main() v prvom if-e si namiesto NactiText(vstup) daj NactiText(ref vstup).dalej sa mi to uz nechce kontrolovat ani ten algoritmus ci mas funkcny, ale najlahsie vychytas chyby ked sa naucis robit s debuggerom - krokovanie, breakpointy, vnaranie do volanych funkcii, preskakovanie volanych funkcii, sledovanie a zmeny hodnot premennych atd. casto sa k jednoduchemu ladeniu pouzivaju aj vypisy premennych na konzolu v roznych castiach kodu kde potrebujes sledovat ci obsahuju ocakavane hodnoty.

String je struktura, tedy do parametru funkce se předává jeho kopie. Změnou této kopie se originální proměná nezmění. Musíš explicitně zadat, že se jedná o výstupní parametr (keyword "out").static void NactiText(string txt) => static void NactiText(out string txt)NactiText(vstup); => NactiText(out vstup);

String rozhodně není struktura ale objekt. V případě Stringu jde ale o objekt imutabilní.

Pravda, měl jsem na mysli že jde o hodnotový typ, nikoliv referenční.

"Program pocita pocet celych cisel v zadani. Napr. asdfsafd45.98asd je vysledek 2."...no já tedy vidím jedno desetinné číslo (45.98). Celé číslo ani jedno.

anal. textuusing System;using System.Collections.Generic;using System.Linq;using System.Text;using System.Threading.Tasks;namespace ConsoleApplication39{ class Program { static string Zadat(string txt) { Console.Clear(); Console.Clear(); Console.WriteLine("Zadejte text:"); txt=Console.ReadLine(); return txt; } static void Analtxt(string txt) { Console.Clear(); int PocetVP = 0; int PocetMP = 0; int Poccislice = 0; string VP = "YXCVBNMLKJHGFDSAQWERTZUIOPÚŮĚŠČŘŽÝÁÍÉ"; string MP = "yxcvbnmlkjhgfdsaqwertzuiopúůěščřžýáíé"; string cisla = "0123456789"; foreach (char c in txt) { if (VP.Contains(c)) PocetVP++; else if (MP.Contains(c)) PocetMP++; else if (cisla.Contains(c)) Poccislice++; } Console.WriteLine("Ostatni {0}x", txt.Length - (PocetVP + PocetMP + Poccislice)); Console.WriteLine("Velka pismena {0}x", PocetVP); Console.WriteLine("Mala pismena {0}x", PocetMP); Console.WriteLine("Cislice {0}x", Poccislice); } static void Main(string[] args) { char volba = ' '; string txt=" "; txt=Zadat(txt); Analtxt(txt); do  Ukázat celý příspěvek

druhe cislousing System;using System.Collections.Generic;using System.Linq;using System.Text;using System.Threading.Tasks;namespace ConsoleApplication13{ class Program { static int Vstup() { int cislo; Console.WriteLine("Zadejte cislo (0=konec)"); while (!int.TryParse(Console.ReadLine(), out cislo)) { Console.WriteLine("Nebylo zadano cele cislo."); } return cislo; } static void Zadat() { int cislo=1, pocet = 0; int max1 = 0, max2 = 0; do { cislo = Vstup(); pocet++; if (pocet == 1) { max1 = cislo; max2 = 0; } else if (cislo>max1) { max2 = max1; max1 = cislo; } else if (cislo<max1 && cislo>max2) { max2 = cislo; } } while (cislo != 0); if (pocet <= 2) Console.WriteLine("Zadejte alespon 2 cisla"); else { Console.WriteLine("Druhe nejvyssi cislo v rade je {0}", max2); } Console.ReadKey(); } Ukázat celý příspěvek

kalkulackausing System;using System.Collections.Generic;using System.Linq;using System.Text;using System.Threading.Tasks;namespace ConsoleApplication1{ class Program { static int spocti(int x, int y, char operace) { int vysledek=0; switch (operace) { case '/': { if (y == 0) { Console.WriteLine("Nulou nelze delit."); } else vysledek = x / y; Console.WriteLine("{0}{1}{2}={3}", x, operace, y, vysledek); } break; case '+': { vysledek = x + y; Console.WriteLine("{0}{1}{2}={3}", x, operace, y, vysledek); } break; case '-': { vysledek = x - y; Console.WriteLine("{0}{1}{2}={3}", x, operace, y, vysledek); } break; case '*': { vysledek = x * y; Console.WriteLine("{0}{1}{2}={3}", x, operace, y, vysledek); Ukázat celý příspěvek

nejdelsi slovousing System;using System.Collections.Generic;using System.Linq;using System.Text;using System.Threading.Tasks;using System.IO;namespace ConsoleApp3{ class Program { const string nazev = "vstup.txt"; static void Zpracuj() { int max = 0; Console.WriteLine("\nNejdelsi slova jsou:"); for (int pruchod = 1; pruchod < 3; pruchod++) { using (StreamReader sr = new StreamReader(nazev)) { while (!(sr.EndOfStream)) { string radek = sr.ReadLine(); if (pruchod == 1 && radek.Length > max) max = radek.Length; if (pruchod == 2 && radek.Length == max) Console.WriteLine(radek); } } } } static void Zadej() { string vstup = ""; Console.WriteLine("Zadejte slova oddelena klavesou Enter. Pro ukonceni stisknete pouze Enter."); using (StreamWriter sw = new StreamWriter(nazev)) { do { vstup = Console.ReadLine(); if (vstup.Length != 0) sw.WriteLine(vstup); } while (vstup.Length > 0); sw.Flush(); } } static void Main(string[] args) { char volba = '1'; Ukázat celý příspěvek

prumerusing System;using System.Collections.Generic;using System.Linq;using System.Text;using System.Threading.Tasks;namespace ConsoleApplication1{ class Program { static void Zpracuj(int min, int max) { int soucet = 0, pocet = 0, poradi=0; int cislo; do { do { Console.WriteLine("Zadejte {0}. cislo (zadejte 0 pro ukonceni) ", ++poradi); } while (!int.TryParse(Console.ReadLine(), out cislo)); if (cislo >= min && cislo <= max) { pocet++; soucet = soucet + cislo; } } while (cislo != 0); if (pocet == 0) { Console.WriteLine("Nebylo zadane zadne cislo v rozmezi {0}-{1}. Nelze spocitat prumer.", min, max); } else Console.WriteLine("Prumer zadanych cisel v rozmezi {0}-{1} je {2}", min, max, (double)soucet / pocet); Console.ReadKey(); } static void NastavRozpeti(int min, int max) { do { Console.WriteLine("Zadejte dolni hranici"); } while (!int.TryParse(Console.ReadLine(), out min)); do { Console.WriteLine("Zadejte horni hranici"); } while (!int.TryParse(Console.ReadLine(), out max)); Zpracuj(min, Ukázat celý příspěvek

spotrebausing System;using System.Collections.Generic;using System.Linq;using System.Text;using System.Threading.Tasks;namespace ConsoleApplication28{ class Program { static void Vyhodnot() { float vzdalenost; string nazev, nazevmin=""; float spotreba, minspotreba=1; float prumspotreba; do { Console.WriteLine("Zadejte nazev vozu (ponechte prazdne pro ukonceni) "); nazev = Console.ReadLine(); if (nazev != "") { Console.WriteLine("Zadejte ujetou vzdalenost [km] "); while (!float.TryParse(Console.ReadLine(), out vzdalenost)); Console.WriteLine("Zadejte spotrebu [l] "); while (!float.TryParse(Console.ReadLine(), out spotreba)); prumspotreba = (spotreba / vzdalenost)* 100; if (prumspotreba < minspotreba || minspotreba ==1) { minspotreba = prumspotreba; nazevmin = nazev; } } } while (nazev != ""); if (minspotreba >1) { Console.WriteLine("Auto s nejnizsi spotrebou {0} l/100km je {1}", minspotreba, nazevmin); } else  Ukázat celý příspěvek

test preruseni radyusing System;using System.Collections.Generic;using System.Linq;using System.Text;using System.Threading.Tasks;namespace ConsoleApplication4{ class Program { static int NactiCislo() { bool prvni = true; int cislo; do { if (!prvni) Console.WriteLine("Chybny vstup"); prvni = false; Console.WriteLine("Zadejte cele cislo"); } while (!(int.TryParse(Console.ReadLine(), out cislo))); return cislo; } static void TestujRadu() { int pred = 0; int cislo; bool neprerusena = true; bool neprer = true; Console.WriteLine("Tento program testuje, zda je zadana rostouci rada prerusena (napr. 5 6 7 8 9 je neprerusena, rada 3 4 5 8 9 je prerusena.\nPro ukonceni rady zadejte 0."); do { cislo = NactiCislo(); if (pred != 0 && cislo != 0) { neprer = (pred + 1 == cislo); if (neprer == false) neprerusena = false; pred = cislo; } else { pred = cislo; } } while (cislo != 0); Console.Write("Ciselna rada je "); if ((neprerusena==true)) Console.Write("ne"); Ukázat celý příspěvek

trojuhelnikusing System;using System.Collections.Generic;using System.Linq;using System.Text;using System.Threading.Tasks;namespace ConsoleApplication13{ class Program { static int Vstup(string zprava) { int cislo; int pruchod = 0; do { if (pruchod >= 1) Console.WriteLine("Nebylo zadano cele cislo."); pruchod++; Console.WriteLine(zprava); } while (!int.TryParse(Console.ReadLine(), out cislo)); return cislo; } static bool Testuj(int a, int b, int c,bool vysledek) { Console.WriteLine("Zadan trojuhelnik o delce stran {0}, {1} a {2}", a, b, c); if ((a + c) <= b) { Console.WriteLine("Hrana b neni kratsi nez soucet hran a a c ({0},{1})", b,(a+c)); vysledek = false; } else if ((a + b) <= c) { Console.WriteLine("Hrana c neni kratsi nez soucet hran a a b ({0},{1})", c,(a + b)); vysledek = false; } else if ((b + c) <= a) { Console.WriteLine("Hrana a neni kratsi nez soucet hran b a c ({0},{1})", a,(b + c)); vysledek = false; } return vysledek; } static void Zadat() { Ukázat celý příspěvek

morseovkausing System;using System.Collections.Generic;using System.IO;using System.Linq;using System.Text;using System.Threading.Tasks;namespace ConsoleApp1{ class Program { static void Main(string[] args) { String a, b; Dictionary<char, String> morse = new Dictionary<char, String>() // knihovna pro do morseovky { {'A', ".-"}, {'B' , "-..."}, {'C' , "-.-."}, {'D' , "-.."}, {'E' , "."}, {'F' , "..-."}, {'G' , "--."}, {'H' , "...."}, {'I' , ".."}, {'J' , ".---"}, {'K' , "-.-"}, {'L' , ".-.."}, {'M' , "--"}, {'N' , "-."}, {'O' , "---"}, {'P' , ".--."}, {'Q' , "--.-"}, {'R' , ".-."}, {'S' , "..."}, {'T' , "-"}, {'U' , "..-"}, {'V' , "...-"}, {'W' , ".--"}, {'X' , "-..-"}, {'Y' Ukázat celý příspěvek