» Poradna » Programy

Jednoduchý Javascript - ve Firefoxu mi nechce fungovat, v IE ano.

Zdravím a prosím o radu s jednoduchým Javascriptem pro kontrolu vyplněného políčka ve formuláři. Napsal jsem si funkci CheckForm, kterou volám klasicky na OnSubmit. Pokud je zadaný text kratší než 3 znaky, potřebuju vrátit false, zobrazit alert hlášku a hodit focus na špatně vyplněné políčko.function checkform() {var retezec = self.document.forms.formular.inputtext.value;var is_ok = (retezec.length > 2);if (is_ok == false) {alert('Text musí mít minimálně tři znaky.'); formular.inputtext.focus();}return is_ok;}V Internet Exploreru to funguje zcela podle očekávání bez chyby, ale ve Firefoxu se zobrazí jen ten alert a po odklepnutí pokračuje dál, tzn. nehodí focus ani nevrátí false.Kde dělám chybu? Hledal jsem na netu asi hodinu, ale řešení jsem nenašel, všude to mají dělaný podobně jako já. Javascript zrovna není můj šálek kávy, proto uvítám pomoc. Díky.

Odpovědi na otázku

Spust si ve Firefoxu "Konzolu JavaScriptu" a uvidis. Me to funguje napr. takhle:

<html><head></head><body><script type="text/javascript"><!--function checkform() { var retezec = self.document.forms.formular.inputtext.value; var is_ok = (retezec.length > 2); if (is_ok == false) { alert('Text musí mít minimálně tři znaky.'); self.document.forms.formular.inputtext.focus(); } return is_ok;}--></script><form name="formular" onsubmit="return checkform();"> <input type="text" name="inputtext"> <input type="submit" name="b" value="enter"></form></body></html>

Děkuju moc, už to funguje !!! Bylo to způsobeno tím, že u focusu chyběl self.document.Ta Konzola Javascriptu je šikovná věc, díky za tip.