» Poradna » Programy

Jednoduché šifrovaní textu "obscure"

Dobrý den, může mi někdo doporučit software pro "obscure" textu? Pro OS Windows nebo Linux.Hledám software který by dokázal naprosto jednoduché šifrovaní/dešifrovaní textu např. zaměnit písmena za čísla nebo posunutí abecedy např. A=C, C=E .atdNejlepší by bylo, kdyby takoví software těchto metod měl v sobě více.

Odpovědi na otázku

No.. tak myslím, že si můžete sám vybrat, který encryptor/decryptor vám bude vyhovovat nejlepé:https://bit.ly/2SGnqwNPodle mě je ale nejlepší a nejbezpečnější si vymyslet vlastní šifru.

Já si myslím že se tvému příspěvku obloukem vyhnu.Potřebuji to pro děti do tábora a už vidím jak mi tam budou louskat 256 bitovej AES...Další kdo nechápe co znamená (naprosto jednoduché šifrovaní/dešifrovaní textu "obscure") nemusí ani odepisovat.

Aha.. a že jste uvedl, na co to potřebujete.. když to tedy má být pro "děti" tak nepiš sem, ale vymyslete co nejjednodušší šifru na papír.. tak aby to i děti rozluštily.

Myslím, že se spíš kdekdo obloukem vyhne ti radit. Ono se báječně radí joudovi, který napíše vágní dotaz a potom, když někdo poradí podle toho, co se mu povedlo vydedukovat z tohoto dotazu bez podrobností, tak jouda ironicky odpoví, že tohle milosrpán nechce. Nakopat, a ne radit.

Pravda. Zajímalo by mě, co očekáváte, že děti rozluští, když chcete, aby měl program co nejvíce možností, jak šifru zdokonalit.

Presne tak, puvodne jsem mel na jazyku OpenSSL, jenze po arogantnim upresneni to vzalo za sve. Ted spis premyslim, zda ma clovek co neumi definovat ani co chce a jeste za svou neschopnost obvinuje ostatni pracovat jakkoli s detmi...

Z nejjednodušších šifer pro děti buď substiuční šifru nebo posuv písmen v abecedě.

posuv písmen v abecedě je podmnožinou substituční šifry, tedy do tvé věty nepatří "nebo"

Nebo si přímo kup knihu: Šifry pro děti, autor Radek Pelánek

Podle mě je jeho dotaz naprosto konkrétní a pochopitelný na první dobrou. Možná jenom, pánové, neumíte číst. Ale tu arogantní odpověď si tazatel mohl odpustit, to jo.

To si fakt nemyslím, že zrovna takhle by měl znít dotaz na program na šifru pro děti. Přičemž netuším, na co vůbec by tam vlastně měl být ten program.

Děti (a nejen na táboře) si dokážou vymyslet vlastní šifry samy. A jestli hledáš 'takoví software', potřebuješ spíš učebnici češtiny, aby se ti děti za písemný projev neposmívaly.

co použít šifru Playfair?https://www.dcode.fr/playfair-cipherinfohttps://cs.wikipedia.org/wiki/Playfairova_%C5%A1ifraakorát jsem nezkoušel diakritiku - možná se budeš muset obejít bez ní.

Rot13 je dostatecne primitivni a da se modifikovat.Kryptograficke sifry asi "z hlavy" moc lidi/deti neda...

Tvl tak on napíše že chce posouvání abecedy nebo zaměnit za čísla a každej dá do google šífrovaní a bude daty dělat machra Ani jeden tady zatím takovej soft nedal Nejvíc mě rosekalo co má OpenSSL společného s (obscure password)

Hned prvni prispevek ma odkaz, kde je takovych programu asi 10 (tech co delaji i jen takovou blbost jako je ROT13).Me zase rozsekalo, ze se pta na sifrovani, ale chce jenom primitivne prehazovat pismenka pro deti na tabore. Ale, je to taky forma "kryptografie". Shanim velkoobjemovou mezinarodni prepravu - jo jen tak mimochodem, decka budou pres hranici tahat karku...

Doporučuji Vernamovu šifru (https://cs.wikipedia.org/wiki/Vernamova_šifra). Prográmek neznám, ale ta šifra je tak jednoduchá že každý žáček ovládající základy programování ho dokáže vytvořit během chvilky. Šifru netřeba již s ničím kombinovat, bez znalosti klíče je nerozluštitelná. Má ovšem i nevýhody - klíč je stejně dlouhý jako šifrovaný text a lze ho použít jen jednou.

A nebylo by lepsi, kdyby si decka zapamatovala jedno cislo, popripade 2, 3 v ramci Caesarovi sifry, nebo jine substitucni, nez sifrovaci klic dlouhy stejne jako zprava samotna?

Třeba tady posun písmenhttps://crypto.interactive-maths.com/caesar-shift-cipher.htmlZáměna písmen za čísla (výsledek se zobrazuje nahoře vlevo)https://www.dcode.fr/letter-number-cipherObecně stačí do Google zadat "crypto letter shift, crypto letter to number"

To ideš na to velice špatne keď hľadáš program. Podstatné je vedieť deckám vysvetliť ako šifrovať a dešifrovať správy tak, iby ich to zaujalo, najlepšie bez pomoci počítača. Je na to vhodná čo najlahšia metóda, napríklad tak ako si naznačil.

Podívej se na film: Šifra mistra Leonarda a něco tam odtud zkopíruj.

Když šifrování pro děcka, tak to pro jistotu zkusil tady https://forum.root.cz/index.php