» Poradna » Programy

Jednoducha aktualizace jidelniho listku na www

Dobrý den,spravuji jednoduché statické stránky pro základní školu. Byl jsem však požádán o přidání stránky na které se má zobrazovat aktuální jídelní lístek. Potíž je v tom, že aktualizaci jíd.lístku má provádět ze svého počítače kuchařka, která, ač jí nechci křivdit, umí otevřít maximálně dokument wordu.Jelikož i já nejsem žádný profesionál, obracím se na Vás o radu, jakým způsobem jídelní lístek zhotovit, aby editace byla co nejjednodušší (třeba přes skrytou stránku s Java scriptem).Za jakýkoli nápad předem děkuji.

Odpovědi na otázku

no jednoduse, vytvoris si databazi v excelu a formaular s tlacitkem odeslat

samozrejme ne v excelu.....

no jednoduse, vytvoris si databazi a formaular s tlacitkem odeslat

Ehm drobný dotaz, šlo by to bez databáze? Pokud ano, tak jak?

WORD>nacvakat jidelnicek>ulozit jako html>na ftp nebo sitovy disk (do rootu dtoho jidelnicku na internet serveru)>ende hotovo.

To by mohla zvládnout, díky moc :)

A jak to potom bude vyzerať? Dizajn bude hala-bala asi celkom iný ako má ten web.

Vzhled stranky bude takovy jaky si ho udela, pochopil jsi tu situlaci? 1. neumi php,asp,sql2. ma kucharku co umi ve wordu3. je to skola takze nema penize na vyvoj nekde jindeMas nejake lepsi reseni nebo jen blbe kecas?

Vytvoříš formulář. Stačí libovolná, základní server-side technologie.Zeptej se pana Radka Hulána. Ten prý dělá weby - určitě bude vědět.

Ve statických stránkách bez zásahu třetí (a zkušenější) osoby to kuchařka neudělá. Pravděpodobně na tom serveru neběží MySQL. Přesto je tento problém snadno řešitelný. Stačí zřídit na FREE WEBSERVERu s podporou PHP a MySQL stránku jídelníček.phpPak dát na ni odkaz a jídelníček aktualizovat přes formulář:PONDĚLÍ: ÚTERÝ:...Zde to píše také kuchařka: http://www.gjak.cz/jakub/index.php to udělat podobně jako zde: http://esperanto.czechian.net/kniha.php