Jedná se o podvod?

Krásný večer. Zrovna koukám na bazoš na grafiky a narazil jsem na tento inzerát: https://pc.bazos.cz/inzerat/162135610/amd-rad... Zaujala mě celkem nízká cena, ale potom když jsem hledal, tak se mi nepodařilo dohledat nikde, že by taková edice RX 5700 XT vůbec existovala. Nevíte někdo něco o této edici? S pánem už jsem komunikoval a má jen 1x8pin na napájení, což mi taky na 5700XT nesedí.

Odpovědi na otázku

Já bych řekl, že se jedná o tyhle grafiky:https://www.biostar.com.tw/app/en/vga/introduction.phpTakže to existuje, ale od Biostaru jsem měl myslím před 25lety desku a od té doby jsem o té značce neslyšel.

Podle textu sice ano, ale podle obrázků je tam drobný nepatrný rozdílek (nápověda: "2 vs 3").

Proto má taky na stránkách napsáno: "Caution!! The specification and pictures are subject to change without notice!"Takže pokud je to nějaký lokální asijský výrobce, který běžně nevyváží zboží za hranice, tak prostě vezme chladič co má zrovna na skladě. Jemu je jedno že je tam o větrák míň.

Problém je že Biostar s tímhle P/N je všude třívětrákový a ty dvojvětrákové se vyskytují jenom na Bazoši. Já osobně bych to bral jako značně rizikovou záležitost - možná že to podvod není, ale je to extrémně podezřelé

biostar existuje stále,ale už sa do cz/sk príliš nedováža,čo je škoda...

existuje a normálne sa dá zakúpiť,ovšem na bazoši nesedia vyobrazenia s reálnou kartou,ktorú ponúka biostar na svojich stránkach,takže na bazoši bude pravdepodobne nejaká preznačená napodobenina,reálny biostar rx5700xt s part.no VA57T6XM82 má mohutný chladič s tromi ventilátormi...

Ja bych rekl ze predelanej bios na petasedmicku tunta bere 225w

Pokud jde o kradené zboží, může ti ho policie po koupi sebrat.

Pokud zboží kupuješ na dobírku, je vhodné zboží vyzvednout na pobočce pošty před svědky. Pokud bude v balíčku cihla, může přivolaná policie pozastavit odeslání zaplaceného dobírečného prodejci, takže o peníze nepřijdeš.

Co to je za blaboly?

to je tak casto opakovany blabol...kdo by oteviral balik pred postackou....na prepazce, s lidma za vama, nebo si volat ven nejakou, opravdu jen drzy clovek, ale muzete narazit i na drze postacky.

to je absolutní nesmysl. I kdyby u toho byla, tak jí do toho nic není. Předají balík, ale nejsou nijak kompetentní aby někomu něco svědčili co je a není obsahem. A samozřejmě nehledě na naprostou neproveditelnost tý situace. Napamatuju se že bych někdy byl na poště a nestálo za mnou několik lidí.

To ještě furt sháníš počítač na Vánoce pro samoživitelku a jejího syna? Nebo jen z nudy sem "hodíš" pár odkazů na "zajímavosti" z toho podivného frcu?

Upřímně? Ano, je pátek večer, takže brouzdám net a přemýšlím, že si udělám upgrade i svého PC. A na tohle jsem narazil za až podezřele levnou cenu, tak jsem se chtěl jen ujistit v myšlence, že to asi bude nějaký podvod a případně jsem se chtěl od Vás dozvědět víc.

Levná cena...to je nesmyslné slovní spojení. Cena je nízká, vysoká...levné nebo drahé je to zboží.

Jasně, ale tak chápeme se ne? Spíš mě fakt zajímá, co ta karta je ve skutečnosti zač, ale vyhodit 3 tisíce jen kvůli "dobrodružství" se mi nechce

Tak se na ní zajeď podívat osobně, sám si ji pořádně prověř a podle toho kup. Nic jiného nemá smysl a celá tahle debata je o ničem.

To jako to má někdo koupit a prozkoumat? Nemysli! A hlavně své "myšlení" nesdílej tady, není to vhodné místo.Už podle té krabice, kde to má, to nakoupil kdesi v Číně a snaží se to udat. Ale vůbec netuším, proč by se tady tím měl někdo zabývat. Jestli se v pátek nudíš, tak si kup medvídka mývala.

Jednoduše. Je to Biostar podle loga. Ale není to 5700XT, ale 5500XT. Proto tak levné. Ano, pokus o podvod.

Nemusí, 5500 mají alu monoblock se 2? heatpipes, tady je jakýsi hybrid monobloku a heatpipes (4?) se žebry. Je to bulk, takže OEM pro výrobce, možná upravená konfigurace GPU/MEM/CLOCK, proto jen 1x8pin.Každopádně není sám: https://pc.bazos.cz/inzerat/162704603/biostar...

5700 xt mela vzdy minimalne 8pin+6pin, tady je 1x napajeci konektor . takze ano, je to podvod.

Je to podvod,koupil jsem od něho ram paměti a došli mi serverový.Šmejd!

koupil si normální paměti a došly ti drahý serverový ECC ? A v čem je ten podvod ? I tak se dají strčit do běžnýho PC. Nebo podle čeho si poznal že RAM je "serverová" ??

A co takhle situace že koupil normální a přišly registered které v běžné desce nejedou?

https://www.bazos.cz/hodnoceni.php - já tedy nevím, jak ten "bazoš" funguje, ale paměti tam podle něho neprodával.

Ten to nakupuje mimo oficiálnu distribúciu, nič z toho čo predáva nejde do bežnej obchodnej siete, skúša lacno nakupovať a predávať, je to bez záruky a nie je to určené pre tento trh. Tie nálepky na tom sú fake, takže je to také prekvapenie. Počítam, že po kúpe by ste nadšený nebol.

Tak kdyby to někoho zajímalo, jedná se o skutečně RX 5700 XT, ale je to karta vyrobená přímo pro těžbu, která se dodávala na paletách a offiko se nikde nenabízela. Proto jen 8pin a proto nikde není. Bohužel je na ní mining bios a sehnat normální bios nelze. Takže k ničemu.

Takze je pekne svinstvo, ze to panacek prodava jako normalni GK. :o(

Tak děkuju prave jsi mě zachránil 6000,- taky me to nesedělo,tak jsem hledal na netu až jsem se dopátral sem.
Díky moc dobrá práce !