» Poradna » Web a internet

Jede vám pop3.seznam.cz a smtp.seznam.cz?

Nazdar vsichni,jsem zvyklej používat Thunderbird. Mám email na seznam.cz. Komunikuju přes POP3 (pop3.seznam.cz, port 995) a SMTP (smtp.seznam.cz , port 465).Dneska jsem přestal maily přijímat i odesílat. Nic jsem poslední dobou nepřenastavoval. Pokus o download mailů končí bez chybové hlášky, jen se prostě nic nenačte. Pokus o odeslání mailu končí chybovou hláškou "Odeslání zhavarovalo. Zpráva nemohla být odeslána, protože připojení k odesílacímu SMTP serveru smtp.seznam.cz bylo uprostřed navazování komunikace přerušeno."Nezaznamenal náhodou někdo dneska stejný problém?Potřebuju zjistit jestli mám hledat chybu u sebe, nebo jestli se náhodou nejedná o nějaký výpadek na straně Seznamu. Přes browser se do schránky bez problému dostanu. Žádné oznámení Seznamu o výpadku jsem nenašel.Předem díky všem kdo odpovíte něco k věci.

Odpovědi na otázku

Pokud máš zapnuté dvoufázové ověřování (což dnes nemá jen blázen), tak platí toto:"Pokud máte u účtu zapnuté Dvoufázové ověření, je nutné si nastavit heslo pro e-mail a CalDAV protokoly, které při nastavení poštovního programu zadáte jako své heslo."https://napoveda.seznam.cz/cz/imap-pop3-smtp/

A seznam uz ma normalni dvoufazove overeni a nebo je na to porad potreba jejich specialni aplikace. uprimne z toho by jeden ...

Jsem teda blázen, ale dvoufázové ověřování zapnuté nemám. Pokud to včera nebo dnes u seznamu nezavedli jako defaultní podmínku, tak by se mě tahle záležitost neměla týkat.

V tom případě je tam ještě jedno upozornění:"Pozor! Pokud poštovní program zobrazí hlášení o nedostupnosti serveru (s nastavenými zabezpečenými porty), bude to způsobeno zastaralým nebo neaktuálním operačním systémem nebo poštovním programem/aplikací.Podrobnosti naleznete v části Poštovní klient se nepřipojí pomocí SSL/TLS."Takže pokud nemáš, zkus Thunderbird aktualizovat.A to ověřování si zapni. Jinak dříve nebo později o ten mail přijdeš.

Tak zdá se, že to bude updatem, protože mám od dnešního rána 78.8.0 (64-bit) a na jiném počítači, na kterém je starší verze všechno jede jak má.

Tak nakonec vyřešeno. Sice ne nějak inteligentně, ale prostě jsem odinstaloval nejnovější verzi, nainstaloval jsem verzi předcházející a všechno už zase jede. Večer se podívám blíž na ten problém.

Mám TB 78.7.1 (64b) a nemám problém (majly na Seznamu). Ale nepamatuju se, zda při nějakém upgradu nebylo nutné zadat přihlášení znova.

Jinak ještě jsem zapomněl - díky moc za nápad jak to řešit. Tohle vypadá nadějně. Večer se na to podívám. Teď jsem ale rád, že to jede, i když se starší verzí.

nemůžu nastavit odchozí a příchozí poštu

Mám TB 78.7.1 (32b) a odoslanie mailu prebehlo ako obvykle.

Je to skoro legrace, před chvílí mi TB při odesílání napsal, že je třeba zadat heslo (a v seznamu uložených hesel 1 chybělo). Takže jsem zadal (to původní k účtu, co tam už bylo), s uložením a zase to jede.

Dobrý den,Dnes jsem zaktualizoval Thunderbird na 78.8.0, porty mám nastavené stejné jako Vy. Příjem i odesílání emailů bez problémů. Dvoufázové ověřování nastavené nemám.