Jede vám E-Mule?

Tak jsem nainstaloval E-Mulu, nasdílel 20GB, připojil se na Donkey server No1 a začal stahovat hru Nascar sim racing. Ve frontě jsem stál od 9:00 do 15:00 a za tu dobu se to vůbec nerozjelo. Je to normální? Zdrojů bylo myslím dost cca 250 uživatelů, nauploadoval jsem pře 5GB dat a nic. Nevím jestli posunování ve frontě závisí na sdílení uploadu nebo podobně, ale byl jsem DOST zhnusen. Jak to jede vám? Dá se to nějak ošéfovat?P.S. Jelikož stahuju ve škole, tak je nad moje možnosti nechat to zapnuté déle jak půl dne.

Odpovědi na otázku

Řešeno to tu bylo asi 100x, ale co by sme si nepokecali Ve škole budeš asi pasive co? Na sití to tak většinou bývá. Tak to je základní problém. Byl jsem rok active a jelo to běžně okolo 100 KB download. Pak jsem si pořídil levné wifi za 350 kč a najendou jsem byl pasive a nestahnul jsem ani h***o.Řešil jsem to asi týden a pak se na emuli vykašlal a naistaloval DC++.Pokud jsi actvie tak je emule nejlepší program, ale pokud jsi pasive tak je nejlepší program DC++.Active - máš pevnou veřejnou IPPasive - počítač má nějkaou místní síťovou IP a na venek se celá síť počítačů tváří jako jeden komp Tak to je základní problém. Můžeme se začít hádat........

To S-tony: Emule může jet aktivně i přes router, jenom musíš nastavit virtuální server... (pokud to ta krabička za 350 zvládá...)

Ve škole mu to určitě dovolí.......

A jak se nastaví ten virtuálí server? Používám WinProxy 1.5.3 (WoknaXP)

ked na ed2k nakliknes nieco na tahanie (co je dost ziadane), tak ani nemusis dufat, ze v ten den zacnes nieco stahovat (mozno par mega)... potom sa to ale rozbehne. Ako bolo povedane, ked si passive / lowID, vidis (resp. mozes stahovat) len od active / highID. Tych zafirewallovanych je viac a vznika nerovnovaha.Osefovat to neosefujes, lebo kredity za poslane kb sa ukladaju vzdy na druhej strane (komu posielas). a su to prave kredity spolu s vystatym casom vo fronte, ktore nejakym vypoctom hbu poradim vo fronte u konkretneho usera.Ed2k siet je ferova siet a snazi sa regulovat upload:download tak, aby nikto podla moznosti neprisiel zkratka. Ale tvoj problem je hlavne v low id a relativnej kratkosti pripojenia. Inak emule je celkom dobre zdokumentovany projekt, staci si nieco precitat na ich HP, pripadne pouzit vyhladavanie v poradni, kde sa daju najst aj nejake drobne hinty.

Ja mam tiez low id a ide to. Len treba byt trpezlivy a pockat na stiahnutie prvych MB. Potom to uz ide lepsie, aj ked nie nejakou zavratnou rychlostou. 700 MB ISO pri 250-300 zdrojoch mi trva asi 2 dni pri pocitaci zapnutom asi 14 hodin denne. Niekedy to trva aj tyzden. Takze je to pre trpezlivych, ale zasa sa daju zohnat veci, ktore cez DC++ zohnat neviem.

Tak,tak.Poslední dobou se vyžívám v sosání muziky.Takže to kombinuju.Bitcomet,Emule,Soulseek a 2 klienty na DC++,protože stronga nemaj někde rádi.5.dubna vyšel new Dave Clarke,nikde nebyl,na Emuli jo,tak čekám.Sem taky passive(Karneval).Někdy se rychlost povede,ale na Emuli ne,tak taky čekám.Hlavně nevypínat comp.Kdo si počká ten se dočká.Jo a na Emuli se daj najít mp3 v lepší kvalitě než obligátních 192 kb.

Pokud to nemůžeš nechat jet více jak půl dne, tak to je docela smůla - aby sis vystál frontu u dobrých zdrojů, to taky musíš být občas zapnutý v kuse několik dní.

Chlapi dík za rady a názory. Budu muset zůstat u DC++, protože torenty mi díky passive taky moc nejedou. Je to škoda, DC je super, ale buhužel některý věci tam neseženu. Vidím že být passive je fakt OUT . Btw mohl bych to nechat puštěný doma, ale tam mám zas limit 2GB , takže taky nic.