» Poradna » Programy

Je zájem o jisté podrobnosti kolem W7? Čtěte zde.

Docela tvrdě testuji a zkouším W7, hlavně to, jak zvládají některé SW (nebo je tomu naopak?). A zde jsou dílčí výsledky, verze SW z časových důvodů nepíšu, ale je pravda, že až na výjimky používám téměř vždy poslední. U žádného SW jsem nedělal DETAILNÍ zkoušky, nebyl na to čas. Pouze jsem vždy spouštěl tu větev SW (tam, kde to vůbec šlo, pokud větví bylo více), kterou jsem pokládal za „nejobtížnější“ vzhledem k předpokládané reakci OS). Obrázek si už udělejte sami.
Co fungovalo? Skype, ADDServer, Polenta, HDTune, ID USB Lock Key, Isobuster Pro, DRAMCom SE, NetTime, PowerDVD, R-Studio, mi-Torrent, Total Commander, VLC, WinZip, WinRar, FireFox, Mariane Aquarium3, MS Office 2007.
A portable? Defraggler, Everest, FileRecovery, Glary, jv16, Paragon HDM, Revo, Vit Registry Fix (u všech „portable“ verzí předpokládám, nabízí se to, i fungování jejich instalačních verzí – nezkoušel jsem).
A co nefungovalo? Drive Rescue, GetDataBack, Norton PM, Registry Crawler, Registry Clean Expert, Nero (6 – moje milované), O&O, TrueCrypt, Cryptext, RamDisk, Cacheman, Returnil.
Dalších minimálně 40-50 produktů jsem z časových důvodů netestoval ("shrinky", "clone", Diskeeper, Ethereal a další a další).
Celkově bych W7 hodnotil, a já jsem velmi opatrný, nedůvěřivý a pokud jde o „věc“ hodně důkladný, jako výjimečně fungující OS. Po Vistě, kterou jsem jednoduchými zkouškami zcela zatratil skoro před dvěma lety, jde o naprostý obrat v pružnosti, přehlednosti, vlídnosti a rychlosti produktu, nemluvě o báječné skutečnosti, že není nutné se starat o MBR (mezi WXP a W7, abych byl přesný). Co mě zatím nevyhovuje je to, že jsem nenalezl nebo ztratil některé produkty, které tvořily nedílnou podporu mého OS WXP-SP2 (TrueCrypt, RamDisk, Cacheman a Returnil). Nejvíc mě ale mrzí skutečný skvost (blbánci ať se laskavě zdrží idiotských připomínek), kterým je samozřejmě Kerio 4.2.3. Pokud někdo z vás by měl seriozní odkaz na SW (FW si zajistím sám o sandboxie nemluvě), který zatím postrádám, nebo na SW Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

nemohouci - díky za dost obsáhlý přehled "vo co go".
A úplně jsi mě zlomil - jestli ve W7, nepůjde Nero 6, tak zůstanu na zemi, a nechám si moje XP.
Nebudu sice "in", ale budu spokojený. Nenažrance, jako jsou Nero 7 - 8 a nedej přírodo 9, v PC nechci.
A, že se XP přestanou aktualizovat? - no bóže. Byli jsme před aktualizacemi, budeme i po nich.

tak mne nero 6 teda jede bez problemu, viz. http://megaupload.cz/images/r1Hnero.png...

Teď jsem se na to podíval důkladněji (zoom) a ty máš verzi 6.6.1.15, zatímco já 6.6.0.14. Že by jádro pudla?

Preco pouzivat nero 6 ked verzia 8 a 9 su omnoho dopredu od verzie 6

Dopředu v čem? leda v problémech a přecpanosti. Šestka je poslední použitelná verze Nera.

Ad-Aware 2008, Advance System Care, CCleaner, ESS, Registry Repair, Spyware Terminator, Error Repair Professional, TuneUp 2009, Driver Scanner, Everest, HJT, K-Lite Codec Pack, Recover my Files, ICQ, Skype, ABBY PDF Transformer, ABBY FineReader, AIMP2, ANY DVD Converter, Burning Studio 2008, Photo Commander 7, ATF, ConvertXtoDVD 3, DVDFab, Easy GIF Animator, ePSXe 1.6, FlashGet 1.9.6, Marine Aquarium 2.6, Microsoft Office 2007, My Phone Explorer 1.7, Nero 8, PC Translator, Photo Artist, PhotoFiltre Studio, Picture Resize Genius, Power Director, Power DVD8, Rainmeter, ToYcon, WebSite X5 Evolutions, WinRAR, Acrobat Reader 9,
Dodatek,z portable programů odzkoušeno:
Winrar
Vlc media player
Alkohol 120
ConvertX to dvd
Driver Genius 2007
DVD FAB 5
google chrome
Mwav
Office
Ccleaner

Jen dodám, co mám otestováno a nebylo zmíněno (zmíněno toho bylo hodně, takže některý SW není asi úplně mainstream):
WinAmp 5.xx
CDBurner XP 4.2 (prostá alternativa Nero 6, jiný vypalovací SW jsem zatím nezkoušel)
Avast Home 4
VLC Player
KMPlayer 2.9
OpenOffice.org 3.xx
IrfanView 4.2.xx

A jediná hra, kterou někdy trávím čas a to Football Manager 2009

Jen tak na okraj,možná by stálo za to, založit topic o tom co NECHODÍ, takhle se v té spoustě programů začneme ztrácet.

Ja osobne som uz nera ani neinstaloval, win 7 vie nativne napalovat napr. uz aj ISO obrazy (ine som neskusal)
Takze nero sa stal pre mna nepotrebny sw

Doplnim sw: warcraft III frozen throne bezi tiez bez problemov

truecrypt - bez problemu po celou dobu od buidlu 6801 - jen neni zatim podporovane sifrovani systemoveho disku (coz me osobne netrapi)
getdataback ntfs/fat - nenarazil jsem na problem - popises, ceho se potize tykaly?

Díky, je vidět, kolik rozumnejch lidí, kterým jde o "věc", existuje. Jsem nikoliv "poděšen". Prověřím další SW.

Sakra, zapomněl jsem na "identifikaci". Zatím.

GDB - v. 3.63. Ihned po spouštění se instalace přerušila - odmítla. Důvody neznám. Truecrypt (v. 6.2) - dtto

zvlastni, s TC jsem nemel problem v 64b ani 32b, getdataback jsem s uspechem provozoval na 64b

Já to ještě prověřím. Testoval jsem toho moc a poměrně ve fofru, takže uvidíme. Ale je to nadějné. Díky.

Nechodí - SUPERAntiSpyware, AVer TV 6.

Mě Aver TV6 funguje naprosto bez problémů(win 7127cz,32bit)

ještě doplnim -na ntb. ASUS X51L a AverTV Hybrid Volar HX(do USB).A taky chodí hra SPORE

Co se týče FW tak integrovaný FW v seven ma mnohem mnohem vic možností filtrace provozu a chování než zminované Kerio a drtiva většina FW.Mne mrzí jeden jediný program co nejde a ani nikdy nepůjde protože filtruje provoz už na sitovce jakožto další služba - protokol a to je Protowall.Ke čemukoliv ostatnímu jde lehce najít odpovídající nahradu ale tady je vymalováno - např. peerguardian je taková parodie.Pak mně nefunguje protože používam Total comander Ultima Prime například virtualní disk co je v TC - nebo jinak funguje nefunguje - ale nic překvapiveho.Režim kompatibility byl o hodně zlepšenej.Jo a nefunguje jak ma s pokročilými fumkcemi sandboxie pro 64bit - což je vzhledem k architektuře systemu jasná věc,bylo by moc špatne kdyby fungoval
Jinak portable se nejlip zkouší řekněme Lupo Pensuite - Asuite nam pekně v kategoriich nacpe přes dvestě portable programků a za chvili mame jasno- jsou tam prakticky všechny známe - není třeba to honit po netu.Většina a to drtivá funguje v pohodě.Jak na tom bude system se ale ukáže až po dvou letech provozu bez reinstalu - jestli ho de vklidu udržovat.Ale vypadá to že jo - dalweko víc možností v zakladu,do XP jsem cpal hodně věcí třetí strany tady mně některe klíčové - FW,task manager - zde v kombinaci s jejich a sledováním prostředků nechybí.Fajn blbinky jako použitelný vystřižky a ted to nejdůležitější NEMUSÍM konečně hardlinks ani symlinks tam cpat věcma třetí strany.Vyřešeno absolutně přesně tak jak jsem si to představoval.Atd atd - vypadá to solidně.

Moc dobrá informace, pokud jde o FW a ostatní SW, prověřím jak W7, tak SW třetí strany a určitě se ozvu.

K FW - volby jsou poměrně zašité takže než člověk řekne že to nebo ono onen FW neumí tak je dobrém se porozhlednout.Moznosti nastavení bych klidně srovnal s Comodem ovšem tady se šlo do kompromisu - není problem vyvolat ekvivalent volby v Comodu - ovšem kdyby na lidi z první stranky křičela volba - kerberos V5,tunelový režim,bastavení icmp,edge traveral,pravidla pro chování aplikací,skupiny,profily,pravidal,přidružení,prostor,filtrace atd.No jsem si jist že net by si užil jeden ze sta.

Když se tady sešlo tolik znalých lidí, nevěděl by někdo, jak Win7 připojit do domény? Server je na Sambě 2.2 (já vím, obstarožní, ale není v mých možnostech to změnit...)

Sakra, momentálně řeším zprovoznění WIFI na jednom trochu "exotickém" AP. Problém s šifrováním.

Začit nejprve s filtrovaním a to podle profilu domeny.Obecně cokoliv vzhledem k možnostem rozsahlym si v sitich nahodte filtr na věci tykajici se jenom tohoto

Jinak mrknout jestli je dobře prostor,profil a tyto věci jinak se obecně se sdilením po siti asi moc člověk nedomluví.Navíc ja sem si je dal do cz a ted nevím jak mají ekvivalent v AJ - některý volby sou jinak pojmenovaný než sem si zvyk

Kdysi vyrazenou podporu pro Ethernet over FireWire asi nevratili co?

Ethernet over Firewire jestli se nepletu byla zaležitost že není vůle firewire do budoucna moc protěžovat ale na 99.99procent ne.

Nefunguje,pro mně vynikající požírač reklam Ad Muncher.Jiní požírači,jsou jen slabý odvar,fungující tak napůl.

Co se týče Nera, mám Nero 9 a to ve Win 7 šlape bez problémů. Co mě ale mrzí, nešlape v něm Norton IS 9, hlásí to nekompatibilitu ovladače Symantec Heuristic. To mne docela zklamalo.

Mě NIS 2009 normálně funguje,...ne od začátku instalace, kdy hlásil problém, ale potom mi win 7 nabídly stažení nějakého patche od nortonu a od té doby pracuje

Prima. Zkusím to nainstalovat znovu.

Vidím, že těch prblémových softů opravdu moc není, systém se mi jeví jako slušně přiravený (ovšem po vistě by bylo slušně připraveno vše) protože jedu W7 v VMware nemohu odzkoušet nabízený záchranný disk, má někdo zkušenost?

Virtuálne XP vo W7 funguje celkom slušne, ale chce to mať 4G ram a pre to XP prideliť 1G. Na niektoré programi sa to dá použiť.

nemohouci [78.102.13.xxx] | 9. 6. 2009 12:22
Díky, je vidět, kolik rozumnejch lidí, kterým jde o "věc", existuje. Jsem nikoliv "poděšen". Prověřím další SW.

Takže už je vás celkem dost, co jste naletěli tomu géniovi "nemohoucímu"! Pořád jste ještě nepochopili, co je to zač a jak se snaží za každou cenu zviditelnit? Já osobně bych rád věděl alespoň o jedné společnosti pro kterou dotyčný "testuje" a ještě za to dostává zaplaceno. Myslím, že by měl být především otestován on samotný, ale v renomovanějším ústavu než který je v současnosti jeho domovem.

Já zase tvrdím

Jen sem strčíš ten svůj kejhák a hned je srandy kopec. To už zase pustili děcka ze školy?

Já vím, je to těžké, když někomu nefunguje spalování ani zapalování. Nějak to ze sebe dostat musíš, že?

A co děti? Mají si kde hrát? Znáš tu písničku?

Já vím, je to těžké, když někomu nefunguje spalování ani zapalování. Nějak to ze sebe dostat musíš

Nech ho bejt. Prostě kolorit. Že blbej kolorit, je smůla komunity. Co taky po exotovi, kterýho okrádá vlastní vnuk. Prostě rodinné selhání. To "Pepek Vyskoč" je jiný kafe.

Některým párům se nedoporučuje mít děti s tím, že by mohly přijít na svět nějak "poškozené". Fyzicky či mentálně. No a u tebe vidím, že tvoji rodiče toto doporučení nedodrželi. Takže je jisté, že ty se na vnuka(y) nezmůžeš. Ale co kdyby jsi "vymyslel" něco už vymyšleného - třeba registry do OS nebo testy programů již dávno vyzkoušených? Pak by jsi se stal této "neporadně" a možná i lidstvu skutečně přínosem.

Já vím, je to těžké, když někomu nefunguje spalování ani zapalování. Nějak to ze sebe dostat musíš, že?

Má slabý nervy,nic nevydrží,nemůžu si pomoci,namyšlené blbce nesnáším.

Nejvíc mě štve, že doslova zasere všechno a všude, kam se vrtne. Vtíravej buran.

Když už jsme u toho hodnocení nemohoucí, já tady od tebe čtu, jak budeš vše testovat, ověřovat a kontrolovat. Ale ani tvojí úvodní informací jsi nám toho moc neřekl. Nejvíc času ztrácíš popisováním, že nemůžeš nic popsat včetně buidu testovaných programů protože nemáš čas.

Zkoušel jsem instalaci, prověřil tu část, o které jsem usoudil, že je průkazná a letěl na další SW. Pokud tě zajímá perfektní a ucelený názor dokladovaný zkouškami, testy a nestandardními přístupy, stačí říci. Na hodinu cca 500-800. Já jsem placen hlavně za nalezení problému, pokud existuje, nikoliv za nic neříkajíci pochvalný canc, tak vlastní šaškům, píšícím tyhle bláboly na všech možných webech.

Momentálně mám na stole omalovánkové dílko, zvané Glary. Kupodivu zatím téměř (ale jen téměř) OK.

Začínám se obávat, že žiješ pouze v představách. Konkrétní věc jsem od tebe nečetl. Přeji pěkný večer.

A k tomu si představ, že se tu najdou mnozí, co "nemohoucímu" ty bláboly žerou. Schází se tu opravdu "skvělá" společnost.

Já vím, je to těžké, když někomu nefunguje spalování ani zapalování. Nějak to ze sebe dostat musíš, že?

No jo, Justýn a jeho modlitbička před spaním...

Víš ty "zvědavej". Ten thread je můj. Uvítam konstruktivní, chytré a odborné připomínky. To, co je od tebe, tak i to málo, co tam je, kurví. Tak se ztrať nebo přispívej dobře. Justýn toho taky rád nechá, protože i od něj je to pouze reakce na tvoje "povyražení" vůči mě i jemu z jiných threadů. Co říkáš? Já na tebe k smrti rád zapomenu, udělej totéž. Jinak tě ubezpečuji, že nemám nejmenší nutkání lézt někam, kde se vyskytuješ ani tě napadat. Nejsi pro mě partner, a rád nebudu ani já pro tebe.

Zajímavé. Dosud jsem tady měl jeden dotaz (k tématu - měl jsem zájem o připojení Win7 do domény) a jedno víceméně povzdechnutí nad tím, jak tady někdo (Justýn) blbne a zamořuje tu (i jinde) trapnými příspěvky.
A hnedle je můj dotaz málo konstruktivní a Justýn (který vůbec nereagoval na můj dotaz, ale na někoho jiného) je, dle tebe, prostě borec. Zajímavé měřítko hodnot.

K sambě a domena - pro Rejpala musí být 3.3.4 a výš jinak bohužel Seven nejde zprovoznit.

Než se najde někdo kdo vítězoslavně oznamí že to zprovoznil tak nejde zprovoznit tím myslím nejde třeba NTLMv.2 a milion dalších věcí.

No, co dělat. Vistu jsme připojili...

Je taky docela možné, že jsi trochu vztahovačný. Do prd-ele nevidíš, že je to určené tomu "zvídavému" blbečkovi. Co jste opravdu už všichni na hlavu, nebo nepřemýšlíte.

nemohoucí - šlajfuj - a podívej se na IP Justýn_B.
Justýn_B je zaregistrovaný - čili bez IP.

Fuj, asi blbnu já, ale ať se to konečně skončí. Odpovídal jsem Rejpavýmu, který "na sebe" vztáhl to, co je určeno "zvídavýmu" hovadu. A Justýnům - Justínům sděluji, že "zvídavej" je vůl bez obdoby.

Budiž ti mnou odpuštěno. Na oplátku odpustíš zase ty mně...
(jen tak mimichodem: jak jsem to neměl vztáhnout na sebe, když umístění tvé odpovědi, ve které jsi vlastně nikoho nejmenoval, odpovídalo tomu, že reaguješ na mě?)

Jasně, pohoda, líbačka později. Čau.

Když konstruktivně, tak teda konstruktivně. Pokud jsi ten placený testovací expert, můžeš nám tady například popsat alespoň tři nejevidentnější zápory balíku Microsoft Office 2007 či jeho součástí? Mnozí se z tvých poznatků určitě rádi poučí.

Ne, netestuji produkty MS. Základem mého zaměření jsou speciální instalace, jejich přenosy, obecně proces bootu, problémy drive, drivery (ani zdaleka ne všechny, hlavně jejich společný interface vůči jádru), šifrování, má "láska" čističe, problematika Registry, přerušovací systém, klony a image, "ruční-manuální" odstraňování nákaz, neustálý boj proti AV, FW (hlavně takovým jako byla Tiny), virtuální stroje. Jádro představuje problematika záchrany informace (testuju důvody zničení a ničení a obrovský čas a to nejen zde, věnuju prevenci ochrany libovolných úložišť). Budu rád, když se nebudeš pohybovat tam, kde tě nechtějí. Voly opravdu nemám rád a už jednou jsem tě o to žádal, raději věnuj energii generačním problémům, které jsi zde ventiloval. Více ti nevěnuju ani písmeno.

Když už si se zmínil o těch čističích... Měl jsem ntb Asus a nyní mám Dell. Na obou bylo a je W7 RC. Po spuštění ccleaner či třeba čističe v nortonu 360 se něco vymazalo a po restartu nefungovalo bluetooth. Nešlo žádné nastavení či hledání zapnutých zařízení. Jediné co pomohlo byla nová instalace či jakoby upgrade na stejnou verzi. Když se teda zabýváš testováním, tak by mě zajímalo, co ty čističe tedy smažou, že bluetooth nefunguje. Jak říkám, dělá mi to stejně na dvou různých ntb.

Sice netestuji ikdyž pod tím slovem si jde představit ty nejdivočejší fantazie .-) ale zkusím tě popostrčit u Northona u ccleaner bych mohl taky ale Northon je můj oblibený neštastník.
Takže jaka byla volba - trust levels?Tam najdeš odpovědi u northona na spoustu problemů a vůbec u obdoby tohoto i u jiných bezp. produktů.hYPOTETICKY - HIGH - produkt usoudí že běh služby s nastavením autozjištování je něco co není moc košer a protože se cítí že ví všechno nejlepe uděla něco co by ani dobře napsaný vir nezvladl.

Klasika je vysoka heuristika citlivost,scan a falešne poplachy v kombinaci nastavime to tak at produkt koná bez dotazu jestli vůbec o to co se chysta udělat stojím.

Také to vlastně na žádost ještě doplním, ale asi nepotěším. Poměrně podrobně jsem zde rozebral případ (bohužel podrobnosti mi unikají - tedy podrobnosti zveřejnění, nikoliv podrobnosti obsahu), kdy v klíči "Session Manager" - tento klíč obsahuje identifikaci speciálních SW např. "chkdsk" a samo zřejmě i jiných (základní seznam je zakončen znakem "*"). Pokud uživatel dostane do ruky speciální SW, který si nainstaluje (speciální v tom smyslu, že tento SW je spouštěn hoooodně brzo při začástku práce OS) může být identifikace toho dalšího SW klidně uvedena v tomto klíči za "*". Potud je vše v pořádku a takových SW může být i více. Problém nastane u "čističe" Registry (úmyslně neuvádím identifikaci, protože to prakticky jistě udělají všechny), kdy je OS po odinstalaci "dočišťován" a naprosto v pohodě se ukáže i ona identifikace SW v klíči SM - tedy toho SW, který už není potřeba ať už z jakýchkoliv důvodů. No a protože uživatel zcela normálně - ukázaných nedostatků jsou stovky - přikáže "VYČISTIT" a houby zkontroluje, tak se obsah celého klíče SM nebo dokonce i klíč sám vytratí. Že se pak samozřejmě, když je potřeba spustit chkdsk na žádost, nebo to chce udělat sám OS při problémech, žádný potřebný CHKDSK nespustí, je snad jasné. Tato chyba a miliony dalších se hledají obtížně. A důsledky čistek, které uživatel ani neiniciuje (u hloupých SW a špatných také), se nenaleznou a neopraví nikdy.

Osobně používám vyčištění disku, které je ve windows. Jen jsem ze zajímavosti zkoušel tyto programy a co to udělalo jsem již napsal. Možná až budou verzi čističů i pro W7, tak to bude fungovat.

Bez detailní asistence rozumné osoby nebude. Nikdy

Takže asi takto konkretně - heuristika u Northona ma spojitost s jeho funkcí ktera jede na principu whitlistů a používají se hashe. Abychom byli konkretni - neidentifikuje se klíč - na něj se s.re z vysoka.V připadě paranoidního nastavení dochází k tomu že díky teto funkci jsou zastavovány běžící služby - s bonusem že nam milý Norton nemaže klíče ale rovnou i dll.Doporučuji se mrknout na milý případ kdy omylem všichni uživatelé jiste jazykove verze Windows šli do kelu - došlo k tomu protože systemová knihovna měla jiný hash v jejich jazykove mutaci - normální věc ale v tomto případě si bezpečnostní programek postavil hlavu - nastaveni high - spuštěný scan - smazal dll.A win už nenajely.
S vyčistit a kontrolovat to nemá moc společneho.
Jinak f3nix - to co dělá nastavení kdy to chytá neznáme hrozby neovlivní nikdy to že daná věc bude pro Seven.Ovlivnilo by to nastavení Seven UAC na nejvyšší patro-vsadím boty že tomu tak nebylo ,věc spouštět s opravněním aby toto nemohla udělat - sranda je že potom ji nemusím pouštět vůbec,udělat to co děla Northon - ale obraceně - to dělam třeba já - neboli hashovat systemové věci a změny povolovim je tehdy když vmí že k te změně mělo dojít.Pro normalní lid nepoužitelný řešení.Použitelný už je v seven - UAC,ZALOHA systemových nastavení - v připadě potíží pár klikiháků a jsme zpět.
Protože ovšem uživatele win si zvykli na jistý styl práce se systemem Windows, UAC dle zasvěcených rad vypínají,zálohy nedělají,jak pracovat s opravněními netuší.
Tím nemyslím tebe konkretně f3nix ale obecně.Jinak v SEVEn a VIstě maš hodně moc mocný nastroj na automatizaci prace s registry,službami,čištění a to POWERSHELL.Do win ho musíš doinstalovávat a ani nevím jaka větev se tam nachází.

Jenom pro srandu jsem se mrkl na tu činskou srandičku
http://www.computerworld.com/action/article.do...
je to nakou dobu ale mezitim byl podobný připad - vychvalované Comodo bylo schopne udělat to co malokterý vir dokaže - se zaplou jednou volbou stačilo spustit scan . a příští restart ste koukali na blikající kursor,chybička se vloudila ,taky smaznutí dll systemové.Atd atd

bohuzial, paranoja stupa a problemy to nijako neriesi, ja osobne ked vidim na PC napr.ESET Smart Security , tak sa mi otvara nozik vo vrecku, pretoze v default nastaveni je to otrasne

Poprosím ještě o dodatek nemohoucího, kde publikuješ?

Jinou odpověď jsem nečekal! Navíc ty nejsi jenom fantasmagor, ale i sprostý lhář. Vím, že nejsi normální, ale že zapřeš i to, čím ses nedávno chlubil, to už by stálo za úvahu o zbavení svéprávnosti. Myslím, že nebude na škodu ti to trochu připomenout: "Co fungovalo? Skype, ADDServer, Polenta, HDTune, ID USB Lock Key, Isobuster Pro, DRAMCom SE, NetTime, PowerDVD, R-Studio, mi-Torrent, Total Commander, VLC, WinZip, WinRar, FireFox, Mariane Aquarium3, MS Office 2007". Takže nepochybuji o tom, že budeš rád, když se mne zbavíš. A ostatní ať si o tvých blábolech udějí závěr sami!

nemohouci testuje jedine nas uzivatelov Poradne, kolko toho co vyplodi vydrzime. Ale my sa nedame.

Uvidíme až ten "Enstein" bude mít další z těch jeho testovacích záchvatů.

Já vím, je to těžké, když někomu nefunguje spalování ani zapalování. Nějak to ze sebe dostat musíš, že?