» Poradna » Windows (a jiné OS)

Je vir stale pritomen?

Dobry den. Do pocitace se mi pravdepodobne dostal nejaky virus. Prestal jit defender, do opery se nacpal plugin Find it.pro a celkove se to proste chovalo divne, nemel jsem naladu ani chut to resit tak jsem win preinstaloval. Mam disk rozdeleny na nekolik oddilu (system-data-hry-jiny system) a smazal jsem pouze oddil s puvodnim systemem. Jaka je sance ze se ten neznamy vir rozlezl po celem disku? Nemam uplne chut stahovat 1tb dat znovu....rychly scan defenderem nic nenasel. Dik za rady

Odpovědi na otázku

To je chyba.Po zmazani particie C:\ si mal prebehnut ostatne oddiely aspon LIVE CD/USB klucom napr. AVG Rescue CD (hlbkova kontrola).Teraz zapni vo Windows Defenderi kontrolu typu "Microsoft Defender Offline Scan", restartne sa PC a nabehne Defender v spec. rezime ale kontrola moze trvat dlhsie.Potom si stiahni vo Windowse este Eset Online Scanner a urob hlbkovu kontrolu.

Mel jste se vratit k zaloze z doby pred nakazou.
Ted nevite, co z vasich souboru muze byt nakazene, porad se ale muzete vratit k te zaloze.

Rychlý je ti na dvě věci....Buď rád,že nezačal šifrovat,protože na to je defender v základním nastavení k ničemu.Použij online-https://www.eset.com/cz/online-scanner/a pak se koukni třeba po comodo security free.

ESET Internet Security je zadarmo na 30 dni a clovek to moze donekonecna po 30 dnoch preinstalovat a pouzivat znova zadarmo.

K čemu takový balast? Zbytečný krám do počítače.