» Poradna » Ostatní

Je velký rozdíl při aktivním NCQ?

zdravim,mám NF3 Ultra a budu si kupovat novej disk sata,dnes většina má ncq,bude to znát na výkonu když u mě ten disk poběží bez ncq? Předem dík za odpověď

Odpovědi na otázku

Pokud poběží bez NCQ, tak bude samozřejmě méně výkonný, ale s ohledem na budoucnost bych rozhodně kuopil disk, co to umí.

Native Command Queuing is a technology designed to increase performance of SATA hard disks by allowing the disk firmware to internally optimise the order in which read and write commands are executed. This can result in increased performance for workloads where multiple simultaneous read/write requests are outstanding, which occurs most often in server-type. Takze pokial nemas server-type, tak to vobec nepocitis.

Nula cela nic. Je to stejne jako rozdil mezi PATA a SATA(II). Rychlost jednoho disku je vzdy dana rychlosti jeho nejpomalejsi casti = mechaniky, ktere doznaly minimalniho vylepseni. :o)