Je velky rozdiel medzi 1GB a 2 GB RAM ?

Obe vykonnostne zhruba rovnake,zapojene v Dual Channel. Ake mate prakticke skusenosti ? Rozmyslam o upgrade.

Odpovědi na otázku

Rozdil je tam v dvojnasobne velikosti pameti Mozna kdybys prozradil, jaky mas operacni system (predpokladam, ze to mas pro pocitac) a co na pocitaci delas, dalo by se poradit konkretneji.

OS je XP SP2,AMD X2 4200+,GK 1950Pro, ide najma o hry a spracovanie videa.

Win XP ma bohuzel dost nevhodnou spravu pameti (pro tak velke objemy...) takze pokud jde o rychlost systemu tak to asi nic moc neprinese. Pokud jde o hry a video tak tam patrne plati cim vic tim lip.Osobne muzu rict, ze rozdil mezi 1GB a 2GB je subjektivne mensi nez 512MB a 1GB...

... a já mám zase subjektivní dojem, že nárůst svižnosti ve Windows XP Professional byl mezi 1024 a 2048MB RAM.

Pokud jde o zpracovani videa, vyplati se to. Pokud bys chtel jeste zrychlit, zkus pouvazovat o nejakem rychlem disku, ten se pri zpracovani videa uplatnuje hodne take.

Heh opět rozumprd Mr. Fiala... Mě je jasné, na co se ptá. Pro tebe překlad: "O kolik % bude počítač pracovat rychleji, pokud bude mít o 100% více operační paměti (1GB -> 2GB)".A teď mudruj.

Ten nick-LOL.

Dekuji za preklad.O prdech se pri tvem veku bavit nebudeme, budu taktni Predpokladejme, ze jde skutecne o pocitac a ne napr. o rozsireni pameti do tiskarny. Tam je RAM totiz take Vis jaky ma operacni system? Vis k cemu pocitac pouziva? Nevyplati se napr. vymenit grafickou kartu misto dokoupeni pameti?

Pokud tazatel neuvede OS a na co počítač používá, lze s pravděpodobností hraničící s jistotou předpokládat, že se jedná o XP a hry.....

Jasne, ze mas pravdu. Ale ja se snazim, aby si autor dotazu uvedomil, ze na jeho pocitac je odsud fakt spatne videt.Kdyz zavlam do autosalonu a zeptam se, zda je lepsi 2-litr nebo 3-litr, taky se budou ptat a nebudou "predpokladat"

Za predpokladu, ze nebudes hovorit o pohari na pivo.

oprava drobné nepřesnosti u paní důchodkyně:s veškerou úctou - píše se

VČIL MUDRUJ...

Staršího data a v němčině, jetli neumíš tak něco vyčteš z grafů: http://www.computerbase.de/artikel/hardware/arbeitss...

Je to v najnovsich hrach velky rozdiel. Hry ako Gothic 3, F.E.A.R., Oblivion ci najnovsie Rainbow Six a strategie to uz dokazu dobre vyuzit. Pre max. detaily je to naviac nevyhnutnost. Ziskas tym aj velmi rychlu a okamzitu pracu v OS po vypnuti hry...

Predevcirem jsem upgradoval z 2x512MB DDR PC3200 CL2.5 na 2x1024MB DDR PC3200 CL2. Je znat sviznejsi odezva OS, aplikace jsou o neco hbitejsi a ve hrach (Oblivion, Gothic3, Supreme Commander) je samozrejme zmena nejviditelnejsi.Ostatne Vas stroj si vic pameti rozhodne zaslouzi!