Je v pořádku teplota CPU ?

Mám Duron - 1,8 GHz / 64kb cache /  a tovární chladič od AMD k procáku Athlon XP 2600+Deska si otipovala toho Durona 1,8 GHz na napětí 1,5 V. Pokusil jsem se dostat z něho více a mám nastavenou FSB na 149 x 13,5 = 2011 MHz. Napětí jsem však musel zvýšit na 1,55 V. Samozřejmě CPU začal i o něco více topit. Po tuhých testech (3D Mark 2003)  a běhu v kuse asi 12 hod. jsem měl nejvyšší teplotu naměřenou 53°C.Je to v pořádku, nebo je to moc? A kolik můžu do toho Durona pustit asi voltíků?Kam se asi dá dostat s frekvencí, max bezpečná teplota, napětí???Odhaduji tak 1,65 - 1,7 V kdybych chtěl jít asi na 2,13 GHz ???Poraďte prosím. Díky

Odpovědi na otázku

hranicni teplota u dnesnich procaku je nekde nad  90°C :) ale cim vetsi teplota tim mu vic zkracujes zivotnost

Maximální bezpečná frekvence se nedá hlobálně určit, je to jiný kus od kusu, ale o moc víc to nedáš... Maximální teplota je taky kus od kusu, resp. druh od druhu, ale těch 90° co psal kolega asi tak sedí... s Athlonem 2200+ jsem kdysi dal 125°, než jsem přišel na to, že jsem zapoměl zapojit větrák na chladiči (naštěstí mi t-control na desce típnul napájení)... optimální pro dlouhou životnost a vysokou stavilitu je max. do 70°