» Poradna » Programy

Je tu nějaký odborník na Oracle VirtualBox?

Win7, VirtualBox 5.0.14, jakýkoliv předtím používaný virtuální počítač ani nově vytvořený nejde spustit. Když někomu pošlu log, může pomoct?The virtual machine 'XP' has terminated unexpectedly during startup with exit code 1 (0x1). More details may be available in 'C:\Users\xxxx\VirtualBox VMs\XP\Logs\VBoxHardening.log'.Návratový kód: E_FAIL (0x80004005)Komponenta: MachineWrapRozhraní: IMachine {f30138d4-e5ea-4b3a-8858-a059de4c93fd}

Odpovědi na otázku

odinštaluj, vymaž c:\Users\tvojemeno\.virtualbox , "c:\Users\tvojemeno\virtualbox vms" a nainštaluj o5. Ak Ti to robí len XP, vytvor virtuala pre XP znova: PATA disk, cca 1 GB RAM, PIIX3 chipset, PS/2 myš, Povolit IO APIC, aspoň 32 MB VRAM. To by malo pre XP stačiť. A "navratový kod" je výpis z hard.log?

Všechno jsem dělal, mazal Users\xxx\.VirtualBox i VMS, kontroloval registry, odinstalovával, instaloval staré verze 4.3.20, 4.3.36, znovu instaloval poslední verzi, výsledek pořád stejný. Nerozumím poslední větě. Co je "hard.log"? To, co jsem uvedl, je zobrazeno v okně, které se objeví, pokud chci virtuál spustit.A je jedno, jaký virtuál chci vytvořit, Windows nebo Linux nebo Android, prostě po zadání základních údajů pro vytvoření nového (název a velikost HDD, velikost RAM apod) se sice jakoby vytvoří, ale nejde spustit - viz původní informace.

https://www.youtube.com/watchToto si skúšal?>Co je "hard.log"?VBoxHardening.log'Pre istotu by som spustil aj scf /scannow

https://www.youtube.com/watcha je tam těch postupů mraky...

Děkuji za snahu, ale já vím, jak se instaluje a používá VirtualBox, já opravdu hledám nějakého odborníka, který by dokázal z výpisu VBoxHardening.log odhalit příčinu.

Otestuj si poriadne RAM, je mozne, ze VBox sa nahra do vyssej casti RAM, ktoru normalne nevyuzivas a ta je vadna, alebo ciastocne vadna.

V tom asi problém nebude, VMware Player funguje normálně, testuji v něm momentálně funkčnost některých starších programů ve Win10.

Ja by som sa na "asi" moc nespoliehal. Ty by si sa uspokojil pri nakupe RAM ak by ti predjca povedal "asi" budu ok?

Částečně vyřešeno. Způsobovala to Avira. Po odinstalaci Aviry VirtualBox funguje.