» Poradna » Ostatní

Je tohle vůbec možné?čez a její dividendy!

ČEZ připravil jednoduchý trik, kterým vydělá desítky miliónů měsíčně.
# # #
# # # # # # Ty pochopitelně nevytáhne z nikoho jiného než z občanů České
# # republiky.
# # #
# # # # # # Trik je velice jednoduchý. Každý odběratel elektrické energie před
# # časem
# # #
# # # # # # dostal od svého milovaného ČEZu brožuru Oranžový průvodce. Běžné kecy
# # na
# # #
# # # # # # kvalitním papíře jste asi zahodili stejně jako většina ostatních.
# # # # Zásadní
# # #
# # # # # # chyba, která z vaší kapsy přihraje ČEZu zbytečně téměř 150 Kč ročně,
# # # # které
# # #
# # # # # # nemusíte platit.
# # #
# # # # # # V brožuře je totiž napsáno, že vás váš milovaný dodavatel oranžové
# # # # energie
# # #
# # # # # # Vas automaticky přesunul do tarifu COMFORT. Co je to takový COMFORT
# # # # made in
# # #
# # # # # # ČEZ? Tento tarif prý obsahuje "širokou škálu doplňkových služeb".
# # #
# # # # # # Za místní hovorné si můžete zavolat na zákaznickou linku! Můžete
# # # # využívat
# # #
# # # # # # některou z forem elektronické fakturace. V ceně je i písemná
# # # # korespondence
# # #
# # # # # # s ČEZem... Co však dělat, pokud máte na chatování jiné kamarády než
# # # # ČEZ?
# # #
# # # # # # Tarif Basic vás vyjde ročně o 142,80Kč levněji při stejných cenách
# # #
# # # # # # elektrické energie.
# # #
# # # # # # Jak tyto peníze ušetřit a jak především zabránit úplně zbytečné
# # # # podpoře
# # #
# # # # # # milovaného monopolisty, který vyplácí tak pěkné roční odměny našim
# # #
# # # # # # milovaným členům jeho dozorčí rady? Zákaznická linka ČEZu je 840
# 840
# # #
# # # # # # Měla by stát místní hovorné.
# # #
# # # # # # Na tomto čísle se můžete s tarifem COMFORT rozloučit. Pokud
# # # # toneuděláte,
# # #
# # # # # # podporujete ČEZ trik: Oproti minulému před COMFORTNÍMU období ČEZ
# # díky
# # #
# # # # # # COMFORT triku získává od každého miliónu odběratelů navíc naprosto
# # #
# # # # # # bezpracně 12 miliónů Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

1. tak sorry, ale tohle odmitam cist.
2. napadne mi to jen na oko pripomina klasicky emailovy HOAX.

Mas kvalitni oko
hoax.cz ...

Nevím proč to označujete za HOAX. Tuhle brožurku jsme snad dostali všichni. První co bylo, že jsem zavolal, že o Comfort nemám zájem, během týdne jsem dostal k podpisu novou smlouvu s tím, že jsem zařazen bo tarifu Basic.

Tak si jeste jednou precti vyjadreni na vyse uvedenem odkazu a mozna pochopis proc se to oznacuje jako hoax.

ne, opravdu to nechápu....asi jsem momentálně zaostalej....podle mne je hoax varování před něčím, co neexistuje, tohle je upozornění na skutečnou situaci.

A ono se opravdu neco zdrazilo, tak jak je to tam vykonstruovano? Ne, je to smyslenina -> HOAX.

Ano, zdražilo. Byl jste převeden do tarifu Comfort, který je dražší. Pokud chcete odebírat dále za stejnou cenu jako doposud, musíte sám požádat o převedení do Basic. Tam vám potom bude účtován každý hovor na zákaznickou linku.

Priklad: Mas u mobilniho operatora tarif s urcitym poctem volnych minut. Najednou te informuje, ze zavadi dva nove tarify, jeden levnejsi s mensim poctem volnych minut a jeden drazsi s vetsim poctem. Vydedukoval by si z toho, ze te operator okrada, tak jak se snazi rict uvedeny hoax?

U mobilního operátora jsem už deset let. Za tu dobu zavedl nespočet nových tarifů, ale nikdy nezrušil původní tarify u stávajících zákazníků. Pouze jste nemohl už dělat v rámci toho původního tarifu žádné změny, ale běžel vám dál za původní cenu, s původním rozsahem služeb.

Vyjadreni z CEZu: E-mail tedy vychází z nesprávného pochopení nových produktových řad (z domněnky, že dosud zákazníci využívali služby v rozsahu a ceně Basic, a k 1. 1. 2007 byli převedeni na službu Comfort). Ve skutečnosti k ničemu takovému nedošlo.

já umím číst. K 1.1.2007 byla zvýšena stálá platba ze 30 na 40 Kč. A současně byl všem zaveden nový tarif Comfort, který ale neobsahuje žádné nové služby. Naopak, pokud přejdete na Basic budete platit stálou platbu jako dříve plus poplatek za hovor na zákaznickou linku.

Ale ta cena by byla zvysena tak jako tak. Holt CEZ ma monopol a tak se podle toho chova.

To je oboje pravda.

Prostě je to dobytek zlodějskej podporovanej ministerstvem financí, tedy státem, který jim povoluje ty nehorázné ceny, ale to jsou i vodárny, teplárny, plynárny atd.,atd. vedení má platy, že kam se sere president. Co stím ? HOVNO !

HOAX to není, ale objektivně a kompletně to také napsáno není.

Každopádně, kdo máte elektřinu od PRE (Pražská Energetika), tak se vás to netýká. A pozor na názvy - ČEZ má Comfort, PRE má Komfort, což by mohlo mást.

je to prostě od čez zhovadilost,ať si říká kdo co chce!