Je to vhodný zdroj

Dobrý denChtěl bych koupit tento zdroj https://www.czc.cz/seasonic-focus-gold-650w k sestsvě zakl.des. Gigabyte Z390 UD, procesor I5 9600K, ram HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR4 2400, chladič SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2graf.karta GFORCE GTX 670 tu bych chtělčasem vyměnit ještě nevím za jakou, pc je na filmy, internet a občas na hry. Chtěl bych vědět jestli je to dobrý zdroj.

Odpovědi na otázku

Zdroj je více než dobrý a se sestavou nebude mít problém ani kdybys tam dal RTX 2080 Ti. Jen deska už je na 8+4pin a většina zdrojů (včetně tohoto) má maximálně 4+4. Ne že by to vadilo, stačí zapojit jen 4+4 a bude to fungovat normálně. Ale dá se koupit i zdroj, který už má 2x 4+4.

S některýma high-end grafikama se v průběhu hraní někdy náhodně vypíná, pokud trefíš na nějaký kus staršího data výroby. Nejnovější už by měly mít chybu opravenou. ☺

Pokud ty paměti ještě nemáte a teprve se chystáte je kupovat, tak vezměte lepší. Nemá smysl brzdit počítač pomalými paměťmi. Základní frekvence pro dané CPU je 2666MHz a vy jste ještě pod ní. A to nemluvím o tom, že vám vše umožňuje přetaktování, takže nemá smysl držet se ani těch 2666MHz, ale hledejte něco s frekvencí alespoň 3000 nebo 3200MHz (či vyšší) a časováním CL16, případně nižším.Co se zdroje týče, jak už psal WiQiX. Je dobrý, ale já osobně bych dodržel veškerou kabeláž. Takže buď jeho silnějšího bráchu:https://www.czc.cz/seasonic-focus-plus-gold-... Nebo tohle:https://www.czc.cz/corsair-rmx-series-rm750x... Osobně mě to tíhne více k tomu Corsaru, ale ve výsledku jsou to podobné zdroje s podobnými vlastnostmi a stejnou zárukou. Ano, "W" to má na takovou sestavu zbytečně hodně, ale není to o moc dražší, kabely budou všechny a alespoň si budete moci užívat delší čas, po který bude zdroj chlazen pasivně. U Corsaru si troufnu tvrdit, že se větrák možná ani nezapne a pojede pasivně pořád => absolutně tiché.

DDR4-2666 je napísané v špecifikácií Intel® Core™ i5-9600K Processor

To sice ano, ale má vybranou Z390 desku a "K" procesor, takže není touto základní frekvencí nijak limitovaný.

To mate pravdu. Ale k tomuto procesoru a k teto desce je nesmysl kupovat takto pomale moduly. Rozumna hodnota je 3200MHz s nejakym slusnejsim CL.

Všechno kromě zdroje už mám, zatím jedu na starý zdroj Enermax NAXN 82+ 650W.

A on už nefunguje nebo co ti brání na něm jet dál? Funkční zdroj fakt není nutné měnit s každou sestavou (mému už táhne na 10 let).

je starý asi 9 let, když sem kupoval skoro celou novou sestavu, tak chcem i nový zdroj aby ten starý nevihřel a neudělal nějakou škodu.

NAXN 82+ je i pres to stari uz celkem uveritelny zdroj a neni duvod ho za danych okolnosti menit. "Vihoret" nemuzete a dokonce ani vyhoret byste s nim nemel. ;o)Pokud je samozrejme penez dost a neni Vam lito do toho vrazit ~2.5k, tak nejaky 80Plus Gold 550-600W je samozrejme vhodny..