» Poradna » Programy

Je to vazny probleM alebo ani nie?

hoj, prepáč že otravujem, ale nevedel by si mi poradit.. Mám notebook hp, 2g ram, 160pamat, 1,9ghz, os windows vista home premium, a antivirusovi program Eset smart security bussines edition... Počítač ide viac menej v pohode... Slape nett, prehravanie hudby a dvd, office.. Mám však jeden problém. Ked kliknem napr. na tento počítač, tak niekedy sa mi dá isť dalej v pohode bez problemov (napr do c disku alebo k inym ulozeny udajom) ale niekedy teda tak po dvoch troch klikoch mi vyskoči tabulka s týmto textom : attention some dangerous viruses detected in your system. windows vista (tm) home premium files corrupted. this may lead to the destruction of impotrant files in c:windows . Dowland protection software now ! click ok to dowland the antispyware. ( recommended) Mám na výber z ano, aelbo nie. Pri kliknuti na hociktoru moznost sa mi spustí nett. Ked stiahnem súbor,ktory mi tam ponukaju, nejde mi nainstalovať,a vyskakuje mi okno kde sa da iba zrušiť,opakovať alebo ignorovať.. teda vlastne sa s tým nič neda robiť. Inštalácia sa zastavi. Neviem čo s tým mam robiť. Je to niečo vážne? (lebo po zatvorení internetu, na ktorý ma to hned hodilo,počitač ide dalej) .. Nevedel by si mi poradiť ako to mám odstrániť alebo čo s tým mám robít? nie som zrovna pc typ, a notas vyuzivam iba viac menej na školské povinnosti(office) a neett, hudbu,filmi.. Budem rada ak odpíses, a dáš mi nejaku rada. dakujem ahoj

Odpovědi na otázku

Tu riesia ten isty problem ale je to po anglicky
www.techspot.com ...

skusil by som navod od "kimsland"

J e to malware a zbavíš se toho v registru najdi a smaž toto a potom restart.Předtím vypni obnovu systému,Po restartu ji zase zapni.
Infekce:
c:\windows\system32\bhoextn.dll
Vyrovnávací paměť prohlížeče
Registr:
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{FBE58CC0-D14B-45FE-A717-57BB8247F652}
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Brows er pomocník Objects\{FBE58CC0-D14B-45FE-A717-57BB8247F652}