Je to overkill? (grafická karta)

Řekl jsem si, že upgraduju svůj rig. Chtěl bych GTX1070, ale dneska mi nějak začlo vrtat hlavou, jestli to není tak trochu moc, když většinu her budu hrát v 1680x1050 a menšinu na FullHD televizi přes Steam Link. No a GTX1070 je spíš pro 1440p a 4K hraní. Tak jestli by nebyla lepší GTX1060. Ale zase do budoucna se mi zdá, takové 3-4 roky, že by svým výkonem ještě ta GTX1070 mohla stačit aspoň na některé hry na vyšší detaily. Budu hrát maximálně ve FullHD, vyšší rozlišení nechci, stačí. Co si myslíte, měl bych si připlatit za 1070 do budoucna nebo se spokojit s levnější 1060?

Odpovědi na otázku

Podívej se, jaká grafika byla takovej střed před 4 rokama... (sedmičkový Radeony a pětkový nVidie) - To si kup rovnou 1060 a za 3 roky další.... kupovat nový HW s dlouhodobého hlediska není úplně rozumné...

Doporučuji nekrmit.

nekrmit koho?Přecházím na tu novou grafiku z GTX970 a prostě mi přijde, že ta 1060 nemá až takový nárůst výkonu.

Jako kupovat místo 970 "novou" 1060 - co tím získáš ? Kde ti 970 nestačí ?

nevšímej si ho on je nemocný na hlavu. MS! MS! MS!

A to ti GTX970 nestačí? Na své (oproti GTX970) prehistorické a o 2 třídy nižší GTX650TiB rozjedu většinu her ve fHD na médium úplně v pohodě.

970 jsem před 3 měsíci prodal a chytám se právě koupit tu novou generaci

Ono reálně 970 = 1060 (samozřejmě méně žere, novější generace, kdesi cosi, ale koupí 1060 si v podstatě nepolepšíš). gtx970 je aktuálně na fHD uplně v pohodě.. takže by měl zajímal důvod prodeje :)

Že by atakována hranice klinické debility? Nebo se to, podle vláken, jen nudí.

Ne tak... já se to snažím pochopit, ale nedává mi to smysl... Kolega z práce má gtx 970 a je s ní aktuálně spokojený, více méně ho zajímá upgrade až na 11xx (Volta, nebo tak něco). V testech to vychází aktuálně skoro nastejno 970<=RX 480<=1060(nepočítám těch 5 her na DX12+Doom :) )

Celkem normální jedinec si počká na testy a na stabilizaci ovladačů. Pokud se to vůbec vyplatí.

Psal jsem, že chci tu kartu do budoucna, GTX1060 má v benchmarcích výkon trochu nad 970 a to mi už přijde málo, nové hry už mi na ní neběžely na konstantních 60FPS při ultra detailech a co teprve hry, co vyjdou letos, příští rok. Proto upgraduju. Chystám se kupovat až po prázdninách, to slezou ceny. Jak to tak vidím, asi zůstanu u té 1070.

Karta do budoucna, vzal bych gtx1160. S tím, že 1060 podle mě vydrží tak 2, spíš 3 roky max, 1070 na 4k bude zase málo...Potřebuješ gtx 1080 dle tvých požadavků... :)

Psal jsem, že 4K nechci, budu maximálně hrát ve FullHD. Četl jsem, že 1060 je právě nejvýhodnější co se týče poměru cena/výkon, 1080 je hodně předražená a 1070 je tak medium.Nejspíš teda ještě počkám jak se vyvinou ceny :) Děkuji za odpovědi

Aktuálně v pohodě není, Fallout 4 padá až k 40FPS, o AC Syndicate ani nemluvím, tam jsem dokonce musel snižovat nastavení.

Blbý je, že tady to třeba borec osolí v fHD na gtx1070 a dostane se tak na 45 fps : https://www.youtube.com/watchAž na konci to začne řezat a dostane se na 60 - 75 fps... ne že by 1070 byla špatná karta... ale prostě ty hry v plné palbě někdy slušně běhají až na hw co vyjde za dva roky :)Takže pokud počítáš "fullhouse" nastavení v fHD s gtx 1070 i za rok, tak podle mě fakt ne... (u zprasených her, u části jo, na xBoxu ma fallout 4 občas i 0 fps :) )

To aby člověk pořád jen čekal, až vyjde něco lepšího.

U toho AC: Syndicate bych skoro řekl, že za to může hra (optimalizace) než grafika. Určitou roli hrajou i drivery...

Overkill to bude,tak ve hrách bez limitu dostaneš místo 60 120fpsek. Radši počkej než budou v prodeji 1060ky.