Je to dobrá sestava? i9-9900K, Z390, Fera 3, RTX 2080 Ti Fortron 700W, 32 GB

Ahoj. Zítra si jedu pro nový stroj.Nejsem si jistý tak pro jistotu běhám po internetu a hledám nějaký informace.PCvybral jsem si Procesor: INTEL i9-9900K 5 Ghz Coffee Lake Refresh - 8 jader, 16 vláken - možnost přetaktování+ výkonný chladič SilentiumPC Fera 3 s teplovodivou pastou Thermal Grizzly KryonautZákladní deska: MSI MPG Z390 GAMING PLUS - Intel Z3901000 Mbit síťová karta, 7.1 zvuková karta, 4x USB 3.1 + 3x USB 2.0 + 1x USB-CGrafická karta: GIGABYTE NVIDIA GEFORCE RTX 2080 Ti (Titanium) WINDFORCE 11G, 11GB GDDR6 (HDMI, 3x DisplayPort)Operační paměť: 16GB DDR4, Crucial Ballistix Sport AT, 3000Mhz, CL17SSD disk: 480GB Patriot Burst (rychlé SSD)Zdroj: FSP Fortron HYPER S 700W, účinnost min. 85%, 80PLUS BRONZE, záruka 5 letSkříň: kvalitní PC skříň Fractal Design Focus (černá s oknem) (viz foto)+ 2x přední a zadní ventilátor Arctic F12 SilentMechanika: DVD vypalovací mechanika LGOperační systém: Windows 10 Pro 64bitnapájecí kabel+ volitelně další SSD disk, NVMe M.2 PCIe disk, HDD disk, WiFi kartaMonitorGIGABYTE 27" AORUS AD27QD Gaming https://www.czc.cz/gigabyte-aorus-ad27qd-led... Mám čekat během raidu nějaký problémy či omezení? Jsem člověk který tomu moc nerozumí. Děkují pěkně a hezký den.//Upraven titulek dotazu z nic neříkajíciho "New PC".//

Odpovědi na otázku

Zapomněl jsem místo 16 gb RAM bude 32.

Jaký RAID, k čemu?

asi myslí raid v mmo

Myslíš záběh? Samozřejmě, hry jen v HD a max. na střední detaily. Až se to trochu vypálí, tak pomalu přidávat.

A po 14 dnech vymen olej.

-nie že by fera 3 bola zlý chladič ale pre extrémne žravý a horúci i9 to bude málo. tam chceš buď noctua nhd15 alebo vodníka.-takisto si ten cpu zaslúži kvalitnú dosku, nie entry level triedu s nedostatočným chladením vrm.-pre taký pc len jeden lacný 480GB SSD?-zdroj je tiež nič moc. keď už skladáš tak drahý pc tak gold zdroj by mala byť podmienka-dvd mechanika je zbytočnosťcelkovo odveci nerozumne vyskladaná zostava

Fera 3 je fajne chladič (ale pro nízké a střední cpu), ta 9900K se s tím bude péct, už s 9700K je to problém, natož s takovým hovadem jako je 9900K.*péct = teploty při kterých cpu neboostuje, případně pojede na nižších taktech atd. O zdroji si nemyslím nic dobrého a u pamětí mě zaráží co CL17 (ale jako problém to není. Jinak ten patriot je běžné SSD, pokud to není nwme, tak bych netvrdil "rychlé" ssd, je to prostě jen ssd :)

Šlo by to líp za stejnou cenu, příště se poraď před koupí

Za mě, podivná kombinace všeho.. Ono to fungovat bude. Z mé strany bych měl obavy z výběru zdroje(zvolil bych Corsair nebo Seasonic) a když už věžový chladič, vybíral bych pro ten výkonný CPU značku Noctua.. Frea3 je dobrý chladič.. max i7 do 6. až 7. generace CPU.. Někdo se mnou asi nebude souhlasit.. I ta bedna značky Fractal řady Focus je jedna z těch horších téhle značky .. Tak hlavně, že tam budou vpředu svítit ventilátory.. Ostatní věci nemá smysl komentovat.. Když už má objednáno..??? Ovšem pokud ještě nepřevzal, lze něco poopravit.. Zůstává jen otázkou kde objednal a jakým způsobem převezme komponenty skládačky .. *Do poradny přichází s křížkem po funuse.. Jeho věc.. Měl přijít do poradny s návrhem, poradit se a poté vytvořit pevný seznam s dokončením objednávky.. je tady hafo lidí, kteří by mu navrhli slušnou kombinaci skládaného PC..

Ještě jsem nic nepřevzal. Měl jsem zájem aby mi to někdo složil. Žádal jsem na fb v PC sekci a sama hádka a spekulace co kam kdo proc to a tak podobně. Nezbylo mi nic jiného než vybrat si něco sám. Takže je to fakt problém. Jsou tam lidé kteří nemají chmýří na koulích ještě a rozumí tomu více jak já ale je jim 15 i méně a to je zas důvěra problém u mě.

Pár skupin na FB s Pc sem taky měl, ale vždy to byl mix lidí z branže s hlupáky co jen papouškují naučené mantry (které navíc už třeba dávno neplatí). Většinou hlupáci překřičí ty co se vyznají.. takže chápu..Ta sestava (nějak) pojede, jediné z čeho bych měl strach je ten chladič. Ideálně na to dát dvoukilovou Noctuu. Případně AIO vodník, ale pak se začne péct kaskáda a tu je (by bylo) třeba "ofukovat". Pokud to není definitivní, přemýšlel bych o Ryzenu (R7 3800 atd.)Pokud je to objednané, tak bych to nechal a koupil lepší chladič (ta Fera 3 k tomuhle cpu fakt ne). Pokud ne, tak to ideálně ještě "poladit"

A kde máš ty věcičky objednaný..???Jakým způsobem máš domluvené převzetí a platbu..??? Už jsi to předem zaplatil..??? Pokud jsi ještě nezaplatil, lze s tím cokoli provést, opravit, objednat jiné komponenty..nebo to celé zrušit Můžeš objednat i jinde.. Z toho co popisuješ, není zřejmě objednáno v CZC nebo v Alze.. tam by neměli problém skládačku zkompletovat do pc skříně.. Nebo jak jsi ti myslel s tím složením? Jen výběr komponent skládačky..???Já se do toho nechci nějak montovat.. Vše je jen na tobě.. Tvoje peníze, tvůj budoucí nový počítač..

Njn.. smrkáči jsou nejchytřejší.. Zdejší poradci: WiQiX, dfg, WAD.. a další a další.. Tihle hoši ti navrhnou komplet skládačku PC sestavy bez problémů.. spolehlivost na 100%*Jestli to budeš kompletovat sám, je na tobě.. Jestli jsi z Prahy, jsem ochoten ti při té kompletaci asistovat..

Nejsem z Prahy ale jedu pro něj až za Prahu. Mám to 340 km. Nový Ples 3, 551 01.

Několikrát jsem prodejce žádal aby tam bylo vše jak má být. Ujišťuje mě že nemusím mít strach. Žádal jsem i o vodní chlazení a prý je to zbytečné kvůli výkonu a ceně.

Viděl jsme několik sestav, kde byla ta Fera3 k 9700K a tam už to je na hraně. Ale k 9900K ji dát, to už je fakt idiot, to ať se na mě nikdo nezlobí. Na ploše to bude ok, ale v zátěži to cpu půjde s taktama dolů (můj odhad) -> dají se najít testy, kde 9700K překonává 9900K a to jen protože ta 9900K na hraně prostě začne throtlit a šmitec...

Našel jsem to na netu. Jelikož nikdo jiný na fb nebyl tak ochotný jít a za nějakou cenu mi PC složit. Šel jsem na net a narazil jsem na https://www.hernidela.cz/Zavolal zeptal a bylo to. Zítra bych pro to měl jed 360 km. Mluvil jsem o tom že chci jiný zdroj chladič atd. Odpověď byla Jak jsem zmiňoval, lepší procesor pro hry neexistuje a především pro hru WoW je vhodný Intel, díky vysokému taktu. Procesor se přehřívat nebude, již jsme jich prodali několik v této konfiguraci a nikdy nebyl problém. Vodní chlazení sníží teploty maximálně o 5-10 stupňů, ale vzhledem k pětinásobné ceně se nevyplatí. Na chladič Fera 3 dáváme jednu z nejlepších teplovodivých past Thermal Grizzly Kryonaut. Zmíněný chladič GIGABYTE má špatný poměr cena/výkon a nedoporučoval bych ho. Pokud vodní chlazení, tak toto https://www.4kcomputers.cz/detail/Fractal-Design-Cel... ale za 5 násobnou cenu dostanete nižší teploty pouze o 5-10 stupňů a i s Ferou 3 a Thermal Grizzly Kryonaut bude procesor uchladitelný. HerníDěla.cz

to sú mi teda odborníci. také reči by som im otrepal o hlavu.koľko si vypýtali za zloženie pc?očividne ti chceli predať čo najdrahší produkt a naoko sa snažia ušetriť keďže na chladiči toľko nezarobia.. na wowko absolútne netreba i9-9900k.

56 tisic Az zase budes mit nekde rozdavat penize, tak mi napis, rad ti pomuzu.

má tam 2080Ti takže 68 tisíc....https://www.hernidela.cz/pc-herni-delo-intel-i9-99...

Jo ale +15 monitor. Špatně jsem to uvedl.

Pravda. Schvalne si to nahazim do kosiku, kolik se na takovem "dele" vyvati.

Tak jsem si hodil vsechno do Alzy (takze by se neco asi dalo sehnat i levneji) a za sesroubovani se berou prijemnych 10 tisic. To neni zly.

To je nějaká firma "Dobrák & syn"

a ještě si pro to musíš zajet 340km..

Alza si bere za sestavní 10k? No to je nějaká blbost..

Nene, tyhle ferdove V Alze to mam za 58600,- s Danou, oni to maji za vyhodnych 67990,-

jo tak.. No hlavně tady ti :- zbavili se šuntového zdroje - zbavili se pamětí co nikdo nekupujue (3,0Ghz CL17 ?)- prodají cpu co je dnes už (dle mě) skoro neprodejný - Aby se ušetřilo, tak na to vrazí chladič za pětikolo - Patrioty patří mezi ty levnější SSD- dalších X věcíTo, jakou mají marži neřeším, jen za ten příplatek už by to mělo dávat smysl. Stejné sestavy má i alza, czc atd. a když to porovnávali tak max. o 4k nahoru (někde to bylo jen prá drobných, o mnoho se to zlepšilo) a hlavně v nich více méně nebyly (až na vyjímky) nesmysly.

OT : abych nebyl hater -> sestava bude fungovat, výkon to má, ale šlo by to prostě lépe a levněji

Tak je to přece "herní dělo".

O tom zadna - ale beru, ze si Honzik neco uz vybral, tak mu do toho nekecam, ikdyz si myslim, ze si nevybral dobre. Spis me zajimala financni stranka veci

Běžná praxe je, že oni prodají co se nejméně prodává (šuntové zdroje, užrané cpu atd..). Nikdo si na tu kombinaci nestěžoval, protože to cpu má tolik výkonu, že i když se peče a jde s taktama dolů, tak je na Wow, CS a pod. nenáročné hry naprosto dostatečný (navíc tyhle hry ho vůbec nevytíží). Wow běhá i na kalkulačce a argumentovat tím, že je na to třeba 9900K, dlouho sem se tak nepobavil. ( navíc výkon na jádro.. bylo by to sporné dnes už v poměru s novýma ryzenama - to chlápek trošku zatajil). Stejná blbost je to s tou pastou - to je skoro na úrovni chyby měření (testů je všude mraky ). Že vodník srazí 5 až 10 C z teploty bych teda netvrdil ani náhodou (ale stále platí to, že u AIO vodníka je třeba ofukovat kaskádu. Nedejbože u taktování je to naprosto nezbytné). Celý ten text by se dal velice lehce napadnout - Nemám jim to za zlé, chtějí prodat, živí je to, ale je to fakt snůška nesmyslů. A věta "bude procesor uchladitelný" jasně naznačuje, že netuší jaké teploty to bude mít v zátěži.

WoW na CPU i VGA narocne je, ale 9900K je pro nej naprosty nesmysl. Respektive lepsi VGA vzdy pomuze zvysit FPS, i kdyz je zatizena jen zlomkove, hra pravdepodobne vytezuje jen nektere prvky naplno a ostatni nemaji co delat.

Pro upresneni, nejnovejsi lokace ve WoW ve svete spotreba PC vcetne monitoru 190W .... zacnu na tom samem miste mlatit World Bosse ... spotreba 330W :D

Odkaz na hernidela.cz se tu občas mihne, ale ještě jsem tam neviděl nic, co bych chtěl mít doma. Většina PC je dělaná na wow efekt, takže má na oko dobře parametry, ale vždy je tam nějaký ojeb. Třeba deska, zdroj, chlazení atd. a hlavně tam všude cpou licence W10 Pro za pár dolarů z Číny, u kterých se nedá ověřit legálnost a časem klidně můžou přestat fungovat. Hlavně že tam má ten blábol o super pastě.

Můžu to vzít a pořádně změřit. Pokud bude něco na hovno můžu zboží do 14 dnů vrátit.

Tak až to vyskoušíš tak napiš kolik máš teplotu CPU při zátěži a jak ti to fachčí.

"Mám čekat během raidu nějaký problémy či omezení?"to bude záležet na zvoleném typu raidu https://cs.wikipedia.org/wiki/RAID

Tak si to uzij, pochlubil ses, odeme mas osm srdicek a dva jednorozce.

Tazatel se s tím nechlubí.. Přečti si celé vlákno.. až poté komentuj..

A taky se na nic nepta. Neco si koupil, oznamil nam to a tak dobry - jeho vec.A jako 56 tisic, jede pro to 360 km? Bliz rozhodne neni zadny obchod s PC (CZC, Alza, Mironet, bohemka,...). Dobry, bud ma rad adrenalin nebo je to cistokrevnej blazen a jeste mi chce strkat jednorozce do prdele.Nebo je to proste jenom takove vycucane z prstu, ze

Njn.. Za to, že nemá žádné zkušenosti zkušenosti a v podstatě si sám neví rady s výběrem komponent, za to tazatele přeci nebudeme kritizovat..Jeho dotazy měly směřovat do této poradny ještě dříve, než trefil na ty vychytralé vyčůrané vychcánky na Facebooku.. njn.. nedělejme z toho drama..

Ještě jsem nic nepřevzal. A nevidím v tom žádný rozdíl. Facebook nebo tady. Už zde se najdou i nějací trollové.

No, tady se ti občas stane, že ti někdo vynadá do debilů a nic neporadí, ale pokud už radí, tak to většinou má nějakou hlavu a patu.

Založ nový dotaz, ať se to nemíchá dohromady s tím nesmyslným gulášem všeho dohromady.. Pokud by ses chtěl rozhodnout sestavit nově PC a objednat v CZC nebo v Alze.. Zadej do dotazu, že bys chtěl poprosit o návrhy na PC sestavu - herní počítač, s uvedením rozpočtu, kolik máš na nové PC vyhrazené peněz.. K tomu stačí základ výběru dle tvých představ, CPU - Intel / AM Ryzen a grafickou kartu RTX / GTX.. nejspíš novější RTX / 2060/ 2070/ 2080/ nebo RTX Super.. dle rozpočtu..

Jak bylo řečeno, se vzduchovým chladičem ti bude CPU v plné zátěži trotlit. Chce to kvalitního vodníka.

"Jak bylo řečeno, se vzduchovým chladičem ti bude CPU v plné zátěži trotlit."co to plácáš? co bylo kde řečeno ? 100W CPU dneska uchladíš vzduchem s kvalitním chladičem (ne Fera3) na 50% otáčky ventilátorů.

jenže Core i9-9900K papá skoro 200w a to fera nedává

Jasně, Fera je blbost ale vodník nutnej není.

jo to jsou testy do 1200 kacek, ale mas i lepsi vzduchove ve vyssich cenovych relacich

Když to tak shrnu, tak pokud nejsi nějak smluvně zavázán, tak bych těm chlapcům poděkoval za snahu na tobě vydělat a poslal je do patřičných míst. A celé bych to postavil znovu a lépe.

zruš objednávku, a např v czc či bohemce´=alfě ti to zdarma složív alze za 400kčněco takového bude lepší, než jezdit někam 360kmhttps://www.czc.cz/b9mu4aegtqic98e9upbs76rgf... https://www.czc.cz/3s3nk07s70ivubh1ovggn6797... pokud něvěříš poradně, tak zdehttps://forum.zive.cz/forum-932/PC-sestavy.htmlhttps://forum.zive.cz/viewtopic.phpKineCZek ti to sestaví a doveze až domůpokud to nezrušíš a pojedeš si pro tu nesmyslnou sestavu, tak budeš fakt velký ucho(slušně řečeno)

už jen pro to že by měl řešit nějakou záruční závadu z vyčůranou firmou vzdálenou 340km mluví jasně proto nechat si to sestavit buď v alze nebo czc. Jinak KineCZek je záruka kvality ( i když ho rád nemám )

jj, mi to sice složili v CZC, ale navrhnul mi to taky KineCZek Komp mám k plné spokojenosti už několik let.

Jediny co, tak ze treba v Alze/CZC/... nevim jestli si budou hrat s nejakym vyvazovanim kabelu atd. Ale jinak za usetrenych 10 tisic si tam muze aspon nechat dat normalni NVMe disk a ne tu lowendovou rachotinu.

jo už sem to ani nechtěl psát, ale "SSD disk: 480GB Patriot Burst (rychlé SSD)" u sestavy za 56k nebo kolik mě dost rozesmálo

1) nechapu proc dnes pro PC jezdit 360km kdyz to jde objednat napr pres solidni eshopy (alza, czc apod), asi vas bavi ridit2) rychle SSD - :DDDDD mozna bylo rychle pred 10lety. To je opravdu tak tezky se podivat na alzu prip czc co se vubec prodava a jaky to ma rychlosti? vybral jste si k high end sestave 3ti nejlevnejsi disk 480GB co prodava czc... disk na system berte alespon: https://www.czc.cz/samsung-ssd-970-evo-plus-... 3) zdroj opet to same jako disk. "80plus bronze" k 9900k s 2080ti vubec bych se nerozmyslel a koupil trebas tohle: https://www.alza.cz/evga-supernova-850-p2-d30... (od evgy mam 80plus gold a pecka)4) skrin fractal je dobra znacka (nekupoval bych nejlevnejsi smejdy) https://www.alza.cz/fractal-design-define-s-w... 5) chlazeni: kupovat sestavu to co vy tak uz bych si 10-15k prihodil a udelal si custom loop, koupil bych i vodni chladic na grafiku https://www.ekwb.com/shop/ek-vector-rtx-re-ti-... a kdyz uz bych to delal tak i na desku. Staci si procist internet, zhlednout youtube a je to jenom skladacka, ktera kdyz se udela poradne a na nic se nezapomene tak se nemuze nic pokazit. Nebo alespon: https://www.alza.cz/ek-kit-h3o-p360-d4461019.htm - prip jsou i ceske firmy, ktere staveji custom loop, pokud si neverite to udelat sam.Nekdo shrnul instalaci vodniho chlazeni i do 10kroku: https://www.instructables.com/id/Custom-Loop-Water-Cool...