Je tento HDD v poriadku?

Pekný deň vospolok, chcem sa opýtať tunajších PC odborníkov, či mi viete povedať ohľadom tohoto diskuhttp://www.fastimages.eu/images/6kmk.pngže či je v poriadku. HD Sentinel píše 100% a že má nabehaných 10dní.Rok výroby disku je 2014. ALE bol medzi vyradenými,vadnými. Tak či sa tam dostal nedopatrením,alebo tie čísla čo vypisuje HDTune znamenajú nejaké skryté poškodenie?

Odpovědi na otázku

Tak udaje zo SMART nemusia vzdy odhalit chybu. Disk by som pretestoval Drive Fitness testom, alebo nejakym podobnym softverom a potom by sa videlo.

Udělej ještě HDTune > Error scan

Napriklad, ja osobne verim len Drive fitness testu, skoda, ze nepozna vacsinou nove radice diskov, cize na mnohych sucasnych PC nedeteguje disk :(Nakolko je spolahlivy ten HDTune, mas s tym nejake realne skusenosti?

error scan práve robím,zatiaľ je v polke, a ok.

Drive Fitness test som nahodil, a nenašiel žiadny disk.

To je to o com som pisal, bohuzial.Mozem ale zo skusenosti povedat, ze pokial DFT najde chybu, tak je disk urcite vadny a naopak.Preto som sa pytal kolegu vyssie, ake ma skusenosti s tym HDTune. Ci je ten test skutocne doveryhodny alebo nie.

Ten disk vypadá v pořádku. Naběháno má opravdu jen pár hodin. Jediné co upoutalo mojí pozornost, tak to že disk byl 335x zapnutý. tj v průměru po každém zapnutí běžel jen cca 45 minut. Buď to byl nějaký externí disk který se používal jen na přesun souborů ze stroje na stroj nebo něco takového. Rozhodně to nevypadá na disk, který by byl trvale používaný v nějakém PC.

error scan dopadol OK, ani jeden vadný sektor. 3 hodiny to robilo.

Na stejné kartě máš i Speed map, kde se ti zobrazí rychlost čtení. Nejsou na ní vidět nějaké podivné změny rychlosti čtení? Počet událostí zaznamenaných otřesovým čidlem je hodně vysoký, to čidlo může být vadné.

aha, na toto sa pozriem. a v prípade,ak by bolo čidlo vadné,disk sa ale dá používať ako "bezproblémový" na ukladanie dát?

Disk je v pořádku, nemá žádné přemapované stopy ani podezřelé sektory. Jde o to, že při každé aktivaci otřesového čidla disk preventivně zaparkuje hlavičky, aby nedošlo k jejich poškození (nebo k poškození povrchu plotny). Přitom dojde ke krátkému "záseku". Pokud ti to nebude vadit, dá se disk použít na data. Každopádně to chce občas se podívat na S.M.A.R.T.

ahááá tak takto to teda je. tak ale to mi nevadí, niečo sa naň nájde vždy uložiť, naplním ho a odložím, nebudem ho používať nejak často.. Tak to OK, díky za vysvetlenie

Ten disk má 5400 ot., dávat na to systém by byl stejně masochismus. Já si pro takový HDD pořídil externí rámeček (box) u s USB 3.0 na zálohy.

Jasná vec, ja by som na to tiež systém nedával... Avšak, ešte dodnes sa prdávajú ntb, ktoré majú 8 jadier, 16gb ram ,a 1000GB 5400ot. HDD