Je tento disk mrtvý?

Disk začal v NTB blbnout... Pomalu se z jednoho logického oddílu načítalo. Řešil jsem to tu nedávno.Data se mě povedlo až na pár foteik zachránit a jsou přesunuta snad do relativního bezpečí na jinej disk.Nyní ale disk už zkolaboval úplně (pro mě, +/- laika). Při startu PC se hlásí jako "BAD". Po naběhnutí vidím původní disky. PartitionMagic mě umožní ho nastavit, ale formát po restartu neproběhne a vidím zpět původní rozdělení.Při projití HD tune proběhne rychlý test bez problému, pomalý jsem zatím nedělal. Jediná chybnová hláška, kterou zatím mám je ve výpisu zdraví disku. řádek 05. Jde to nějak SW opravit nebo je to na reklamaci? Případně je toto chyba HW nebo je to SW záležitost?HD Tune: Hitachi HTS547575A9E HealthID Current Worst ThresholdData Status (01) Raw Read Error Rate 84 84 62 7733467 Ok (02) Throughput Performance 100 100 40 0 Ok (03) Spin Up Time 208 208 33 1 Ok (04) Start/Stop Count 100 100 0 726 Ok (05) Reallocated Sector Count 1 1 5 2337 Failed (07) Seek Error Rate 100 100 67 0 Ok (08) Seek Time Performance 100 100 40 0 Ok (09) Power On Hours Count 98 98 0 1191 Ok (0A) Spin Retry Count 100 100 60 0 Ok (0C) Power Cycle Count 100 100 0 717 Ok (BF) (unknown attribute) 100 100 0 0 Ok (C0) Power Off Retract Count 100 100 0 12 Ok (C1) Load Cycle Count  Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Podle tohoto je na reklamaci:http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.phpJe to tak?

Pokud je v záruce, tak jasná reklamace.

Ano, je mrtvý. Dokládá to tento parametr:(05) Reallocated Sector Count 1 1 5 2337 Failed Teoreticky by se dal možná ještě s nějakým omezením oživit ale zpravidla přemapované (tedy i vadné) sektory budou narůstat. Je to HW záležitost. Kaput.

Nepotěšil jste mě, ale čekal jsem to.....

Toto nijak nespravíš. Reklamuj s tímto výpisem. Možná se ti to bude množit velmi rychle. Ani ty podezřelé sektory nevypadají dobře. Zkus Crystal disk info. Tam smart vypadá líp.