» Poradna » Ostatní

Je tato volba sestavy správná ?

Dobrý den potřeboval bych poradit jestli tato sestava na PC je správná případně mi poradit o sestavě chtěl jsem nějaký levnější PC na hraní her Tady je sestava kterou jsem vybral AMD ryzen 7 3700xSilentiumpc spartan 4Asrock b450m pro4-f AMD b 450Eurocase ml x501 Evo černá Msi GeForce GTX 1650 ventus čs 4g oč,4gB gddr5HyperX fury Black 8gb (2*4gb) ddr4 2666cl 162*Verbatim vi550 S3 SSD 2'5 128gb Seasonic s12III 550 550w Předem děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

minimalne tie 2 verbatim disky vyhod z kosika a daj tam WD/samsung 1TB idealne NVMe

chladic vyhod rovno tiez, do kosika vloz miesto neho Fera3.

jaký je smysl dvou malých 128gb SSD? Nečekáš doufám, že rozdělíš Windows na jeden a programy na druhý disk? To totiž u spousty případů vůbec nejde. A 128GB disk je tak leda do kancl počítače nebo "surfovadla", když tam má být Windows...

A 2666 MHZ RAMky jsou vhodné pro Intel, ty vem aspoň 3200MHz. např. https://www.czc.cz/crucial-ballistix-black-1...

Tohle mi už připadá jako pokus o trolling? Skoro vše špatně. Na hry je lepší 5600X místo 3700x a dokonce je o pár korun levnější. Pokud by se chtělo ušetřit, tak bych šel do Ryzenu 3600.SKříň je levná papírová zastaralá sra*ka, která nedá do budoucna žádnou rezervu na nárořnější komponenty, ale budiž, tento PC se tam uchladí ...Grafika nic moc, ale s tím se dnes nedá nic dělat, to chápu. Snad jen raději v dnešní dobu nic nekupovat...Paměti naprosto nesmyslné pomalé malé moduly, urřitě k AMD se vyplatí koupit rychlejší moduly, 3200 Mhz, nebo lépe 3600 Mhz. A určitě minimálně 1x 8 GB modul, lépe 2x 8 GB, 8 GB začíná být málo, ale dá se s tím vydržet a další osmičku dokoupit.

Děkuji za radu jak tobě tak i ostatním jinak tohle neměl být pokus o trolling počítačům moc nerozumím proto jsem se obrátil na tuto stránku

Vojtěch: vobec sa neomluvaj:a) poradna je na to, aby tu ziadali radu aj menej znalib) IT-ckari by bez lekarov, murarov, soferov, rolnikov, farmarov ... zakapali.My IT-ckari sme vdacni, ze vdaka Vam zijeme. To ze by sme sa mali spravat slusnejsie a ustretovejsie a k "neznalim" je evidentne.