Je tahle sestava OK ?

Ahojte. V tomhle tématu jsem docela začátečník protože jsem se hodně dříve vyhýbal PC a všemu okolo toho no a dnes přišel den D kdy jsem se rozhodl že bych si docela rád zahrál nějaké hry a tak a je zde problém. Mám zde 2 otázky:1)Mám 180W zdroj a mám Procesor Intel Celeron G530 který žere až 65w,4gb ram ty nevím kolik žerou a Grafiku mám integrovanou a ta žere počítám tak max do 20 wattů. Takže 85w max by to mělo být. No jelikož mám ještě v ruce druhý procesor který mi daroval známý je to I5-2400 který žere až 95w a taky má v sobě integrovanou grafiku tak bych se chtěl zeptat zvládne to ten PC v pořádku ? Jde mi jen o to přepojení procesorů a ano pojedu na integrované grafice,ohledně grafiky bude otázka č.2. Je to tedy v pořádku a vystačí mi 180w zdroj ?.2) Chci si kupovat GeForce GT 1030 která má doporučený zdroj 300W a tak se ptám když budu mít tu GT 1030 která má doporučený zdroj 300w + procák který žere až 95w. Bude mi stačit 400W zdroj nebo budu potřebovat lepší ?

Odpovědi na otázku

Vymeniť CPU môžeš, ale vymenil by som aj z zdroj, už z princípu za lepší. Ide o to, či 180W zdroj dá na 12V vetve 170W, alebo 65W. Avšak pri pridaní GT 1030 s i5 bude spotreba na 12V vetve asi 125W a ten zdroj to IMHO nedá. Na zbytok musí byť cca 50W. Dnes by som pod nejaký CX 450 nešiel. Ten by Ti utiahol aj GTX 1060

Ok. Díky za odpověď. Nakonec jsem se rozhodl že do toho více zainvestuji tak o 3-4 tisíce více takže ten zdroj nebude problém. Tak díky za odpověď.