Je SSD Samsung 860 EVO 500GB dobrá volba?

Ahoj,je SSD Samsung 860 EVO 500GB dobrá volba, nebo byste doporučili jinej?Za 2650,- + k tomu Assassin's Creed OdysseyDík za odpověďOndra//"Pište vždy jednoznačné titulky, nikoli pomozte, dotaz a podobné texty."//

Odpovědi na otázku

Účel disku? Využiješ hru?WD Blue 3D 250 GB stojí 2500 Kč. Byť má zhruba poloviční životnost, má též pětiletou záruku.Pokud nemáš NVMe, volil bych Crucial MX 300 525 GB.

*oprava: WD Blue 3D 500 GB stojí 2500 Kč

Účel disku klasika systém, programy a hry. Hru využiju.Jinak mám desku Z270 SLI PLUS, čímž se vlastně asi nabízí NVMe, který je ale podstatně dražší, je to tak?

Pokud máš v té sestavě Windows 7, tak by ti NVMe přineslo více problémů než funkcí navíc. Acronis by měl umět naklonovat systém ze SATA AHCI na NVMe, ale u Windows 7 jsem to nezkoušel, mám totiž upravenou instalačku s integrovanými záplatami a ovladači.Pokud se podíváš, tak je v nabídce NVMe jeden levný Kingston A1000, stojí jen o pár stovek víc než Samsung. Ve specifických úlohách může být výrazně rychlejší, ale jinak nemusíš rozdíl poznat.

Jo, mám W7, takže se asi budu držet klasiky.Psals o WD, který je o dvě-tři kila levnější, o což mi tak nejde.Potoms psal o Crucialu, kterej jsem už nějak moc nenašel, na Alze ho už neprodávaj, na CZC taky není.Takže když hru využiju, je ten Samsung špatně, nebo je v poho?

Crucial "jedu" na 3x 275 GB + 1 x 250, vše bez problémů. Pokud netrváš na 2 zmiňovaných obchodech, zde je máš (včetně 500)...https://www.tsbohemia.cz/komponenty-disky-interni-...

Koukám, že MX300 525GB se už jen doprodává a to ještě pod dvěma různejma P/N kódama: ofic orig CT525MX300SSD1 od cca 3.000,- nebo nějakej polskej klon (nebo co to je) DSSCRCS250020 od cca 2.200,-.

To je imho místo výroby nebo pro jiný trh (EMEA, Amerika, Asie...). Z CZC.cz mi dorazil kus vyrobený v Mexiku, jiné se mohou kompletovat v Asii (Čína, Vietnam...).

Nedej na "zkusenosti" a doporuceni lidi s jednotkama kusu jakehokoliv HW.. Samsungu 850/860 provozujeme stovky kusu. A poruchovost je naprosto minimalni. Presneji kam me pamet saha, jeden, mozna dva kusy umrely. A na rovinu, pri realnem provozu rozdil vykonu mezi nejlepsim a nejhorsim SSD na trhu nepoznas. Takze resit jestli Samsung, WD, Crucial........ je o nicem.

Jasně, že je to dobrá volba, jedna z nejlepších. Těžkým soupeřem se jeví MX500 - myslím, že je na něj záruka 5 let.Tady můžeš bádat:http://ssd.userbenchmark.com

MX500 je pomalejší a horší volba než Samsung - je to přejmenovaná řada BX. Konkurent je MX300 a WD Ultra 3D.

Podívej se na testy UserBenchmark, zjistíš, že MX300 není určitě rychlejší než MX500. Což už vyplývá z čísla modelu.

A koho zajímá nějakej pofiderní web s orientačními údaji? MX300 je výkonnější, protože má lepší řadič.

Orientační údaje? Děláš si srandu? Třeba u 860 Evo 250GB to vychází z měření cca. 20000 disků a u MX500 více jak 5000. Ten Web je všechno možné, ale určitě není pofiderní. Jestli znáš nějaký lepší, tak ho sem dej.

Tady se můžeš podívat, MX500 je ve všech parametrech lepší. http://ssd.userbenchmark.com/Compare/Crucial-MX500-250...

Znovu opakuji, je to obskurní orientační test jehož výsledky nemají žádnou váhu. Podívej se na normální recenze, kde je balík testovacích dat >20 GB, na latence. Lezou na úplně šílené hodnoty, skoro na úroveň bezkešových disků. To je vlastnost všech SSD s řadiči SMI. Jsou sice bez bugů, ale nikdy to nebyla špička, na rozdíl od Marvellu použitého MX300.