Je správné moje tvrzení?

Ahoj kamarád si koupil metrovou LCD televizi za docela velký peníze. Teď je ale značně nespokojen s obrazem této tývky. Já jsem mu říkal, že ta lcd je stavěná stejně jako lcd monitor na jedno rozlišení a ty ostatní, že vypadají hůře. Takže když na to napojí jeho starou analog anténu, kde je rozlišení (640*480 ???), tak se pak nesmí divit, že ten obraz je takový jaký je.
Je moje tvrzení správné?

Odpovědi na otázku

bych rek ze jo
at si k tomu koupi jeste nejakej HDTV prijem

Chce to pridat este jednu antenu na strechu . Bude mat dvojity signal a teda aj dvakrat rozlisenie !!!

IMHO neni spravne. Problem je v tom, ze kdyz pustis obraz s nejakym [nevelkym] rozlisenim na obrovskou plochu, bude to porad to nizke rozliseni a budes mit akorat ctvrtmetrovy pixely. Neco jako kdyz zobrazis fotku z telefonu na velkem LCD fullscreen.

Neni to spravne. V jakem rozliseni si myslite, ze vysila nase slavne ceske DVB-T? A to nehovorim o celkove kvalite, kterou mrvi maly bitrate...
Neni LCD TV jako LCD TV. Krome toho to chce kvalitni prijem.

Nemůžeš zapojit jen dvě antény, spočítej si pixely a zjistíš, žě tývku musíš zapojit na čtyři !!! antény aby jsi měl dostatečné rozlišení. Tak asi tak, no.

To je ono já bych to pustil rovnou pod vysílačem.Tam je těch antén aspon10.

A ty antény musí být na chlup stejný,aby pixely neměly různou velikost.

vy jste mi plantaznici

vrelá diskuzia ako vidím.

Analogové vysílání má rozlišení 720*576 pixelů. Když k tomu připočtete skutečnost, že narozdíl od CRT obrazovek LCD spíše zvýrazňují nedostatky obrazu, je zřejmé, že pak obraz na velké LCD ploše bude špatný....

a jéééj. Zas ste sa dali nachytať na dalšiu provokáciu že ?? Autor bude určite dajaký "rodený" propagátor plasmy, ale šak jeho chyba.