» Poradna » Programy

Je součástí ovladačů i poslední verze direct X?

Je součástí vždy nových ovladačů i direct X nebo se musí aktualizovat samostatně?

Odpovědi na otázku

Samostatně.

ne, ale k většině her jsou x vždy přibaleny a nainstalují se automaticky.

no já se ptám že takový Clear Sky vyžaduje poslední verzi directu takže si je zřejmě sám nedoinstaluje anebo jak to třeba je když nainstaluji starší hru a ona sama dodá direct,to mi tam jako dá starší verzi nebo ne?

dodá tam tú verziu,ktorá je na inštalačnom médiu spolu s hrou

Se te pouze zepta, jechci chces nainstalovat. Jinak si muzes sam nainstalovat jinou.

DX neni soucasti ovladacu GK.
Po kazde instalaci ovladacu GK se doporucuje (po restartu) reinstalovat i DX (a opet restartovat).
Pokud hra obsahuje i DX, pak si obvykle zjisti, zda uz neni v PC nainstalovana novejsi verze. (Pokud ano, pak samozrejme uz nic neinstaluje nebo instaluje jen chybejici soucasti apod. Netyka se samozrejme DX9 vs. DX10 situace, kdy museji byt nainstalovane oba.)