Je SD karta typu UHS-I z5tne kompatibilna s klasickym rozhranim SD kariet ?

Zdravim,je SD karta typu UHS-I pripadne UHS-II z5tne kompatibilna s klasickym rozhranim SD kariet ? Jedna sa mi o telefon HTC Desire X do ktoreho planujem zakupit kartu microSD a neviem, ci by mi to "zozralo" aj tuto UHS-I microSD kartu ktora je zaroven oznacena rychlostou s cislom 10 (v kruhu). Ak by mala robit problemy kompatibilita s klasickym rozhranim pre microSD karty tak radsej kupim klasicku microSD kartu v sucanosti bezne k dostaniu vsade po obchodoch (resp. SDHC kartu).Diky

Odpovědi na otázku

Ano, bude fungovat bez problémů.Specifikace UHS-I a Class 10 se prakticky překrývají, proto se uvádí společně.btw: Jestli chceš tip na levnou kartu s dobrým poměrem cena/výkon, tak Samsung EVO 32 GB - stojí okolo 450 Kč, 5 let záruka, výkon při práci s malými soubory má lepší než většina karet se specifikací Class 10. Nehodí se jen do foťáků a kamer - sekvenční čtení a záppis je okolo 25-30 MB/s. Jediný, co je otázkou je životnost - mám ji tři měsíce, takže těžko soudit.

Co je: "z5tne"?

Týnejdžrovština. Moje dcera to na mě taky občas takhle zkouší...