» Poradna » Ostatní

Je rozdíl mezi DVD stejného výrobce s různou rychlosí zápisu?

Konkrétně Verbatim DVD+R 4x, 8x, 12x. Jde mi o kvalitu média (nikoli rychlost zápisu). Je to to samé, nebo vzhledem k tomu, že rychlejší bývají novější, jsou u nich vychytané nějaké chyby, jemně pozměněné barvivo atd.?Neboli stačí koupit 4x, nebo jsou lepší 8x? A co takhle koupit 8x a pálit rychlostí 4x? Co je best :)

Odpovědi na otázku

Rychlejsi certifikace - kvalitnejsi barvivo. S tema rychlostma bych nechtel vyprovokovat flame (kazdy ti rekne neco jineho ), ja osobne smazim pulkou (ne prdele, ale rychlosti ) na znackova media (Verbatim DLP DigitalMovie) - tzn. na osmicky ctyrkou (ale na certifikovane ctyrky taky ctyrkou - pul hodky cekat nehodlam)...

Jsem testnul na poslední verbatim DVD-R 4x cert. šestnáckou ale podle času, mě nero pustilo maximálně 12x. Napsalo 3:10 do konce, ale když dojel čas tak bylo pálení v půlce . Byl to film a kupodivu šel přehrát bez problémů, cuků a záseků. PS: mám pioneera A08 ( region free  )