Je reálný tento upgrade?

Dobrý večír.Mám sestavu:Bedna C-TECH CAVALIER gamingZdroj 460 wVentilátory 2 x Cooler Master R4-BCBR-12FB-RZákladní deska GIGABYTE 970A-D3Procesor AMD Phenom II X4 965 Black EditionChladič CPU Chladič na procesor GELID Solutions Tranquillo revize 2Ram Patriot 4GB KIT DDR3 1333MHz CL9 Signature Line s chladičemGrafika SAPPHIRE HD 7770HDD 1 Hitachi HDT725032VLA380 ATA Device (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)HDD2 Segate ST9320423AS ATA Device (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)TV karta Harmonics (Conexant) CX23885 PCI Video and Audio DecoderWifi + Bluetoot WiFi síťová karta GIGABYTE GC-WB867D-IMechanika SONY Optiarc AD-7283S černáa hodlám dokoupit toto:Zdroj Corsair RM650CPU AMD FX-9590RAM Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL10 HyperX Fury Blue SeriesGrafika ASUS R9270X-DC2T-4GD5SSD Crucial MX100 256GBHDD Western Digital Black 1000GB 64MB cache s Advanced FormatJde mi hlavně o to zda to ten zdroj utáhne, jestli základovka vezme tento procesor, a jestli ten rozdíl bude znatelný za tu cenu.Moc děkuji za každý názor.

Odpovědi na otázku

Už tak je to Super-Slátanina všeho možnýho, a upgrade by byl na této základní desce nemožný. Ty jsi AMD-Fan, že chceš mít takovou Extra-Žravou blbost v PC? Zdroj by to neutáhl, a navíc soudím podle zbytku sestavy, že ten zdroj je totální šmejd, který celý nabitý štěstím ještě překvapivě drží pohromadě. Nejsi ty náhodou nějaký troll?Sečteno a podtrženo, tohle je na výměnu celého stroje.Bezejmenný surfař

Ale on myslel tou slátaninou Tvůj nový výběr.Zatraceně předražené FX 9590 topící jako hovado opravdu není správná volba. TO, zda by jej deska nakrmila, je záhadou, a jak bys to chladil? Když už, tak FX 8300, jehož takty můžeš v případě potřeby popohnat trochu výš.Zdroj 650W? A na co? Pokud k tomu FX 8300 nestrčíš dvě R9 390X do Crossfire, tak Ti dobrou službu odvede i "obyčejný" Seasonic: http://www.czc.cz/zdroj-seasonic-ssp-550rt-... A co má znamenat ta grafika? Zatím jsi neuvedl, jaký má mít nová sestava účel; nicméně, pokud jsou to hry, tak jsi zvolil hrubý nepoměr mezi CPU a grafikou. Bral bych rozhodně silnější, ale to až podle rozpočtu, který jsi neuvedl.SSD by šel, ale absolutně nechápu volbu WD Black. K ničemu. Je drahý, a jeho rychlosti nějak závratně vysoké nejsou. Zato spotřeba ano. WD Blue ho zastoupí výborně.

Ještě dodám, že aby na desce fungoval procesor FX x3xx, musíš mít BIOS verze F7.http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-970a-... A ten cenový limit je jaký? Pokud CPU 4k, SSD 3,5k, zdroj 2k a RAM 2k a HDD 1,5k, tak to dohromady dává cca 13k. A celé si to budeš vyměňovat sám? Tohle Ti nikde zadarmo neudělají a technici jsou vydřiduši. Minule (už nějakou dobu zpátky) jsem platil více za technika, než za samotné komponenty (3k a 2k).

Výměnu dám sám, a ten limit není přesně daný. dejme tomu kolem 10k. možná i trochu víc když ušetřim na CPU a zdroji, a vlastně i HDD.

Pokud je k těm 13k limit 10k jen na samostatnou grafiku , tak bych určitě vzal GTX 970. Jednotlivé verze se od sebe liší v podstatě jen kvalitou chlazení (ty levnější budou tedy hlučnější) a nepatrnými rozdíly v Boost clocku. U Zotacu získáš po registraci u nich na webu nadstavné 3 roky záruky (celkem tedy 5).Pokud je limit 10k na celý ten upgrade, tak bych se vykašlal na všechno ostatní a pořídil grafiku a SSD. Grafiku GTX 960 (víc bych k tomu X4 nedával) a SSD můžeš ponechat.Taky se můžeš pokusit něco vytřískat ze svých současných komponentů (Aukro atd.), minimálně procesor s grafikou určitě pár tisíc trhnou.

Díky moc. Limit byl jen na tu grafiku, tak že půjdu do té 970ky a procesoru dle Tvé rady. Ještě jednou moc děkuji za čas který jsi mi věnoval.

Nezapomeň na ten flash BIOSu na verzi F7 (platí pro revize desky 1.0, 1.1 a 1.2). Bez něj (tedy verze F6) si tam strčíš jen starší Bulldozery (FX x1xx).Hodně štěstí, kdyžtak se pak ohlaš s výsledkem

Tak jsem právě zjistil že mám BIOS F7. Tak o problém míň. Díky a až koupím a nastrkám do bedýnky dám vědět. Ahoj.

Není zač. Pamatuj hlavně na tu lhůtu 14-ti dní na vrácení zboží bez udání důvodu - kdyby se něco stalo, tak jim to prostě vrátíš. Takže neotálet a nenechat zboží doma zasmrádnout ve skříni Čauky.