Je potřeba nastavit motherboard pro nové RAM?

Zdravím,protože mám v počítači jen 8 GB paměti, tak jsem se rozhodl, že si pořídím novou 16 GB (HyperX Furry DDR4 2x8GB 2666MHz). Nejsem si jist, jestli na ně bude potřeba nějak motherboard připravit. Mám základní desku HP 843B a o aktuální paměti vím jenom to, že má 2666MHz.Kdyžtak děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Prednostne pozrite na stránku výrobcu tej konkrétnej dosky,a:1. Aký má limit RAM2. Aké RAM-ky akceptuje.Teda, skôr, ako RAM kupujete.

Memory upgrade information:- Dual channel memory architecture- Two DDR4 UDIMM (288-pin) sockets- Supports up to PC4-21300 (DDR4 2666)- Supports 4 GB and 8 GB DDR4 UDIMMs - Supports up to 4 GB on 32-bit systems- Supports up to 32 GB (with two 16 GB modules)and 16 GB (with two 8 GB modules) on 64-bit computers

O tomto vím, jenom jestli nemusím něco dále dělat s motherboardem.

Už len nezničiť ju...

Ale už jsem se setkal s tím, že po rozšíření RAM bylo nutné resetovat BIOS, ale to už je dost dávno.

Pokud je to HP, tak někdy HP chce potvrdit novou velikost v BIOSu, prostě to hodí hlášku, odklepnete ji, hodí vás to do BIOSu, dáte OK, PC se restartuje a je to.

Hp Probook 450 G0 to nechtěl a 2x8G Kingston chodily okamžitě.

Moje zkušenost je taková, že buď to fungovalo hned, nebo vůbec. Nikdy jsem nic nastavovat nemusel.

ta doska ma 2 sloty na pamat, ze... tak ak mas teraz 1x8GB, tak ti staci kupit 1x8. Mozes kupit aj 1x16 a spolu budes mat 24..https://support.hp.com/sk-en/document/c05991291

...ide len o to, či mu pôjde Dual channel.

...medzi rôznymi RAM-kami (nielen výrobca)