» Poradna » Mobily

Je nutné při továrním nastavení telefonu z něj předem vyndat SIM a SD kartu?

Zdravím.Chtěl bych u svého telefonu (Huawei p9 lite 2017) provést tovární nastavení, nicméně váhám, zda-li z něj předtím nevyjmout jak SIM, tak paměťovou kartu. Přece jen.. když se telefon kompletně vymaže i s kartami uvnitř, tak by to mělo mít i nějaký následek, ne? Proto jsem zatím vyndal micro SD kartu a SIMku nechal, neboť tam mám stejně jen pár kontaktů. Za každou radu budu moc rád.Krásný zbytek dne!

Odpovědi na otázku

Mne sa z kariet nic nevymazalo, ked som to robil, tak neviem.

A co se řídit zlatým pravidlem, že data, o která nechci přijít zaprvé zálohuji a zadruhé nevystavuji zbytečným rizikům a prostě kartu i SIM (i když na té dnes nemá smysl cokoliv skladovat) rovnou vytáhnout a neřešit co by kdyby?

Mohu dostat vysvětlení, proč jste 5 min plodil tento příspěvěk, když jste mohl 2 min věnovat vyndáním SIM a SD karty a resetu? Zbývající 3 min třebas pak věnovat něčemu produktivnějšímu? Jen mě to nějak nejde do hlavy tahle banalita... Další věcí, když použiju googlu výsledku se dopátrám během 10 sec ani ne. Prosím o vysvětlení čeho se tak bojíte že se nejdříve opravdu ptáte na takovouhle banalitu v PC poradně. Děkuji

SD kartu rozhodně ano (pokud nechceš přijít o data), naopak SIM potřeba vytahovat není, s tou nemá tovární nastavení nic společného.