» Poradna » Programy

Je nebezpečné mít windows7 ?

Dobrý den,Když mám windows7, je může to být riziko vzhledem k tomu že už není podporován.Může být třeba nebezpečné přihlašovat se na email atd?Děkuji

Odpovědi na otázku

Jak nebezpečný je uživatel a jak otravný je troll, že?

Takže chápu správně, že až tolik ne...?

Záleží, jak s nimi budeš zacházet

Jak to myslíš?Prostě mi někdo říkal, že bych se na pc s tímto OS neměl ani přihlašovak k bankovnictví a nevím jestli je Win7 sám o sobě tak nebezpečný, nebo to je přehnané.

To je čistě teorie, jakože kdyby náhodou Windows 7 obsahovaly kritickou chybu, tak se na ni Microsoft i tak vykašle.

Ale je tam samé kdyby... Já sám jsem používal Windows 7 až do loňského října. Pak už jsem si říkal, že si nebudu komplikovat život neustálým přepínáním mezi Windows 7 a Windows 10 (pokud něco jede jen na Windows 10) a začnu používat Windows 10 na všechno.

Vyloženě fatální průšvihy ve W7 MS stále opravuje, po skončení podpory už pár aktualizací vyšlo (on ještě cca rok běží placený support, takže MS musí ty aktualizace na W7 stejně vyvíjet). Při dodržování zásad bezpečného uživatelského chování se W7 stále dají celkem bezpečně používat

To ti ten někdo říkal blbosti.

Jde spíše o to, že ani banky nedělají pro Win 7 support, takže pokud se ti něco s bankovnictvím stane, nebude to fungovat, bude tam chyba, tak můžou prostě říci, že na to dlabou a že už jsi měl dávno přejít.PS: Pokud tě to trápí, tak na Win 10 můžeš pořád přejít "zdarma" a na valné většině PC/NB (i pěkně starých krámů) fungují velice dobře a lze najít i všechny potřebné ovladače. Takže při troše snahy můžeš klidně přejít na podporovaný OS, který tu bude ještě do 2025. Že něco nejde na Win 10 rozchodit je spíše výjimka. Po roce 2025 už budeš muset pořídit něco, co bude kompatibilní s Win 11.

Pokud jenom na banku a PC/NB je nějaká vykopávka tak stačí i Linux.

Ideální to není, ale nebezpečným bych to nenazval. Nicméně ani rozumným. Ovšem nakonec záleží hlavně na uživateli.

Odhady uvádějí, že Windows 7 pořád používá a asi ještě dlouho používat bude, více než 12 % uživatelů (tedy přes 200 miliónů zařízení).

Podle mne je to nebezpečné. Mohlo by to mít za následek třetí světovou podobně jak se tomu stalo ve filmu War Games (1983). Raději bych zůstal u Win XP.

Temer cely profesni zivot se zivim pocitacovou bezpecnosti. Rodice maji (ode me) postarsi pocitac, ktery jede na Win7 a kterym lezou do Internetoveho bankovnictvi.

tak si este najdi brigadu po vikendoch, ked ti nevyda na 1 blby novy pc s win10 pre mamu

Proč? W7 je stejně (ne)bezpečný jako W10, jenom už nehrozí výpadky kvůli špatným updatům. Stejně nejvíce záleží na hraničním routeru a na uživateli.

Nie je problem nainstalovat vsetky bezpecnostne aktualizacie. Pre win 7 sa stale vydavaju, pravda len pre platiacich zakaznikov.Ale existuje projekt "Simplix UpdatePack 7", kde tieto bezpecnostne aktualizacie zbieraju do jedneho balika. Sam to bezproblemov pouzivam, staci mat na Win7 service pack 1 a potom nainstalovat ten Simplix. Vsetko potrebne od SP1 ma integrovane v sebe.Je to 100x preverene, je to bezpecne, posledna aktualizacia je z 11.03 2022. Uz sa to tu na zive v komentaroch riesilo, viz. https://www.zive.cz/clanky/windows-7-stale-zi... Simplix na stiahnutie:https://m.majorgeeks.com/files/details/simplix_upd...