Je možné zjistit sériové číslo GPU softwarově?

Dobrý den, chtěl bych reklamovat grafickou kartu a prodejce reklamaci neuznává kvůli (zcela náhle) chybějícímu štítku se sériovým číslem. Proto se ptám, je možné zjistit výrobní popř. sériové číslo GPU?

Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Zalezi na vyrobci karty, treba Matrox to vypisuje primo v Ovladacich panelech. NVidia a ATI bude horsi. Siw ani CPU-z to neukazi. Mozna Everest?

vzhledem k tomu že je karta stále u prodejce, tak to nevyzkouším, ale hned jak jí dostanu zppět, tak to zkusím.

Everest mi vypsal " Zařízení PCI 10DE-0193 / 19F1-0FB6 (Rev A2)".Nevím zda je to číslo které potřebuješ vědět.

Karta o kterou se jedná je GF8600GS a číslo by mělo bejt ve formátu S0712029081. Tohle číslo je z jiné karty podobného typu.

teda tvrdis, ze dodavatel,predajca prevzal graficku kartu na reklamaciu,preverenie stavu alebo nieco take a nedal ti pri preberani ziaden doklad o tom, ze na karte su zjavne vady sposobene "neodbornym" pouzivanim alebo chybaju nalepky pre zaruku a tak. Ak ano, tak to neodborne pouzival on aj stratu nalepiek sposobil on. => Ak ti nechce uznat reklamaciu, tak reklamuj tento jeho postup

Taky by mohlo být na obalu.

Ono to na obalu pravděpodobně bude, ale ten si prodejce vyžádal taky. A hlavní argument prodeje je že chybí nálepka přímo na kartě a že nedokáže pozitivně potvrdit že je to ten samý kus HW co mi prodal. Ta nálepka, (krom toho že tam byla když jsem mu to dával) je kus papíru bez jakýchkoliv ochraných prvků. Reklamace se vyřizovala poštou, proto už znám její výsledky a přitom stále ještě nemám kartu zpátky.

Prodejce je skratka ha*zl kterej nechce vzit reklamaci, tak vymysli ptakoviny...

na bežných čipoch grafických kariet to nejde zistiť,sériové ani výrobné číslo sa do grafických čipov nevkladá,je obvykla vyryté priamo na grafickom čipe a obvykle je úplne iné ako výrobné/sériové číslo hotovej,kompletnej grafickej karty,jediné čo ide na bežnej konzumnej grafickej karte vyčítať, je výrobné číslo bios-čipu,prípadne ,pokial má karta nejaký prídavný tv-out/vivo čip,tak tie mávajú tiež softwarovo zistitelné výrobné číslo,ale samotné grafické čipy nie

Děkuji, ačkoliv mě odpověď nepotěšila. Další konzultace budu už dělat se svazem ochrany spotřebitele.

Můžeš napsat název prodejce? Díky.

Prodejce je společnost I-tek a.s, a přes vyjádření Svazu ochrany spotřebitele, že štítek není nutný a ujištění, že štítek byl přítomen při předání karty k reklamaci, nepovolili ani o píď, přehazovali si mě jako horký brambor a samolepku, kterou bych kvalitou provedení přirovnal k cenovce v Lidlu, přirovnávali k výrobnímu číslu, vyraženému na motoru vozu. Podávám podnět na Českou obchodní inspekci.

?ě se to taky stalo ale u Gigabyte graf karty jinač obchod kde jsem to zakoupil byli tak vstříscní že na kartu nalepily štítek se seriovým číslem kde je prý stejnej. Takže nevim kartu tam ještě pořád mam

Tak to si měl štěstí, společnost u které jsem reklamoval je I-Tek a.s, a ta se odvolává na diktát svého dodavatele eD' system Czech, a.s. a ten mě odkazuje na společnost I-Tek a.s.........

No ono je to ale fakt problém. EDčko (ale nejen ono, dělalo to už Levi, dělá to SWS, Abacus, atd.) prostě nemůžou uznat reklamaci na VGA bez štítku s licenčním číslem. Nedá se totiž jinak poznat původ tohoto HW a vzhledem ke stupidnímu "kreditnímu" systému reklamací s tím opravdu nemůžou nic dělat. Věřte mi - vím o čem mluvím.

možná by jste to mohl trochu rozvést