» Poradna » Notebooky

Je možné že po změně nastavení napájení baterie se baterie přestane nabíjet?

Mám notebook ASUS, starý půl roku. Je možné, že jsem se mohla překliknout a změnit něco v nastavení baterie? Jinak se mi udělala aktualizace ntb a od té doby jsem si totiž všimla, že se baterie nenabíjí je na hodnotě 59% a nejde nahoru. Pokud mám ntb zapojen v síti hodnota je stále stejná. Nevím jestli je to baterií nebo nastavením. Nevíte někdo prosím? Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Nabootuj z flešky linux a uvidíš. Pokud to bude stejné >> je to baterkou. Pokud se bude nabíjet normálně >> je to systémem >> návrat k funkčnímu stavu/reinstalace...

mas ( asi ) nastavene setreni baterie pro jeji delsi zivotnost. To udrzuje jeji nabiti mezi 50 - 60% . ( Conservation mode, jak to je oznacene v cz windows nevim )

Já nevím, kde to mám ale přenastavit... nic ohledně snížení výkonu nebo šetření baterie tu nevidím. :(

Win to vetsinou neresi, ale aplikace vyrobce ano. Ja to mel na lenovu a jmenovalo se to lenovo battery saver. Pohledej aplokave od asusu

Kde mám najít nějaký software od výrobce power management?Potřebovala bych nějaký postup, kroky jak k tomu dojít.

Google ti napovi. Mela bys najit neco podobneho pro tvuj ntb : https://www.asus.com/us/support/FAQ/1032726/Jestli mas toto nastavene, bude ti ubyvat cca 1% denne do 50% kapacity. Potom se nabije na 60 a zase tyden nebo 2 bude pomalu klesat. ( kdyz bude trvale na adapteru )

jsem si prohledl ten odkaz - Asus nejde mezi 50 a 60% jako moje znacka, ale mezi 60 a 58. Dole to pisou. Tvych 59% presne odpovida tomu ze mas nastaveno na maximalni zivotnost baterie.

Moc ti děkuji za pomoc... měla jsem to tam nastavené na maximální životnost baterie tak jsem to dala na reřim plné kapacity a vypadá to že už to šlape jako před tím :) už teda se to nezastavuje na 59% a zatim se to nabíjí a mám to na 66% tak by to mělo pomalu dolést na tech 100%-Ještě jednou děkuji, už jsem myslela že ho budu muset reklamovat :)