Je možné, že GPU měla 240 stupňů? :D

Dobrý den,mám Asus RX 480 4GB DUAL a sleduju si teploty stále programem HWMonitor, vše jelo vždy ok, jen najednou koukám do historie teplot a vidím, že jsem tam někdy měl 240 stupnu :D Nevím zda to je jen chyba programu :D to by se mi tam už za chvíli roztékaly plasty :D Jako teploty jsou ted zase v pořádku, těch 240 jsem videl jen v historii jak se píše Min/Aver/Max

Odpovědi na otázku

Není.

Ja som mal 113°C, ale na niekoľko sek. Pri 115°C by bol damage. Pochybujem však, že je viac kariet, ktoré by šli bez chyby aj pri 110°C. Alias 240°C ani v trúbe. Teplota sa do istej miery dá zistiť aj rukou. Pozri teploty aj iným SW

ted pohoda, sleduju stále :D jak říkám, těch 240 jsem neviděl jako v tu chvíli, jen v historii max teplot :D ted mám při hraní max 70, jako vždy

Do 80°C nerieš. BTW akú presne máš (aký chladič)?

Asus RX 480 4GB DUAL ta bíla

není teplota tání cínu je cca232°C cín by vytelk (spoje)

Pochybujem, že Si by vydržal aj 120°C

Integrované obvody a tranzistory mívají běžně podle datasheetů maximální teplotu "junction" (PN přechodu, čipu) kolem 125stC (i víc o něco), ale to je max. extrém, do kterého bych nešel.

BTW, všetky GK znižujú výkon pri prehriatí?

Psal jsem to obecně, v případě CPU a GPU v PC je možná trochu jinak (technologie...) a navíc taky záleží kde přesně se měří teplota. Ono i třeba pokud mám nějaký laboratorní zdroj nebo výkonový zesilovač, tak tam nejde měřit teplota čipu, čidlo není v těch tranzistorech, ale měří se teplota chladiče, takže rozhodně hodně pod těch 120stC.

zrejme to bude v F240 F = 115 Celsiahttps://www.google.cz/

byly to Celsia :)

Monitorovací programy neznají nové Radeony, ověř bezdotykovém teploměrem nebo hmatem (předtím vybij náboj z těla), pokud vše odpovídá, údaje ignoruj.

V PC ani omylem, tak leda, kdybys hodil do ohně