» Poradna » Windows (a jiné OS)

Je možné používat MacOS na virtuálním zařízení pro vývoj v xcode s emulátorem?

Ahoj, chtěl bych si jen pro zkoušku udělat aplikaci na ios, možná se to ujme to nevím, proto zatím neuvažuju o koupi macbooku, mám klasický notebook.Chtěl bych se zeptat jestli myslíte že je možné spouštět virtuální pc s mac os a na něm třeba spouštět mobilní emulátor od xcode, nebo je to už moc náročné a vývoj by se nedařil...?Děkuji

Odpovědi na otázku

Pronajmout mac v cloudu. Amazon nemá špatný pricing.

Pokud se nepletu, tak v současné době již není možné samostatně koupit MacOS bez HW od Apple. Tudíž nemáš jak získat licenci na provoz MacOS v prostředí VM.

MacoS nešel koupit nikdy, ale vždycky šel a jde stáhnout.Provozuju ve VmWare starší MacOs x86, ale Arm verze už asi moc dobře nepoběží.

macOS sel koupit, v 90. letech se licence kupovaly, ale legalne sly provozovat jen jen na Macach (v ty dobe jely na PowerPC)macOS ve VMware nad x86 funguje - dokonce i na AMD CPU, jako experiment jsem to taky zkusil, ale realne bych to nepouzival na vic, nez ten experiment

Ja jsem cekal kdy nekdo dojde a bude se snazit Akademikovi tvrdit ze macOS se prodaval Ne, macOS nikdy nebyl k prodeji. Prodaval se Mac OS X, prodaval se OS X, ale ne macOS u ktereho se prave zmenila distribuce na plne digitalni

macOS sa kúpiť dal,existovali family pack inštalačky v cene cca 20 usd a zahrňovali 5 licencií na použitie v domácnosti a macos server v cene 900 usd (ten sa dal inštalovať len na mac pro a mac mini server-upravený 2-diskový mac mini s intel procesormi ),inak sa inštalačné médiá dodávali ku každému mac zariadeniu,pre staré to bolo dvd so systémom a dvd s Xcode a zbytkom doplnkov a la garageband,neskôr na usb disku(os mountain lion a novšie),alebo predinštalovaný s možnosťou stiahnuť inštaláciu cez apple id z webu apple.....dnes sa už samostatne nedá kúpiť,už sa sťahuje len cez apple id z webu ako upgrade,alebo opravná reinštalácia.....

obávám se, že ten operační systém se nejmenoval Mac OS…

Tak to by sis měl ještě něco nastudovat. OSX šel normálně koupit vč instalačních médií. Tuším od verze OSX Lion je zdarma ale s podmínkou, že jen na Apple HW.Mám tu ještě kompletní instalační sadu OSX Snow Leopard. Prodávala se i serverová verze OSX. Dalo se to instalovat právě na VM.viz třeba: (máš tam i krabičku)https://www.ebay.com/p/127808179

Pokud posilas nekoho dostudovat, tak si precti co a jak napsal...Mac OS X, nebo OS X neni macOS.macOS nikdy nemel fyzicke medium, protoze u nej presla distribuce na plne digitalni.

Tak si poradne precti co napsal on a pak ja a nasledne dukladne, opakuji velmi dukladne, si precti co sam linkujes. Protoze Mac OS 8 a Mac OS 9 rozhodne neni macOS Znova, macOS nikdy nebyl prodejny. NIKDY. Jelikoz jeho distribuce je zcela digitalni.

Usetrim ti kopec casu a hlavne trapenia sa: na vyvoj macos a ios appiek potrebujes mac. Emulator je na hovno a kto tvrdi opak tak to nevie porovnat. Obecne je emulator cohokolvek na nic a zly. Je jedno ci je to android na windows alebo windows na mac.

Nebavíme se tady o emulaci ale o virtuálním stroji, kde je režie tak max do 10% výkonu, takže tzv. Hackintosh tam poběží v pohodě (bude záležet jen na ovladačích) ale když si dá tu práci a zvolí vhodný HW tak úplně bez problému. Problémem zůstává jen "legálnost" takového počínání, protože jak už tady někteří zmínili oficiálně samostatně nikde licenci nekoupí :D

Pokud vím, technicky to zprovoznit jde - formou virtualizace, ale problém je, že legálně nekoupíš licenci na Masox.

To pre teba nie je, pokial si to sam nedokazes vyhladat. Na google najdes potrebne informacie a tu si sa mal spytat na konkretne skusenosti.

Proc resit virtualizaci a emulaci, kdyz muzes koupit mac mini m1 novej za 16k a bazarovej i kolem 10k.

Třeba proto že má dostatečně výkonný notebook/počítač a režie virtualizace je max do 10% výkonu (takže úplně v pohodě) a je rozdíl sebou tahat/mít na stole jeden nebo dva stroje (a synchronizovat si práci mezi nimi) ... já ho chápu, pohodlí :D

Vsak stavajici notas si klidne muze tahat s sebou, ja mu doporucil koupi Mac Mini a u toho je jasne proc odpada to tve "je rozdil sebou tahat dva stroje"Stejne tak i odpada druha cast "je rozdil mit na stole dva stroje" . Protoze pokud ma na stole toliko veci, ze se tam nevejde docela mama hlinikova bedna, tak by si mel prvne pred programovanim udelat na tom stole poradek

Nejde o místo ale o to mít všechno (pracovní prostředí, pracovní data, soukromé prostředí) v jednom. Prostě to pohodlí mír jeden stroj, na něm puštěné klidně 3, 4 virtuální stroje a jednoduché přepínání mezi nimi na velkých pracovních monitorech apod. Prostě ergonomie práce je daleko lepší než na dvou samostatných strojích (a nutnost dvou kllávsnic, myší nebo KVM switche ) atd...A to nejlepší se že zaklapnu víko, sednu do kavárnu/čajovny/restaurace a pokračuju v práci tam kde jsem doma přestal (to s tím macem mini na stole jaksi moc nejde :D)

Ze ty mas obavu, ze kdyz by zkusil mac, tak by WIN platformu velmi rad opustil

Ani ne .. poslední MacBook Pro který jsem si nechal je poslední PPC verze, z nostalgie a právě kvůli architektuře. Časem, možná, zvážím nějaký ARM, spíše ale zase jen kvůli architektuře (na vyzkoušení a do sbírky).Na běžnou každodenní práci, kdy trávím u počítače 10+ hodin chci univerzální zařízení .... tedy jedn HW na kterém mi poběží "všechno" = Windows na nějaké to hraní na služebkách a ve volném čase, Linux na práci atd. Ideální je proto právě moderní x86 architektura s dostatkem jader a paměti kde mám Windows (na hry, proto nativní OS) a Linux a všechny ostatní OS ve virtuálních strojích. Výhoda je, že když časem upgraduju na nový ntb, prostě jen zkopíruju ty nakonfigurované virtuální stroje a mám pořád stejné pracovní, testovací a (mnoho dalších) prostředí, Je to prostě pohodlné, pracovat s více VM (i zároveň .. např. vývojové prostředí, DB server apod) na jednom stroji než mít více fyzických počítačů....Režie VM je na moderním HW max do 5%, takže naprosto zanedbatelná, práce ve Vm se ničím neliší od nativní instalace.Ale samozřejmě, co vyhovuje mě nemusí vyhovovat jinému, každému dle jeho vkusu a potřeb :D

Žádný mobilní emulátor od Xcode neexistuje.

" myslíte že je možné spouštět virtuální pc s mac os a na něm třeba spouštět mobilní emulátor od xcode"Zlatej [XAMARIN] : https://dotnet.microsoft.com/en-us/apps/xamarin [Rider for Xamarin] : https://www.jetbrains.com/lp/rider-xamarin/