» Poradna » Mobily

Je mobil schopen přes USB nakrmit externí HDD?

Dobrý večer. Ke své Xperii Z jsem si koupil redukci z MicroUSB na klasický USB vstup (samice). Tu zapojím do MicroUSB portu, a do USB portu jsem zkusil zapojit Flash Disk. Fungovalo to výborně. Moje otázka teď zní - jaké různé typy přístrojů a paměťových úložišť jsem schopen k mobilu pomocí tohoto adaptéru s ohledem na max. výstupní proud mobilu v MicroUSB připojit? A podaří se připojit a nakrmit už trochu žravější externí HDD? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Vyzkoušej, otestuj různé FS na to se nemusíš ptát, nic nelze "podělat" a možná i návod napoví.

můžeš ten USB host kuchnout a přiživit

To se mi nezdá jako nejlepší nápad Jinak jo, Dolphe, já vím... Teďka jsem zkusil i MP3 přehrávač, po napojení na USB funguje... stejně tak foťák. Ale ext. HDD bude trošku větší oříšek.. teď mi konkrétně jde o model A-DATA HD710.

z mobilu dostaneš 500mA-1A na napájení disku? to asi ne