Je lepsi koupit multifunkci a nebo scaner a tiskarnu zvlast?

Jelikoz cena tiskarny Canon iP4500 a multifunkce MP540 je +- stejna tak nechapu proc dneska jeste kupovat tiskarnu, kdyz muzu mit vse najednou, usetrim penize a misto...
V cem je tedy hlavni rozdil..evidentne multifunkcni zarizeni bude asi o nicem kdyz stoji az o polovinu min nez tiskarna a skener zvlast...

Odpovědi na otázku

Pokiaľ netlačíš tisícky strán mesačne, tak klľudne kúp multifunkčnú. Neboj sa, že za málo peňazí je o ničom. Ceny tak padli, že aj dobré veci sú relatívne lacné. Na domáce využitie absolútne postačuje.

Pokud se koupí samostatný skener, může být IMHO kvalitnější (a tiskárna taky). Například s podavačem papírů, s větší hloubkou ostrosti, s adaptérem na kinofilm - ale je otázka co se pak využije. Ty multifunkční vehementy se někdy v akci dají pořídit za pár babek a pokud se ukáže že ten kupující potřebuje něco lepšího tak zase není taková škoda když to někomu věnuje a koupí si co potřebuje.

Skenery v multifunkciách bývajú spravidla so snímačom CIS. Ten má nepatrnú schopnosť snímať predlohy, ktoré priamo nepriliehajú na sklo. Ak by si snímal z časopisov a kníh tak by to bolo poznať. Tie nezosnímané plochy by pochopiteľne nešli rozpoznať OCR. Na tento účel je skener CCD lepšia voľba.

Jestli hodne scanujes, tak u multifunkce je zapla i tiskarna a cist a cisti az dojde inkoust.

dost podstatna cast ceny je aj to ze solo zariadenia su solo balene, solo vyrobna linka, solo zdroj, solo ovladace, solo ludia co to maju na starosti, solo distribucia, takze v kvalite to az tak celkom nebude,