» Poradna » Programy

Je lepší blender 2.82 nebo 3.79

Dobrý den, rád bych se učil modelovat v blederu. Mnoho tvůrců na yt používá starší verzi i v roce 2019/2020. Protože jsou některé klávesové zkratky jiné, musím hledat jak se daná funkce dělá v nové verzi, což je dost složité. Za tu krátkou dobu jsem si v novém prostředí zvykl, ale kdyby tu byl někdo, kdo tomu rozumí a řekl, že je starší lepší, rád bych přešel. Předem děkuji za vaše rady.

Odpovědi na otázku

Ještě bych se chtěl omluvit, že jsem si nevšiml, že jsem se překlepl v titulky. Mělo to být "je lepší blender 2.82 nebo 2.79"

Ak sa nechystas pouzivat game engine, ktory bol odstraneny od verzie 2.8, nevidim dovod preco zostavat na verzii 2.79. Je lepsie si zvykat na 2.8+. Aj ked Blender uz tak casto nepouzivam, 2.8 je posun dopredu a vyvoj pokracuje tam.Ak niekto stale pouziva 2.79, tak asi len zo zvyku, nostalgie, lenivosti alebo mu mozno od verzie 2.8 nefunguju nejake specificke addony, ine dovody ma nenapadaju.

Když se učíš, tak se určitě uč na novém. Kdo používá starý, je buď líný, hloupý nebo k tomu má opravdu dobrý důvod, což může to být třeba workflow v rámci projektu, specifická funkce či plugin, atp (například pokud bys chtěl dělat oblečení pro MakeHuman, tak tam je u 2.8 trochu problém s renderováním textur, protože MH vyžaduje Blender Render Engine, který ve 2.8 už není).Ale když se učíš, tak skutečně dobrý důvod mít nemůžeš, a líný nebo hloupý asi být nechceš :)A navíc, každá věc kterou budeš muset dohledávat jak se dělá v nové verzi ti jen pomůže se více zorientovat, a pravděpodobně se naučíš víc, než kdybys jen tupě kopíroval tutoriály, aniž bys chápal proč se co jak dělá.

pokud začínáš, tak nevidím důvod se učit starou verzi. Chápu, že pokud někdo nemá čas a má třeba zapracované postupy pro starou verzi a nová pro něj nepřináší nic podstatného, tak zůstane na staré, ale u nového uživatele tam nevidím smysl.

Jsem nový žák.naučit se 3D tisk .Děkuji