» Poradna » Počítačové sítě

Je legálne sťahovať z direct connect sietí?

Resp. ak je zdieľaný nelegálny obsah, bude to niekto riešiť?

Odpovědi na otázku

Legální je stahovat např. filmy, hudbu atd. pro vlastní potřebu. Program teoreticky taky, ale ve chvíli kdy ho naintaluješ už je to nelegální pokud ho máš cracklý. Problém nelegálnosti je se sdílením, které je základem těchhle sítí. Pokud budeš sdílet nějaký svoje videa apod. tak ok, ale jak budeš sdílet třeba právě ty filmy který si od jiných stahuješ - na čemž jsou tyto sítě založené - tak už to legální neni...

Pokud sdílíš nelegální obsah, tak je sice poměrně malá šance, že na tebe přijdou. Zato tresty jsou pak často téměř likvidační.

Stahování ne, ale chce to mít nastavené tak, aby se zároveň neodesílalo (v aplikaci, nebo pokud to nejde, tak na firewallu). Sice to není úplně férové k ostatním uživatelům, ale co se dá dělat.

Oprava, stahování ano /audiovizuální díla pro osobní potřebu si může tahat kdo chce jak chce a odkud chce zcela legálně/

Pak je ale problém, že když pominu fakt, že je to dost nefér vůči ostatním, tak stjně, na většinu těch nejlepších bodů odkud lze stahovat a kde něco najdeš, se dostaneš právě pouze s určitým limitem, který musíš sdílet, na těch kde ten limit není se připojíš, ale většinou tam skoro nic neni právě proto, že je to plný lidí jako ty, co chtěji jen sosat...