» Poradna » Počítačové sítě

Je IP adresa citlivý údaj?

Jde mi predevsim o toplist.cz, kterej ji ukazuje jak baby na nudisticky plazi zviratka. (a me se to v zadnym pripade nelibi)Co jsem si zvladnul vygooglit je, ze jde o to jestli se podle ni da uzivatel identifikovat. Jenomze toplist.cz nezobrazuje jenom ip, ale i datum, cas, prohlizec, system a celou url kde jsem byl.Je to legalni?

Odpovědi na otázku

Ano, da se identifikovat, ano je to legalni.

Jeste bych dodala, pokud se kouknete na vas prispevek tak uvidite ze mate os W7 a prohlizec Chrom 49 a i IP adresu. A i cas s datumem.

Jenomze tam neni uvedena cela. ..Maji oni povinnost me odstranit z tech zaznamu kdyz je o to pozadam?

Nezobrazuje se cela, ale to neznamena, ze by ji server neznal. On ji jen zobrazuje takto, aby prispevatele verejne nedemaskoval prilis.Zadnou takovou povinnost nemaji.

Ty jsi právník asi jako já BillGates, je zajímavé jak si každý hraje na právníka a pak čumí na prohru. Já si na něj nehraji, vím co znám / co ne, a všechny případy mimo mé možnosti svěřím advokátovi, a když je to jiný obor, zase mi doporučí on toho pravého. Divná doba. A tohle známe všichni:http://www.superhideip.com/víme, kde to stáhnout (vč. licence gratis) jen si uvědom, že tvá data jedou přes jejich servery a to všechna! Takže o tobě daná firma ví skoro všechno.

Očuj - právnik. A si si istý, že je to TVOJA IP adresa? Nie je to náhodou IP adresa tvojho poskytovateľa internetu? V tom prípade prídu akurát k ABC.sro v XYZ meste, ale ďalej už nie. A za tou IP adresou má poskytovateľ svoju sieť so svojimi IP adresami, ktoré nie je povinný zverejňovať - jedine na súdny príkaz.

raději než IP adresám, doporučuji věnovat čas gramatice

Na modernej fakulte v 21.storočí boľševikmi vykvasený magor v oblasti práva nosí v gebuli onakvejšie znalosti a vedomosti.

A co aj tak je to nanicMezi IP adresu a osobu nelze stavět rovnítko, copyright troll pohořel26. 3. 2014 | no-X Přelomové rozhodnutí přichází od soudu na Floridě: IP adresu, ze které byl stažen autorskoprávně chráněný lechtivý obsah, nelze použít jako důkaz viny, což copyright trollům značně zkomplikuje život.http://diit.cz/clanek/ip-adresa-uzivatel...

Další, který trpí stihomamem. Na druhou stranu, když si hentotok ten oný právník (i když anonimny) tak se z toho, když tě přistihnou při nelegální činnosti, dokážeš vysekat, nééé?

Jak je v Dánsku, odporný Trolle?

To opravdu nevím, ale jako troll z Dánska / Karlslunde by jsi o tom asi měl něco vědět. Ahoj ZoNĐe.

Ne, IP adresa k citlivým údajům nepatří. Takže celý ten tvůj elaborát je k ničemu.

Ano, je to legální, když v prohlížeči zadáte web. První věc, kterou web získá, je vaše IP. Z IP můžete získat tolik. Zde je příkladhttps://dnschecker.org/whats-my-ip-address.php