Je GTX 1070 vhodná k i7-3770?

Zdravím, chtěl bych se zeptat jak moc velký bottleneck bude, když mám i7 3770 a plánují si koupit gtx1070. Předem děkuji za odpověď //Titulek upraven.//

Odpovědi na otázku

Zalezi na konkretni hre. V nekterych zadny, jinde vyrazny. Zasadni je i pouzivane rozliseni.Obecne je to samozrejme dost velky overkill.

A s 980 ti by to bylo ten samý případ ?

ked tam das 100rocnu staru grafiku, tak ten procesor nebude rychlejsi :) Kludne kup tu 1070 ak je teda nova s 3r zarukou. Z bazaru to nekupuj, to radsej kup novu 1660s

Ano, protože ta 980 je cca stejná, jako 1070.

Stejna bohuzel ne - vic zere a vic topi, takze produkuje i vic nezadouciho hluku. Ale vykon ma celkem podobny, to ano.

Ok

Děkuji za rady, v tom případě si radši pořídím 1660.

Pokud neplánuješ v brzké době měnit procesor, tak to je asi rozumná volba.

Ano, ta bude taky uplne v pohode.

Když už 1660, tak verzi Super s GDDR6, nestojí o moc více, ale je o dost lepší. https://www.youtube.com/watch

Rekneme to takhle: Pokud pro Vas cena te 1070 nepredstavuje problem, tak ji klidne kupte. Ano, v mnoha hrach se bude flakat, ale nicemu to nevadi. Je to slusna karta (zalezi samozrejme na konkretni verzi, na konkretnim modelu atd.).Jinak stale mlcky predpokladam, ze v tom PC je nejaky zdroj, ktery GK tehle vykonove kategorie (s tomu odpovidajici spotrebou..) zvladne spolehlive a bezpecne napajet. Je tomu skutecne tak?Jde taky o to, jake mate konkretni cile pro upgrade a jaky je maximalni rozpocet.

https://pc-builds.com/calculator/Core_i7-3770/G... Asi takto záleží ešte od ram, tam si to mrkni.

Ono to záleží hlavně na tom, co přesně se na tom hraje, protože ve spoustě her je CPU nepodstatné a dobrá grafika běží +-stejně i s prastarým 2jádrem. Naopak třeba u Kingdom Come bude starý CPU znát dost. Ale i tam si více zahraje s lepší grafikou než s horší.