» Poradna » Web a internet

Je Gearbest (Deal Extreme) bezpečný?

Ahoj, jen bych se chtěl zeptat, zda je tento obchod bezpečný a spolehlivý (jestli vždy vše přijde včas a v dobrém stavu). Nechtějí se mi posílat peníze předem, když nevím jestli je to bezpečné. Máte někdo zkušenosti?

Odpovědi na otázku

Pokud chces nakupovat v zahranici, jinou moznost nez platbu predem nemas,,dobirka a podobny vymyslenosti jsou ceska specialita.Gearbest je v pohode.

DX je taky v pohodě, kupuju tam 10let.Ale ne skoro nikdy to nepřijde včas :) (to je u všech čínskej eshopů stejný). Běžná doba doručení 2-5 týdnů se před vánocema a čínskym novym rokem prodlužuje až na 2 měsíce.. Ale došlo vždycky všechno.Rychlejší a doručení je pokud má eshop evropskej sklad (dx má) a posílá to z něj (je tam menší sortiment , ale neplatí se DPH - je to v EU)

S DealExtreme jsem v tomto ohledu nikdy problémy neměl.

Ahoj, s Gearbestom mam pozitívnu skúsenosť takže vrelo odporúčam. Objednával som si príslušenstvo na GoPro a balík mi prišiel za 16 dní od objednávky (posielal som cez Belgicko). Veci a balík si môžeš pozrieť na mojom videu:https://youtu.be/bmro8h47vWAPrajem pekný deň :)

Z čtyř nákupů se povedl jen ten první. Telefon-rychle dodaný a v funkční. Druhým nákupem byl telefon,který byl vadný. Zaslání zpět do Číny je drahé (400kč),navíc mi chytří číňané uvedli starou zasílací adresu,takže se balíček vrátil,ze 400 se stalo 800.(kompenzováno částečně cca200kč). Další zásilka se ztratila(nepojištěna,kompenzace 50%). Poslední nákup dorazil po osmi týdnech. Komunikace s obchodem je zdlouhavá,dodací lhůty strašné(pokud není zboží v Evropě),reklamace defacto nemožná. Rozhodně už nikdy.

Jsem na tom velmi podobně, akorát nevím jak to dopadne. V září jsem si objednala robotický vysavač z EU skladu, rychlost dodání byla excelentní, přišel za dva dny PPLkou. Problém byl ten, že vysavač byl rozbitý. Domluvili jsme se, že vysavač pošlu zpět, poštu mi proplati a peníze za vysavač mi vrátí do GB peněženky nebo mi pošlou nový vysavač a já si vybrala nový. Dala jsem jim týden po tom co vysavač měli a psala co bude dál. Odepsali že teď nemají vysavač skladem a že ho budou mít tak za týden. Týden utekl a opět nic, takže zase dotaz a k tomu jsem se ještě ptala jestli to bude opět z EU skladu. Potvrdili mi to a řekli že ještě tentýž den ho pošlou a tentýž den mi pripisou peníze za poštu, pošta měla trvat 10-25 dni což mi bylo divné na EU sklad, ale může být obyc. postou... V tomto týdnu (tedy po dvou měsících) vysavač poslali, poslali ho z Číny, napsali mi že pošta bude trvat 40-45 pracovních dní. Peníze za poštu mi nevrátili a už nekomunikuji. Chtěla jsem ušetřit. Teď mám 4tis. v háji a ještě mi hrozí clo a dph až to někde chytnou.Za mě už nikdy tohleto.

Raději Aliexpress, tam se prodejci boji špatných recenzi. Gearbestu je všechno jedno, budou vám něco tvrdit a něco jiného udělají nebo vám neuhradí slíbené peníze za poštovné kvůli reklamaci apod. Je to podvod, vi, že na ně nemůžeme a využívají toho.

Ja mam zase zkusenosti zatim jen pozitvni. Provedl jsem zatim asi 10 objednavek. Jedna v ramci EU prisla asi za tyden, zbytek primo z Ciny, dodano ve vetsine pripadu behem 12-15 dnu. Vetsinou sami zasilku rozdeli do vetsiho mnozstvi balicku, abych nemusel resit clo.Jednou se mi stalo ze koupeny vyrobek byl vadny, poslal jsem jim video a druhy den mi nabidli vraceni plne ceny a nebo znovuzaslani s tim, abych si vadny vyrobek ponechal. Vybral jsem si opetovne zaslani a za dva tydny jsem mel doma.Rozhodne na nekomunikaci si stezovat nemohu, na dobu dodani taky ne.

Já jsem objednala a zaplatila 2 ks zboží 19. ledna a zatím se nestalo (dnes je 13. 2.). Psala jsem jim na messenger a napsali něco jako, že je zboží velmi populární a tak se nečekaně vyprodalo (ani nevím, jestli to psal živý člověk nebo nějakej automat) a že u zboží se píše, kdy bude přeprava - jenomže toto datum se u obou kusů už dvakrát posunulo. A že mám teda buď počkat nebo si vybrat jiné zboží (což nechci). Tak doufám, že jestli se to potáhne ještě další týdny, tak z nich dostanu zboží zpátky :/

Dobrý den. Chci se s vámi podělit o nákup na gearbest. Na eshopu gearbest jsem udělal zatím asi 10 nákupů. je důležité si uvědomit od koho zboží kupujete. když jsem kupoval telefony vše ok a brzy Doma v průměru 14 dní.poslední objednávku jsem zakoupil zvlhčovač vzduchu a normálně jej koupil přes eshop gearbest. 19.11.2019 . Když zboží stale nedošlo a vyhledávač balíčku mě ukazoval že se sekl někde v číně psal jsem na podporu. jaké bylo mé překvapení když mě odepsali že jsem jej zakoupil u smluvního partnera gearbestu. Tak jsem napsal prodejci ten se naposled ozval 15.1. 2020 . Zjistil že zboží bylo zabaveno čínskou celní správou . A od té doby nekomunikuje. gearbest na podpoře píše at kontaktuji prodejce a pořád dokola. Takže peníze fuč a ochota to řešit žádná. Co dodat jsou to asi pěkní šmejdi.